TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јапонскиот премиер го посети Киев во знак на поддршка на украинскиот народ

Глас на Америка - 21.03.2023

Јапонскиот премиер Фумио Кишида денес отпатува за Киев за да се сретне со украинскиот претседател Володимир Зеленски во знак на поддршка додека рускиот претседател Владимир Путин беше домаќин на кинескиот лидер Шји Џјинпинг.

НЕНАДЕЈНА ПОСЕТА – Примерот на Јапонија пристигна во Киев на средба со Зеленски! Русите бесни затоа што Токио не го најавил патувањето

Во Центар

Јапонскиот премиер во Киев додека Ши разговара со Путин

Независен

Премиерот на Јапонија пристигна во главниот град на Украина

Кумановски м.

Како Кишида допатува во Киев? Неговата посета чувана во најстрога тајност

Локално

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во ненадејна посета на Киев

Бизнис Вести

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во ненадејна посета на Киев

Опсервер

Независен Курир Слободен Печат 24 Вести MakPress Канал5 Денешен Република

Зеленски најави видео-учество на конференцијата на Г7 во мај во Јапонија

Во Центар - 21.03.2023

– Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска најави дека преку видео врска ќе учествува на самитот на Г7 планиран за мај во Хирошима, Јапонија. Зеленски рече дека ја прифатил поканата и ќе присуствува на онлајн самитот на Групата седум ...

Украина ја поздрави посетата на јапонскиот премиер

Р.С.Европа

Зеленски најави видео-учество на конференцијата на Г7 во мај во Јапонија

360 степени

Зеленски најави видео-учество на конференцијата на Г7 во мај во Јапонија

MakPress

Зеленски: Киев му предложи на Пекинг да се приклучи на украинската мировна формула

Локално - 21.03.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Киев и предложил на Кина да се приклучи на украинската мировна формула за ставање крај на руската војна во Украина. Тој истакна дека се уште го чека одговорот на Пекинг, пренесе Ројтерс.

Зеленски: Киев му предложи на Пекинг да се приклучи на украинската мировна формула

Независен