TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охриѓани се степале оти не можеле да се договорат кој има првенство на минување

Макфакс - 24.03.2019

Вчера во Охрид дошло до физичка пресметка помеѓу двајца охриѓани, од кои едниот на 40, а вториот на 47-годишна возраст. Како што соопшти МВР, двајцата се степале поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите.

Не можеле да се договорат кој има првенство на минување, па се истепале

OhridNews - 24.03.2019

На кеј „Македонија“ во Охрид, вчера, во 14.30 часот бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу две лица од Охрид. – Поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите, започнале вербална расправија која набрзо ...

Охриѓани се степале оти не можеле да се договорат кој има првенство на минување

А1 On - 24.03.2019

Вчера во Охрид дошло до физичка пресметка помеѓу двајца охриѓани, од кои едниот на 40, а вториот на 47-годишна возраст. Како што соопшти МВР, двајцата се степале поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите.

Охриѓани се тепале на сред бел ден, причина – кој има предност да помине

Скопје1 - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид. Тие, поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите, ...

Охриѓани се степале оти не можеле да се договорат кој има првенство на минување

Centar - 24.03.2019

Вчера во Охрид дошло до физичка пресметка помеѓу двајца охриѓани, од кои едниот на 40, а вториот на 47-годишна возраст. Како што соопшти МВР, двајцата се степале поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите.

Охриѓани се степале поради првенство на минување

+инфо - 24.03.2019

Охриѓани се степале поради првенство на минување со автомобили, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.

Не му дал предност во сообраќајот: Се степаа двајца охриѓани

Курир - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид. Се степале поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со ...

Teпачка во Охрид за недоразбирање во сообраќај

24Инфо - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија” во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид, поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите.

Охриѓани се истепале поради недоразбирање во сообраќајот

Фокус - 24.03.2019

Вчера попладне двајца жители на Охрид се степале, поради недоразбирање за првенствено минување со автомобилите, велат од МВР. „На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка ...

Се степале по расправијата за тоа кој има предност во сообраќајот

ММС - 24.03.2019

МВР во својот билтен регистрира тепачка од вчера, 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид, поради недоразбирање за ...

Тепачка на Кејот во Охрид за паркинг место

еМагазин - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид, поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите, ...

С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид, се степале поради кавга за првенство на минување

Опсервер - 25.03.2019

На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид, поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите.