TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаревска, Битиќи и Филипче нови потпретседатели на СДСМ?

24 Вести - 14.05.2021

Неизвесно е дали премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на престојниот конгрес кој треба да се одржи во неделата ќе предложи негов заменик откако деновиве во јавноста излегоа шпекулации дека во партијата се размислува да се укине оваа функција.

Кој ќе биде втор човек во СДСМ по конгресот во недела?

Сител - 14.05.2021

На два дена од Конгресот на кој СДСМ ќе одлучува за клучните позиции во партијата официјално молк меѓу социјалдемократите за тоа какви промени можат да се очекуваат откако лидерското столче го задржува Зоран Заев, но кадри од најтесното раководство ...

СДСМ на конгрес- само Заев е сигурен

Р.С.Европа - 14.05.2021

В недела, на конгресот на СДСМ, само една позиција е сигурна- претседателската на Зоран Заев откако тој во март како единствен кандидат беше избран за претседател на партијата на првите директни избори на кои гласаа сите партиски членови.

Конгрес на СДСМ: Сите го чекаат Заев

Deutsche Welle - 14.05.2021

Неизвесно е дали Заев ќе предложи нов заменик претседател по повлекувањето на Шекеринска, или ќе има предлог таа функција да се укине. Во СДСМ привршуваат подготовките за 26. Конгрес што ќе се одржи в недела, на 16-ти мај.

Лукаревска заменик на Заев, а Филипче, Битиќи и Спасовски потпретседатели на СДСМ: Познати доктори влегуваат во ...

Фактор - 14.05.2021

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, најверојатно ќе биде заменик на претседателот на СДСМ Зоран Заев во новото раководство на партијата кое ќе биде избрано по одржувањето на Конгресот закажан за недела односно за 16 мај.

Лукаревска заменик на Заев, а Филипче, Битиќи и Спасовски потпретседатели на СДСМ

Република - 14.05.2021

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, најверојатно ќе биде заменик на претседателот на СДСМ Зоран Заев во новото раководство на партијата кое ќе биде избрано по одржувањето на Конгресот закажан за недела односно за 16 мај.

Лукаревска заменик на Заев, а Филипче, Битиќи и Спасовски потпретседатели на СДСМ?

Нетпрес - 14.05.2021

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, најверојатно ќе биде заменик на претседателот на СДСМ Зоран Заев во новото раководство на партијата кое ќе биде избрано по одржувањето на Конгресот закажан за недела односно за 16 мај.

Конгрес на СДСМ: Сите го чекаат Заев

Либертас - 14.05.2021

Неизвесно е дали Заев ќе предложи нов заменик претседател по повлекувањето на Шекеринска, или ќе има предлог таа функција да се укине. Во СДСМ привршуваат подготовките за 26. Конгрес што ќе се одржи в недела, на 16-ти мај.