TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Директорот на БЈБ Саше Тасевски предмалку обелодени – запленети се 1 тон и 240 килограми дрога

Centar - 22.04.2020

Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија со дрога во координација и насоки со ОЈО Кавадарци во моментов спроведува акција на подрачјето на град ...

Над еден тон марихуана е запленета во скопски Бутел

А1 On - 22.04.2020

Над еден тон марихуана вечерва е пронајдена и запленета во магацин во скопската населба Бутел, при акција на Бирото за јавна безбедност, преку Одделот за криминалистичка полиција. Директорот на БЈБ, Сашо Тасевски, соопшти дека акцијата е ...

Акција на МВР во Скопје, запленет над еден тон марихуана

Фокус - 22.04.2020

МВР вечерва спроведе акција во Скопје, при што е запленета поголема количина на дрога. -Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија со дрога во ...

Во подрум во Бутел откриен над еден тон марихуана

Слободен Печат - 22.04.2020

Лишено е од слобода едно лице против кого ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 став 1 од Кривичниот законик до ОЈО Кавадарци. Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата ...

Запленет над 1 тон марихуана во акција на МВР во Скопје

Либертас - 22.04.2020

МВР вечерва спроведе акција во Скопје, при што е запленета поголема количина на дрога. -Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија со дрога во ...

ВОНДРЕДНА ВЕСТ: Тасевски предмалку обелодени, запленети се 1 тон и 240 килограми дрога во Бутел

24Инфо - 22.04.2020

Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија со дрога во координација и насоки со ОЈО Кавадарци во моментов спроведува акција на подрачјето на град ...

Скопје, запленети се 1 тон и 240 килограми дрога

Алсат-М - 22.04.2020

Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија со дрога во координација и насоки со ОЈО Кавадарци во моментов спроведува акција на подрачјето на град ...

Во Бутел запленет тон и 200 килограми марихуана

Сакам да кажам - 22.04.2020

Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција, во координација и насоки со ОЈО Кавадарци во моментов спроведува акција на подрачјето на град Скопје, при што во магацин во населба Бутел се пронајдени и одземени 12 палети во кои ...