TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Излезноста до 11 часот е 12,78 отсто

Телма - 24.04.2024

Одѕивот на гласачите до 11 часот е 12,78 одсто. Обработката на 3 илјади 418 избирачки места покажува дека гласале вкупно 229 илјади 473 лица со право на глас. Според податоците што се слеваат во ДИК, најголем одѕив има во општина Демир Капија – 24 ...

Излезноста до 11 часот на избирачките места во Кочанско е околу 13 отсто

Курир

Излезеност до 11 часот: 12,78 отсто или 229 417 гласачи

360 степени

Граѓаните по седми пат избираат претседател на државата, почна гласањето во првиот круг

Глас на Америка

До ДИК се доставени 12 приговори за заштита на личното избирачко право

Канал5

(ОБНОВЕНИ ПОДАТОЦИ) Излезеноста до 9 часот е 4,06% по обработени 94% од избирачките места

360 степени

3,85 отсто е одѕивот за гласање во првите два и пол часа, 12 приговори пристигнале во ДИК

Макфакс

Сакам да кажам Слободен Печат Алсат-М Телма Глас на Америка CivilMedia Вечер Прес

Гласањето помина мирно, излезноста во дијаспората е околу 50 отсто до 17 часот

Р.С.Европа - 23.04.2024

Мирно помина денешниот изборниот ден на кој гласаа болните и изнемоштените, затворениците во казнено-поправните домови и лицата во притвор, во старските домови и македонските државјани во странство, оцени Александар Даштевски, претседател на ...

Даштевски: Гласањето помина мирно, излезноста во дијаспората до 17 часот околу 50 отсто

Либертас

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа изнемоштените, осудениците и иселениците, гласањето помина мирно

Фактор

Даштевски: Гласањето помина мирно, во дијаспората излезноста до 17 часот е околу 50 отсто

Слободен Печат

Даштевски: Гласањето помина мирно, излезноста во дијаспората до 17 часот околу 50 отсто

4NEWS

До 17 часот половина од запишаните избирачи во дијаспората го дале својот глас на изборите

МКД

Мирен изборен ден, излезноста во дијаспората до 17 часот околу 50 отсто

ММС

+инфо Локално Н.Македонија Press24 ТВ21 Zoom Нетпрес MakPress