TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанската опозиција најави откажување од пратеничките мандати

Локално - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Анти-владини протести во Албанија

Тера - 17.02.2019

Албанската полиција со солзавец и водени топови ги растера демонстрантите кои во рамки на протестот организиран против албанскиот премиер во Тирана се обидоа да го пробијат полицискиот кордон и го зазедоа плоштадот пред седиштето на владата.

Насилни анти-владини протести во Тирана

Телма - 16.02.2019

Ескалираа масовните антивладини протести во Тирана. Шестмина се повредени во судирите со полицијата, која со солзавец и водени топови се обидуваше да ги смири и врати назад, откако насилно се обидоа да го пробијат кордонот пред Владата.

Полицијата со водени топови и солзавец ги растера демонстрантите пред албанската влада (ВИДЕО)

МКД - 16.02.2019

Албанската полиција со солзавец и водени топови ги растера демонстрантите кои во рамки на протестот организиран против албанскиот премиер во Тирана се обидоа да го пробијат полицискиот кордон и го зазедоа плоштадот пред седиштето на владата, јави ...

Во Тирана протестите завршија по 5 часа – продолжуваат во четврток, има повеќе повредени

Либертас - 16.02.2019

Протестите на опозицијата во Тирана завршија по пет часа и ке продолжат во четврток. Оваа го изјави претседателот на најголемата опозициона партија во Албанија Демиократската Лулзим Баша кој додаде дека инцидентите кои се случија за време на ...

Масовни протести во Тирана - се бара оставка од премиерот Еди Рама

24 Вести - 16.02.2019

Антивладините протести во Тирана денеска ескалираа пред владината зграда. Стотици демонтранти кои протестираат против владеењето на Еди Рама, се судрија со полицијата пред зградата на премиерскиот кабинет.

Протести во Тирана: Демонстранти се обидоа да влезат во владината зграда

Нова ТВ - 16.02.2019

Полицијата фрли солзавец врз демонстрантите кои протестираат во Тирана, кога се обидоа насилно да влезат во зградата на Владата. Поддржувачите на албанската опозиција го пробија полицискиот кордон, и се обидоа со метални шипки да ги разбијат вратите ...

ВО ЖИВО: Албанската полиција употребува солзавец, демонстрантите се повлекуваат

Либертас - 16.02.2019

Албанската полиција употреби солзавец а демонстратните се повлекоа за момент од пред влезот на зградата на Владата на Албанија . Интервецијата на полицијата создаде слободен простор , но засега сеуште е наптато пред Владата во Тирана .

ВО ЖИВО: Масовни протести во Тирана – нападната владата, искршени прозорците, над зградата има снајперисти

Либертас - 16.02.2019

Опозицијата во Албанија денеска одржува масовни протести во Тирана. Илјадници членови и симпатизери на албанската опозција од сите градови во земјата протрестираат и бараат заминување на владата на Еди Рама.

Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

Вечер - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Судири и солзавец за време на антивладин протест во Тирана

Локално - 16.02.2019

Лидерот на опозициската демократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција организира масовни протести против режимот на Еди Рама

Локално - 16.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија (ДП) денес организира масовен протест против владеењето на премиерот Еди Рама. Лидерот Љуљзим Баша ги повика граѓаните “масовно да се вклучат во протестот за да се ослободат од криминалното владеење”.

Албанската опозиција најави откажување од пратеничките мандати

24Инфо - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Демонстрантите растерани со водени топови и солзавец пред албанската влада

Слободен Печат - 16.02.2019

Социјалистичката партија на Еди Рама (54) победи на парламентарните избори во јуни, и тогаш го освои вториот четиригодишен мандат. Илјадници демонстранти денеска во центарот на Тирана, како одговор на повикот на опозицијата која бара премиерот Еди ...

ВО ЖИВО: Масовни протести во Тирана – нападната владата, над зградата има снајперисти

Курир - 16.02.2019

Опозицијата во Албанија денеска одржува масовни протести во Тирана. Илјадници членови и симпатизери на албанската опозција од сите градови во земјата протрестираат и бараат заминување на владата на Еди Рама.

Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

Локално - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио,тензиите се смируваат

Опсервер - 16.02.2019

Лидерот на опозициската дермократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција организира масовни протести против режимот на Еди Рама

Сител - 16.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија (ДП) денес организира масовен протест против владеењето на премиерот Еди Рама. Лидерот Љуљзим Баша ги повика граѓаните “масовно да се вклучат во протестот за да се ослободат од криминалното владеење”.

Албанската опозиција најави откажување од пратеничките мандати

+инфо - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Во живо: Масовни протести во Тирана, има повредени

Точка - 16.02.2019

Опозицијата во Албанија денеска одржува масовни протести во Тирана. Илјадници членови и симпатизери на албанската опозција од сите градови во земјата протрестираат и бараат заминување на владата на Еди Рама.

Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

Курир - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио,тензиите се смируваат

Сител - 16.02.2019

Лидерот на опозициската дермократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција организира масовни протести против власта

Нетпрес - 16.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија (ДП) денес организира масовен протест против владеењето на премиерот Еди Рама. Лидерот Љуљзим Баша ги повика граѓаните “масовно да се вклучат во протестот за да се ослободат од криминалното владеење”.

Времето на зборови заврши: Албанската опозиција го напушта парламентот

Република - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

ВО ЖИВО: Масовни протести во Тирана – нападната владата, над зградата има снајперисти

Press24 - 16.02.2019

Опозицијата во Албанија денеска одржува масовни протести во Тирана. Илјадници членови и симпатизери на албанската опозција од сите градови во земјата протрестираат и бараат заминување на владата на Еди Рама.

Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

Република - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио, тензиите се смируваат

А1 On - 16.02.2019

Лидерот на опозициската дермократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција најави откажување од пратеничките мандати

А1 On - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

Фактор - 16.02.2019

Опозицијата во Албанија денеска одржува масовни протести во Тирана. Илјадници членови и симпатизери на албанската опозција од сите градови во земјата протрестираат и бараат заминување на владата на Еди Рама.

Инциденти на антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

24Инфо - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио,тензиите се смируваат

Алфа - 16.02.2019

Лидерот на опозициската дермократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција најави откажување од пратеничките мандати

Вечер - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

Алфа - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио,тензиите се смируваат

Вечер - 16.02.2019

Лидерот на опозициската дермократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција се откажува од пратеничките мандати

Независен - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

Нетпрес - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио, тензиите се смируваат

1tv - 16.02.2019

Лидерот на опозициската дермократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција се откажува од пратеничките мандати

Слободен Печат - 17.02.2019

Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната група предложил да се откажат од мандатите, во услови, во кои, според него, Парламентот е во рацете на криминалот.

ВИДЕО: Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот најавен за четврток

А1 On - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

ВО ЖИВО: Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио, тензиите се смируваат

Либертас - 16.02.2019

Лидерот на опозициската дермократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Времето на зборови заврши: Албанската опозиција го напушта парламентот

Курир - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Заврши масовниот антивладин протест во Тирана, следниот в четврток

Опсервер - 16.02.2019

Масовниот антивладин протест организиран од обединетата албанска опозиција пред Владата во Тиранa по околу пет часа заврши и како што најави лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, следнот протест ќе се одржи в четврток во 10:00 часот.

Баша го обвини Еди Рама за насилствата: Застрашувачко сценарио

Курир - 16.02.2019

Лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција најави откажување од пратеничките мандати

1tv - 17.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Баша го обвини Еди Рама за насилствата: Застрашувачко сценарио

Република - 16.02.2019

Лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.

Албанската опозиција најави откажување од пратеничките мандати

Опсервер - 18.02.2019

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. Во изјавата за медиумите, демократскиот лидер Љуљзим Баша изјави дека пред парламентарната ...

Баша го обвини Еди Рама за насилствата: Застрашувачко сценарио

Нетпрес - 16.02.2019

Лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го обвини премиерот Еди Рама за „добро органзирано сценарио“.