TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турска новинарка приведена под сомнение дека го навредувала Ердоган

Радио МОФ - 23.01.2022

Турската новинарка Седеф Кабас ризикува да добие затворска казна до четири години за наводна навреда на претседателот Реџеп Таип Ердоган , пишува Дојче Веле . Полицијата ја приведе вчера во раните утрински часови, а судот нареди да остане во затвор ...

„Кога волот доаѓа во палатата, тој не станува крал“ – новинарка обвинета за навреда на Ердоган

Слободен Печат

Позната турска новинарка заврши во притвор оти го навредила Ердоган

Скопје1 - 23.01.2022

Позната турска новинарка е приведена поради наводна навреда кон претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, потврди нејзиниот адвокат. Новинарката Седеф Кабас беше приведен откако на телевизија и на социјалните мрежи цитираше поговорка, која беше ...

Уапсена е позната новинарка во Турција поради наводни навреди кон Ердоган

Локално

Позната новинарка во Турција уапсена поради твит за Ердоган

Независен - 23.01.2022

Турција – Турски суд вчера и одреди притвор на познатата новинарка Седеф Кабаш, додека го чека судењето за обвиненијата за навреда на турскиот претседател Ердоган и со тоа го прекршила законот според кој досега се гонети десетици илјади луѓе, јави ...

Го навредила Ердоган и заврши во притвор

Фактор

Уапсена позната новинарка поради твит за Ердоган

Фокус

Уапсена новинарка поради твит за Ердоган

24 Вести

Новинарка во Турција уапсена поради твит за Ердоган

Нова ТВ - 23.01.2022

Турски суд ѝ одреди притвор на познатата новинарка Седеф Кабас по обвиненијата за навреда на турскиот претседател Ердоган на Твитер и со тоа го прекршила законот според кој досега се гонети десетици илјади луѓе, јави турската „Си-Ен-Ен“ .

Турска новинарка уапсена поради твит за Ердоган

Алсат-М

Турска новинарка уапсена поради твит за Ердоган

Zoom