TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милиони луѓе во Флорида добија наредба да побегнат - ураганот Иан се приближува, се очекуваат катастрофални поплави

Фактор - 28.09.2022

Милиони луѓе се повикани да се евакуираат пред моќниот ураган Иан да ја зафати Флорида. Се проценува дека можни се катастрофални поплави и бранови опасни по живот. Ураганот од трета категорија ја обиколи Куба откако вчера наутро зафати дел од ...

Фото: Ураганот Иан од вселената

Канал5

Фотографија на денот: Ураганот Ијан – кулиса за селфи во Флорида

Deutsche Welle

Ураган ја опустоши Куба, се движи кон Флорида: Двајца загинати, 2,5 милиони луѓе евакуирани

360 степени

Ураганот Иан добива „монструозна“ сила

Телма

Ураганот Иан од категорија 3 се истури над Западна Куба, на пат кон Флорида

Глас на Америка

Флорида се подготвува за можна „голема катастрофа“ пред ударот на Ураганот Иан

Телма

Сакам да кажам Телма Точка Кумановски м. CivilMedia

Ураганот Јан се приближува до Флорида

А1 On - 27.09.2022

Ураганот Јан денеска го зафати западниот дел на Куба и се придвижи на север кон Флорида. Ураганот е од трета категорија со максимална брзина на ветерот од околу 200 километри на час, соопшти Националниот центар за урагани (НХЦ).

Ураганот Јан се приближува до Флорида

ТВ21

Ураганот Јан се приближува до Флорида

Република

Ураганот Јан се приближува до Флорида

Вечер Прес