TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фестивалот „Војдан Чернодрински“ по 55-ти пат од 1 до 8 октомври

Н.Македонија - 23.09.2021

Јубилејното 55–то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“ ќе се одржи од први до осми октомври во Прилеп. На свеченото отворање на фестивалот, идниот петок, наградите за животно дело ќе им бидат доделeни на актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и на ...

Борис Чоревски добитник на наградата за животно дело на 55. МТФ „Војдан Чернодрински“

Екран - 23.09.2021

Актерот Борис Чоревски или нашиот Чоре, годинава е добитник на наградата за животно дело на 55 -тиот Мтф „Војдан Чернодрински” во Прилеп.Честитки за наградата која значи заокружување на едно долгогодишно театарско ...

Актерот Борис Чоревски добитник на наградата за животно дело на Мтф ,,Војдан Чернодрински”

Тера - 23.09.2021

Доајенот на Битолскиот театар, актерот Борис Чоревски , годинава е добитник на наградата за животно дело на 55 -тиот Мтф ,,Војдан Чернодрински” во Прилеп. Покрај него актерот Емил Рубен и сценографот Крсте С.Џидров, се исто така добитници на ...

24. издание на фестивалот „Денови на комедија“ почнува во понеделник

Кумановски м. - 23.09.2021

Меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија“ ќе биде отворен во понеделник во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, а публиката ќе има можност да гледа неколку претстави од Македонија и земјите од соседството.

Меѓународниот фестивал „ Денови на комедија“ започнува в понеделник

Frontline - 23.09.2021

Со претставата „ Партија реми“ на Драмски театар Скопје, в понеделник ќе започне 24-тото издание на Меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија“ во НУЦК „Трајко Прокопиев“. Публиката ќе има можност да гледа неколку претстави од Македонија и ...

Емил Рубен добитник на наградата за животно дело на 55. фестивал „Војдан Чернодрински“

Локално - 23.09.2021

Доајенот на Македонскиот народен театар Емил Рубен е добитник на наградата за животно дело на 55. фестивал „Војдан Чернодрински“, соопштија од НУ Македонски народен театар. Емил Рубен (1948) е актер за кој безброј пати е констатирано деке е „жива ...

Меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија“ во Куманово почнува в понеделник

Република - 23.09.2021

НУЦК „Трајко Прокопиев“ и годинава го организира меѓународниот фестивал „Денови на комедија“, кој ќе почне на 27 септември. Публиката ќе има можност да проследи комедии од театри од државата и земјите од регионот.

Од понеделник 24. Меѓународен театарски фестивал – Денови на комедија во театарот во Куманово

Опсервер - 23.09.2021

– НУЦК „Трајко Прокопиев“ и годинава го организира меѓународниот фестивал „Денови на комедија“, кој ќе почне на 27 септември, соопштија надлежните од установата на денешната прес-конференција.

Од понеделник 24. Меѓународен театарски фестивал – Денови на комедија во театарот во Куманово

MakPress - 23.09.2021

НУЦК „Трајко Прокопиев“ и годинава го организира меѓународниот фестивал „Денови на комедија“, кој ќе почне на 27 септември, соопштија надлежните од установата на денешната прес-конференција.

Познати наградите за животно дело и репертоарот на јубилејниот 55-ти МТФ „Војдан Чернодрински“

Опсервер - 23.09.2021

– Актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на јубилејното 55-то издание на Македонскиот театарски Фестивал „Војдан Чернодрински“ кој ќе се одржи од 1 до 8 октомври во ...

Познати наградите за животно дело и репертоарот на 55-ти МТФ „Војдан Чернодрински"

Канал5 - 23.09.2021

Фестивалот на 1 октомври, на сцената од Центарот за култура „Марко Цепенков" ќе биде свечено отворен со доделувањето на наградите за животно дело и со првата претстава во конкуренцијата за награди.

Емил Рубен, Борис Чоревски и Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на МТФ „Војдан ...

Слободен Печат - 23.09.2021

Актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на јубилејното 55. издание на Македонскиот театарски Фестивал „Војдан Чернодрински” кој ќе се одржи од 1 до 8 октомври во Прилеп.

Рубен, Чоревски и Џидров лауреати на 55. МТФ “Војдан Чернодрински“ кој почнува на 1 октомври

Вечер Прес - 23.09.2021

Актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на јубилејното 55-то издание на Македонскиот театарски Фестивал „Војдан Чернодрински“ кој ќе се одржи од 1 до 8 октомври во Прилеп.

Познати наградите за животно дело и репертоарот на јубилејниот 55-ти МТФ „Војдан Чернодрински“

MakPress - 23.09.2021

Актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на јубилејното 55-то издание на Македонскиот театарски Фестивал „Војдан Чернодрински“ кој ќе се одржи од 1 до 8 октомври во Прилеп.

Борис Чоревски, Рубен И Џидров добитници на наградите за животно дело на театарскиот Фестивал „Војдан Чернодрински“

Сакам да кажам - 23.09.2021

Актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на 55. Македонски театарски Фестивал „Војдан Чернодрински“ кој ќе се одржи од 1 до 8 октомври во Прилеп.

Eмил Рубен, Борис Чоревски и Крсте С. Џидров лауреати на наградата за животно дело на МТФ „Војдан Чернодрински“

Република - 23.09.2021

Годинава лауреати на наградата за животно дело на Македонски театарски Фестивал „Војдан Чернодрински“ се актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров. Фестивалот ќе се одржи од 1 до 8 октомври во Прилеп, откако лани не се одржа ...

Рубен, Чоревски и Џидров добитници на наградите за животно дело на „Војдан Черодрински“

Фокус - 23.09.2021

Актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на 55. Македонски театарски Фестивал „Војдан Чернодрински“ кој ќе се одржи од 1 до 8 октомври во Прилеп.