TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рио Фердинанд во 2008 година можел да заврши во Барселона

Спортски - 09.04.2020

Иконата на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд призна дека во еден момент од кариерата бил блиску да премине во Барселона. Фердинанд во дресот на Манчестер Јунајтед помина 12 сезони и за тој период освои шест титули шампион на Англија и една титула во ...

Фердинанд призна: Јас бев близу до преселба во Барселона

СуперСпорт - 09.04.2020

Поранешната голема одбрамбена sвезда беше вистински воин во одбраната на „црвените ѓаволи“ во чиј дрес помина 12 сезони, освојувајќи шест англиски првенства и една титула на Лига на шампиони.

Фердинанд открива: Бев блиску до трансфер кај великанот од Примера

Спортклуб - 09.04.2020

Иконата на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, признава дека своевремено додека бил во својата најдобра форма додека играл фудбал, бил блиску до тоа да стане фудбалер на Барселона. Играчот за кој Јунајтед во 2002 година плати тогаш рекордни 29 ...