TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИЗДАДЕН МЕТЕОАЛАРМ: Хаос во Ријека поради невремето, загина маж, поплавени бројни институции (ВИДЕО)

Фактор - 29.09.2022

Нови врнежи се очекуваат денеска, а метеоролозите најавија дека ќе наврнат и до 100 литри дожд на метар квадратен. Силно невреме со грмотевици ја погоди областа Риека во средата. Големи количества дожд предизвикаа поројни поплави на улиците на ...

Голема поплава во Ријека, загина маж во автомобил

А1 On - 29.09.2022

Риека вчера ја зафати силно невреме кое предизвика огромни поплави. Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот дел од центарот е блокиран, а сите служби за итни случаи се на терен.

НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА Драматично извлекување на деца од поплавен објект во Риека (ВИДЕО)

+инфо - 29.09.2022

Според информациите на тамошните медиуми еден маж го загуби животот во невремето. Хрватскиот град Риека синоќа беше зафатен од големо невреме. Поплавени беа голем број објекти, а во една игротека во градот се одвиваше драма за спасување на децата ...

(ВИДЕО) Катаклизмична среда во Риека: Погледнете како ги спасуваат децата од поплавената игротека

Еспресо - 29.09.2022

Риека вчера ја зафати силно невреме, па патиштата во центарот на градот се поплавени, сообраќајот е блокиран, а сите служби за итна помош се на терен. Официјалната автоматска метеоролошка станица на Козала ја заокружи катаклизмичната среда во Риека ...

Маж загина во поплави во Риека, полицијата објави детали

Локално - 29.09.2022

Невреме ја зафати Риека вчера околу 19 часот и поради големото количество дожд имаше поплави и порои вода кои го блокираа сообраќајот и поплавија повеќе објекти. При регулирање на сообраќајот во центарот на Риека, околу 21 часот и 10 минути помеѓу ...

Драматична снимка од Риека: Пожарникари спасија деца од поплавена игротека

Независен - 29.09.2022

Пожарникарите и насобраните граѓани од поплавеното игралиште синоќа евакуирале деца кои се наоѓале во просторот кој при поплавата почнал да се полни со вода, пренесува Нови лист. Еден маж го загуби животот во невремето што вчера попладне го зафати ...

Драматични сцени во Ријека по силното невреме: Пожарникари и граѓани спасуваа деца од поплавена игротека (ВИДЕО)

Курир - 29.09.2022

Хрватски „Нови Лист“ доцна синоќа објави драматична снимка од центарот на Ријека по силното невреме кое го зафати градот. Пожарникари и граѓани извлекуваа деца од поплавена игротека во која биле при налетот на поројниот дожд кој предизвика поплави ...

(ВИДЕО) Колапс во Риека: Водата носи се пред себе, има мртви

Скопје1 - 29.09.2022

Полицијата во Риека вчеравечер извести дека околу 19 часот и 30 минути добила пријава дека во поплава под автомобил е пронајдено машко лице. За жал, до доаѓањето на Брзата помош мажот починал, пишува 24 sata.hr. Телото го испратиле на обдукција.

(Видео) Поплава во Риека, загина маж во автомобил

Макфакс - 29.09.2022

Силно невреме вчера ја зафати Риека и предизвика огромни поплави. Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот дел од центарот е блокиран, а сите служби за итни случаи се на терен.

Поплава во Риека, загина маж во автомобил

MTM - 29.09.2022

Силно невреме вчера ја зафати Риека и предизвика огромни поплави. Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот дел од центарот е блокиран, а сите служби за итни случаи се на терен.

Пожарникари спасуваа деца од поплавена игротека во Риека

Фокус - 29.09.2022

Пожарникарите и насобраните граѓани од поплавеното игралиште синоќа евакуирале деца кои се наоѓале во просторот кој при поплавата почнал да се полни со вода, пренесува Нови лист. Еден маж го загуби животот во невремето што вчера попладне го зафати ...

(Видео) Поплава во Риека, загина маж во автомобил

24Инфо - 29.09.2022

Силно невреме вчера ја зафати Риека и предизвика огромни поплави. Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот дел од центарот е блокиран, а сите служби за итни случаи се на терен.

ВИДЕО| Невреме во Хрватска: Се извлекуваа деца од поплавена игротека

Нетпрес - 29.09.2022

Хрватскиот град Риека синоќа беше зафатен од големо невреме. Поплавени беа голем број објекти, а во една игротека во градот се одвиваше драма за спасување на децата кои биле во неа. Просториите на игротеката почнале да се полнат што предизвикало ...

(Видео) Една жртва во невремето во Риека -од поплавена игротека пожарникарите ги спасувале децата

Либертас - 29.09.2022

Пожарникарите и насобраните граѓани од поплавеното игралиште синоќа евакуирале деца кои се наоѓале во просторот кој при поплавата почнал да се полни со вода, пренесува Нови лист. Еден маж го загуби животот во невремето што вчера попладне го зафати ...

(Видео) Поплава во Риека, загина маж во автомобил

Точка - 29.09.2022

Силно невреме вчера ја зафати Риека и предизвика огромни поплави. Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот дел од центарот е блокиран, а сите служби за итни случаи се на терен.

Пожарникари спасуваа деца од поплавена игротека во Риека

24 Вести - 29.09.2022

Пожарникарите и насобраните граѓани од поплавеното игралиште синоќа евакуирале деца кои се наоѓале во просторот кој при поплавата почнал да се полни со вода, пренесува Нови лист. Еден маж го загуби животот во невремето што вчера попладне го зафати ...

(ВИДЕО) Големи поплави во Риека: Загина еден човек во автомобил

Press24 - 29.09.2022

Силно невреме вчера ја зафати Риека и предизвика огромни поплави.Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот дел од центарот е блокиран, а сите служби за итни случаи се на терен.

(ВИДЕО) Невреме направи хаос во Ријека, загина маж, поплавени бројни институции

Алсат-М - 29.09.2022

Силно невреме со грмотевици ја погоди областа Риека во средата. Големи количества дожд предизвикаа поројни поплави на улиците на Риека, а еден маж загина во поројот што го однесе. Невозможно е да се процени настанатата штета, но застрашувачките ...

Фото: Поплавени улици и објекти во Риека по синоќешното големо невреме

Канал5 - 29.09.2022

Хрватскиот град Риека синоќа беше зафатен од големо невреме кое поплави голем број објекти, а во една игротека во градот се одвиваше вистинска драма за спасување на децата кои биле во неа.