TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренерот на Димитријевиќ ги бркаше судиите во Подгорица (Видео)

Дерби - 28.10.2021

Македонскиот интернационалец Нено Димитријевиќ и неговата Валенсија доживеаја пораз на гостувањето кај Будуќност во рамките на кошаркарскиот Еврокуп. Шпанскиот претставник не успеа да дојде до нова победа во Подгорица, а гостинскиот тренер Жоан ...

Тренерот на Димитријевиќ ги бркаше судиите во Подгорица

Точка - 28.10.2021

Македонскиот интернационалец Нено Димитријевиќ и неговата Валенсија доживеаја пораз на гостувањето кај Будуќност во рамките на кошаркарскиот Еврокуп. Шпанскиот претставник не успеа да дојде до нова победа во Подгорица, а гостинскиот тренер Жоан ...

Скандал во Подгорица: Тренерот на Димитријевиќ сакаше да тепа судија (ВИДЕО)

Вечер Прес - 28.10.2021

Македонските репрезентативци Џејкоб Вајли и Ненад Димитријевиќ ги одмерија силите во рамки на Еврокупот, а на крајот на победата се радуваше Американецот со македонско државјанство. Екипата на Будуќност приреди изненадување во второто коло од ...

Скандал во Подгорица: Тренерот на Димитријевиќ тргна да се тепа со судиите (ВИДЕО)

Спортманија - 28.10.2021

Неверојатни сцени по завршетокот на средбата. Тренерот на кошаркарскиот клуб Валенсија, Жоан Пењароjа, незадоволен од судењето на мечот против Подгорица, одлучи да ја земе правдата во свои раце и да се тепа со судиите.

Лоша вест од Шпанија, Димитријевиќ ќе биде надвор од терените

SportMedia - 28.10.2021

Ненад Димитријевиќ одново ќе биде надвор од терените. Македонскиот репрезентативец се повреди на вчерашната средба против Будуќност во рамките на Еврокупот. Во третата четвртина мораше да го напушти теренот поради скинат мускул, засега не е познато ...

ВИДЕО: Димитријевиќ и Валенсија поразени се враќаат од Подгорица

Gol.mk - 28.10.2021

Екипата на Будуќност приреди големо изненадување во второто коло од Еврокупот, совладувајќи го можеби најголемиот фаворит за трофејот во ова натпреварување, шпанска Валенсија со 71-70. Шпанците доминираа речиси во сите четириесет минути, имаа и +10 ...

Димитријевиќ со скинат мускул, следи пауза од терените

Екипа - 27.10.2021

Ненад Димитријевиќ прерано го заврши натпреварот против Будуќност, откако македонскиот плејмејкер заработи незгодна повреда во третата четвртина од дуелот во Подгорица. Првичните прогнози воопшто не се добри, ако се знае дека тренерот Пенароја ...

Скандал во Подгорица: Тренерот на Димитријевиќ трчаше по судиите за да ги – истепа (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.10.2021

Кошаркарите на Валенсија, за која настапува македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ, загубија на вечерашното гостување кај Будуќност (70-71), каде што игра неговиот колега од националниот тим, Џејкоб Вајли, во меч кој ќе остане запаметен по ...

Тренерот на Димитријевиќ ги бркаше судиите во соблекувална (ВИДЕО)

Екипа - 27.10.2021

Драматичниот натпревар меѓу Будуќност и Валенсија кој го добија домаќините со 71-70 имаше и трето полувреме. Тренерот на Валенсија, Жоан Пењароја по мечот тргна да се пресметува со судиите.

Вајли подобар од Димитријевиќ, Валенсија падна во Подгорица (ВИДЕО)

Дерби - 27.10.2021

Џејкоб Вајли славеше во македонската пресметка против Ненад Димитријевиќ во Еврокупот. Будуќност на Вајли во една супер неизвесна завршница се избори за славје против Валенсија од 71-70. Домаќините влегоа со минус седум во последната четвртина, но ...

Не е добро: Димитријевиќ се повреди, следува пауза!?

Спортклуб - 27.10.2021

Освен што неговиот тим загуби од Будуќност во второто коло од Еврокупот, македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ доживеа повреда на гостувањето во Подгорица. Според информациите од црногорската престолнина, се работи за повреда која ...

Будуќност и Вајли во луда завршница ја добија пресметката против Димитријевиќ и Валенсија

Екипа - 27.10.2021

Будуќност и Вајли во луд натпревар успеаја да слават против Валенсија и Димитријевиќ со 71-70 во меч од 2. коло во кошаркарскиот Еврокуп. Валенсија го контролираше резултат се до последните десет минути кога домаќините одиграа неверојатно и на ...

Драма во Подгорица: Тренерот на Димитријевиќ ги нападна судиите

Спортклуб - 27.10.2021

Драматичниот натпревар меѓу Будуќност и Валенсија, одигран вечерва во Морача имаше уште подраматично „трето полувреме“ во кое во главна улога беше шефот на стрчниот штаб на гостинскиот тим Жоан Пењароја.

Вајли го доби дуелот со Димитријевиќ

SportMedia - 27.10.2021

Македонското дерби во Еврокупот му припадна на Џејкоб Вајли, кој со неговиот Будуќност на домашен терен го совлада составот на Валенсија, чиј дел е Ненад Димитријевиќ, со минимални 71-70. За црногорскиот состав ова беше втора победа во низа, додека ...