TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nokia X6 официјално претставен со топ дисплеј

Телефони.мк - 16.05.2018

HMD Global по долг период на кревање на возбудата и официјално го претстави новиот Nokia X6 смартфон од средната класа со топ дисплеј со засек на врвот, со големина од 5.8 инчи и резолуција од 1080 x 2280 пиксели.

ХМД Глобал ќе претстави нови Нокиа смартфони на 29-ти мај

Локално - 16.05.2018

Финската компанија ХМД Глобал најави дека на 29 мај ќе организира специјален медиумски настан што ќе се одржи во Москва и ќе биде посветен на нејзините телефони со брендот Нокиа. На него сигурно ќе видиме нови смартфони (руската покана открива дека ...

Nokia X6 со официјална премиера во Кина (ВИДЕО)

Стандард - 16.05.2018

По неколку недели тизер кампањи во Кина, HMD Global конечно официјално го претстави својот прв паметен телефон со пресек на врвот на екранот. Неговото име е Nokia X6 и ќе се продава во земјата од 21 мај по цена 1.299 јуани, 1.499 јуани и 1.699 јуани ...

Позната цената на Nokia X6

Телефони.мк - 14.05.2018

HMD Global и натаму успева да одржува голем интерес за своите нео-носталгични Nokia смартфони со Android оперативен систем, па така големо внимание привлекува и претстојниот модел Nokia X6 за кого веќе е откриена цената, барем на азискиот пазар.