TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ванковска: Левица не бара реформа, туку радикална промена

МКД - 19.04.2024

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска вечерва ја претстави својата програма пред граѓаните на Велес. Пред присутните во салата на велешкиот театарот се обратија и претседателот на Левица и носител на листата во iиѐборнаединица (ИЕ)1 ...

Ванковска: Нас не нè задоволува фотелја и позиција, ние имаме кауза

А1 On - 18.04.2024

Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев како и ...

Народен собир на Левица во Битола

Антропол - 18.04.2024

На 20.04.2024 година во Битола ќе се оддржи народен собир со претседателот на п.п. Левица Димитар Апасиев., кандидатот за претседател на Република Македонија од п.п. Левица – Билјана Ванковска и проф.

Ванковска: Намалување на воениот, а зголемување на образовниот буџет

Алсат-М - 18.04.2024

Кандидатот за претседател од редовите на партијата „Левица“, Билјана Ванковска, преку разговор со граѓани на социјалните мрежи вети дека ќе се заложи за намалување на воениот буџет, а останатите средства ќе ги префрли на образованието.

(Видео) Илиевски: Борбата започнува со Левица – затоа одберете борба

Антропол - 18.04.2024

Борбата започнува со Левица, затоа одберете борба. Левица е последниот бастион на Македонија. Ги повикуваме тетовци да гласаат за проф. Ванковска, број 5. Бидејќи е дојдено времето за излез од ограничената политичка рамка и нужноста за нова ...

Политички профил на кандидатот за претседател Билјана Ванковска

Канал5 - 18.04.2024

Канал 5 како до сега, така и денеска ќе емитува профил на претседателските кандидати, овој пат на кандидатот на Левица, Билјана Ванковска. Во видеото погледнете кратко парче, а целиот профил во вестите во 18 ...

Ванковска, Апасиев и Крмов денес во Велес

Антропол - 18.04.2024

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска ќе одржи голем народен собир во Велес на кој ќе се обратат и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев и носителот на листа на ИЕ3 Борислав Крмов.

Интервју со Билјана Ванковска, кандидатка за претседател на Северна Македонија

Глас на Америка - 17.04.2024

Повеќе прикажано Show less Глас на Америка : Зошто мислите дека имате предност пред другите кандидидати за претседател на државата? Билјана Ванковска : Предноста ќе ја кажат граѓаните на денот на гласањето.

Ванковска: На оваа генерација ѝ треба нов устав

Алфа - 17.04.2024

Кандидатката Билјана Ванковска, одговараше на прашања во живо на социјалните мрежи. Рече дека на оваа генерација ѝ треба нов ...

Ванковска ќе одговара на прашања преку „Фејсбук“

Макфакс - 17.04.2024

„Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкантите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

Погледнете го друштвото на Ванковска и видете дека Левица работи за власта!

Lider - 17.04.2024

Во предизборните интервјуа на Радио Лидер, учество прифатија Стевчо Јакимовски, Арбен Таравари, Максим Димитриевски и Гордана Силјановска Давкова. Одбија Бујар Османи, Стево Пендаровски и Билјана Ванковска.

Ванковска ќе одговара на прашања преку фејсбук

MTM - 17.04.2024

„Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкантите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

Денеска Ванковска ќе одговара на прашања преку Фејсбук

А1 On - 17.04.2024

Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкандидатите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

Ванковска ќе одговара на прашања преку фејсбук

Опсервер - 17.04.2024

„Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкантите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

ВАНКОВСКА: Ќе се заложам за намалување на воениот буџет

Фактор - 18.04.2024

Кандидатката за претседател од Левица, Билјана Ванковска, преку разговор со граѓани на социјалните мрежи вети дека ќе се заложи за намалување на воениот буџет, а останатите средства ќе ги префрли на образованието.

ИМАМЕ КАУЗА, ТРЧАМЕ МАРАТОН Ванковска од Велес порача дека „нема револуција без поезија“

+инфо - 18.04.2024

Ќе ви раскажам и една анегдота. Неодамна имав средба со еден претставник на ОБСЕ и тој во разговорот беше многу загрижен и уплашен особено од оној наш весник кој се вика (Р)еволуција. И ми вели, вие ќе кревате револуција, вашите ставови се многу ...

Ванковска: Ние трчаме маратон, нас не’ не задоволува фотелја и позиција, ние имаме кауза

Макфакс - 18.04.2024

Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг во Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како ...

Ванковска: Ние трчаме маратон, нас не’ не задоволува фотелја и позиција, ние имаме кауза

Опсервер - 18.04.2024

Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг во Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како ...

Ванковска: Не нѐ интересираат фотелји и позиции, ние имаме кауза

Слободен Печат - 18.04.2024

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска која кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг во Велес заедно со претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како и носителот на листа на ИЕ3, ...

Ванковска: Ние трчаме маратон, нас не’ не задоволува фотелја и позиција, ние имаме кауза

Точка - 18.04.2024

Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг во Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како ...

Ванковска: Нас не нè задоволува фотелја и позиција, ние трчаме маратон, имаме кауза

Република - 18.04.2024

Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг во Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев како и ...

„Нас нѐ не задоволува фотелја и позиција. Ние имаме кауза“ порача Ванковска од Велес

Фокус - 18.04.2024

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска вечерва кампањата ја продолжи со митинг во Велес. Покрај неа, на митингот се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како и носителот на листа на ИЕ3, ...

Ванковска: Ние трчаме маратон, нас не’ не задоволува фотелја и позиција, ние имаме кауза

Вечер Прес - 19.04.2024

Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг во Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како ...

Левица не бара реформа, туку радикална промена, Ванковска од Велес

ММС - 19.04.2024

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска вечерва ја претстави својата програма пред граѓаните на Велес. Пред присутните во салата на велешкиот театарот се обратија и претседателот на Левица и носител на листата во ИЕ1 Димитар Апасиев, ...

Ванковска: Ние трчаме маратон, нас не нè задоволува фотелја и позиција, ние имаме кауза

Кајгана - 19.04.2024

Синоќа претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска, кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг во Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како ...

Ванковска: на Силјановска треба да И понудиме членска карта во Левица

Тера - 19.04.2024

Синиќа претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи со митинг Велес. На митингот во Велес се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев како и ...

„Нас нѐ не задоволува фотелја и позиција. Ние имаме кауза“ порача Ванковска од Велес

Во Центар - 19.04.2024

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска вечерва кампањата ја продолжи со митинг во Велес. Покрај неа, на митингот се обратија и претседателот на Левица и носител на листа на ИЕ1 Димитар Апасиев, како и носителот на листа на ИЕ3, ...

Ванковска: Нас не’ не задоволува фотелја и позиција. Ние имаме кауза

CivilMedia - 19.04.2024

„Посакувам да го изодиме овој пат борбено, чесно и доследно.Она што нас не’ разликува од оние што трчаат на кратки патеки е тоа што ние трчаме маратон. Нас не’ не задоволува фотелја и позиција.