TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон: Не беше пишано да завршам во Ферари

TopSport - 26.11.2020

Иако минатата година постојано се шпекулираше дека Луис Хамилтон е пред договор со Ферари, тој сон на италијанските тифози нема да се оствари, бидејќи седумкратниот шампион најверојатно уште еднаш, за последен пат, ќе го продолжи договорот со ...

Хамилтон: Фан сум на Ферари, но нема да возам за нив

SportMedia - 26.11.2020

Светскиот шампион со Мерцедес, Луис Хамилтон ги сподели своите размислувања за можен трансфер во Ферари откако би ги завршил обврските во Мерцедес. „Тоа нема да се случи. Нема да има трансфер во Ферари … веројатно.

Колку милиони е платата на Ф1 возачите?

24auto - 26.11.2020

Формула 1 е еден од спортовите каде возачите многу често или речиси редовно, барем оние од врвните тимови, па и оние од „златната средина“ заработуваат милионски суми. И тоа е само нивната основна плата, без дополнителните премии или спонзорски ...

Шумахер е во критична состојба!

Вечер Прес - 26.11.2020

Поранешниот возач во Формула 1, Дејвид Култхард (49), говореше за здравствената состојба на легендарниот Германец Михаел Шумахер, со кого некогаш водеше големи битки на патеките ширум светот. Го познавам Михаел затоа што се натпреварувавме заедно.

Фетел е најдобриот возач на оваа генерација

Вечер Прес - 26.11.2020

Себастијан Фетел е најдобриот пилот во својата генерација, сметаат фановите кои гласаа на анкетата на веб-страницата Formula1News.co.uk. Германецот, кој освои четири титули од 2010 до 2013 година, доби 53 проценти од гласовите, дури 22 проценти ...

Хамилтон може да израмни или да собори уште три достигнувања на Шумахер

Н.Македонија - 26.11.2020

На три трки до крајот на сезоната во Формула 1, британскиот возач Луис Хамилтон може да изедначи или да собори уште три рекорди на легендарниот возач, Германецот Михаел Шумахер. Хамилтон сезонава ја освои седмата титула во Ф1-шампионатот, колку што ...

Шампионот Хамилтон, нормално, е најдоброплатениот за 2020, Фетел зад него

Макфакс - 25.11.2020

Луис Хамилтон ја донесе седмата последователна титула на Мерцедес оваа сезона и германскиот тим во последната сезона од неговиот актуелен договор ќе му исплати 47 милиони евра за неговите услуги, со што тој е убедливо најдоброплатениот Ф1 возач.

Шампионот Хамилтон, нормално, е најдоброплатениот за 2020, Фетел зад него

Опсервер - 25.11.2020

Луис Хамилтон ја донесе седмата последователна титула на Мерцедес оваа сезона и германскиот тим во последната сезона од неговиот актуелен договор ќе му исплати 47 милиони евра за неговите услуги, со што тој е убедливо најдоброплатениот Ф1 возач.

Шампионот Хамилтон, нормално, е најдоброплатениот за 2020, Фетел зад него

TopSport - 25.11.2020

Луис Хамилтон ја донесе седмата последователна титула на Мерцедес оваа сезона и германскиот тим во последната сезона од неговиот актуелен договор ќе му исплати 47 милиони евра за неговите услуги, со што тој е убедливо најдоброплатениот Ф1 возач.