TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца, скршена од болка, пристигна во куќата на покојниот Шабан Шаулиќ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 17.02.2019

Куќата на „кралот на народната музика“, Шабан Шаулиќ , кој денес трагично загина во раните утрински часови откако пијан возач, без возачка дозвола, удри во неговиот автомобил, е претесна да ги собере сите пријатели и колеги кои пристигнуваат да им ...

Шабан Шаулиќ – сиромашното момче од провинција кое чичко му го натерал да пропее во кафеана

Фокус - 17.02.2019

Целиот регион е во шок по веста дека фолк-пејачот Шабан Шаулиќ го изгуби животот во сообраќајна несреќа која се случила во раните утрински часови во Германија. Пејачот кој цели пет децении беше присутен на сцената и ја носеше титулата „крал на ...

Секое доаѓање долу е како враќање дома

Република - 17.02.2019

Не пропушташе посета, а да не се да се пофали колку го владее македонскиот јазик. Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ во Македонија ги помина војничките денови. Во 2015 година, како и на секој од неговите концерти во Македонија, Шаулиќ не ја ...

Tијана со последен поздрав до Шабан

Република - 17.02.2019

Тијана Дапчевиќ со последен поздрав до колегата Шабан Шаулиќ. Јас еве не знам што да напишам, само знам дека некој кој така пееше, не може никогаш да умре. Мирно спиј голем пејачу…прерано, напиша Дапчевиќ.

Германските медиуми објавија фотографии и видео од местото каде загина Шаулиќ

Фокус - 17.02.2019

Германските медиуми објавија фотографии и видео од местото каде утрово загина познатиот српски фолк-пејач Шабан Шаулиќ. Еден од нив е Весфален Блат , кој објави фотографии и видео како припадници на германската полиција, пожарна служба и брза помош ...

Пијаниот Германец има најлесни повреди - Шаулиќ загина, а ова се најновите детали од страшната несреќа

Press24 - 17.02.2019

Триесет и четиригодишниот возач на автомобилот кој предизвика несреќа во која загина српскиот пејач Шабан Шаулиќ има лесни повреди на рамената, пишуваат германските медиуми. Во автомобилот со Шаулиќ биле неговите пријатели, кои се тешко повредени.

Позната судбината на возачот кој ја предизвикал сообраќајката во која загина Шабан – Возел пијан и без возачка

iPortal - 17.02.2019

34-годишниот маж кој го возел автомобилот кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ има полесни повреди на рамената, пренесуваат германските медиуми.

Пијано момче без дозвола ја предизвикало несреќата во која загина Шаулиќ

Нова ТВ - 17.02.2019

Во сообраќајна несреќа во Германија денеска, загина еден од најпознатите пејачи на народна музика на Балканот Шабан Шаулиќ. Несреќата се случила на автопат во градот Билефелд, во северозападниот дел на Германија.

Таа последна пееше со Шаулиќ во Германија, а на бизарен начин ја избегна трагедијата (видео)

Вистина.мк - 17.02.2019

Пејачката Теа Таировиќ пееше со Шабан на последниот настап во неговиот живот, по што во тешката сообраќајна несреќа го загуби животот. По враќањето во Белград, Теа едвај успеа да ја изговори неколку реченици.

(ВИДЕО) Ова е последниот настап на Шабан Шаулиќ: Кралот на последната задача!

Екран - 17.02.2019

Последниот настап Шабан Паулиќ го имал во клуб во Биенфелд, Германија. И, секако, до раните утрински часови ги забавувал своите обожаватели… Потоа, еден пијан возач без дозвола, со автомобилот се забил во возилото во кое бил пејачот и му нанел тешки ...

ВИДЕО Настапот на Шаулиќ непосредно пред за загине во сообраќајна несреќа во Германија

Фокус - 17.02.2019

Фанови од Босна и Херцеговина на фејсбук објавија видео од последниот настап на фолк-пејачот Шабан Шаулиќ во клубот Фаринда во германскиот град Билефелд, каде настапил со колешката Теа Таировиќ, непосредно пред да загине во сообраќајна несреќа.

Последните зборови на Шабан: Кревам чаша за сите овие години кои беа зад нас

Сител - 17.02.2019

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина денеска во тешка сообраќајна несреќа во Германија, а пред само три дена ѝ го честиташе 60. роденден на сопругата. -Јас денеска кревам чаша за сите убави години кои се зад нас, и оние уште поубави кои ни ...

Објавена снимка од несреќата во која загина Шабан Шаулиќ

Локално - 17.02.2019

Германските медиуми објавија снимка од местото на кое се случила тешката сообраќајна несреќа во која загина легендарниот фолк пејач Шабан Шаулиќ. Сообраќајката се случи утрово на патот меѓу Билефелд и Дортмунд, а на возилото во кое бил Шаулиќ ...

Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија, во неговиот автомобил удрил пијан возач

Фокус - 17.02.2019

Популарниот спрски фолк-изведувач Шабан Шаулиќ го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи утрово во Германија, кога со своето возило, во придружба на уште две лица, по настапот тргнал кон најблискиот аеродром.

Не остана Шабан на светов

Оff.net - 17.02.2019

10 години после Бајрамовиќ, од овоземните кафани се одјави и Шабан Шаулиќ. За некој кој постои повеќе од половина век е нормално да го викаат крал. Само што Шабан Шаулиќ беше прогласен за крал уште кога се појави.

Објавено видео од несреќата во која настрада Шаулиќ, предизвикана од пијан возач

А1 On - 17.02.2019

По страшната сообраќајана несреќа која се случи утринава во Германија во која животот го загуби познатиот српски пејач Шабан Шаулиќ, се огласи и германската полиција. Полицијата соопшти дека сообраќајна несреќа била предизвикана од возач кој бил во ...

Причина за смртта на Шабан Шаулиќ е срцевиот удар што го добил за време на сообраќајката

Убавина и Здравје - 17.02.2019

Шабан Шаулиќ утринава загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Како што пренесува „Свет“, несреќата се случила во Билефелд, во северозападна Германија, каде што популарниот пејач одржал настап.

Фолк ѕвездата Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија

Сакам да кажам - 17.02.2019

Една од најголемите југословенски ѕвезди на народна музика Шабан Шаулиќ им подлегна на повредите со кои се здоби во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Шеесет и седумгодишниот Шаулиќ настрада утрово на пат за Дортмунд, во близина на Билефелд, на ...

Пријателите и колегите потресени од несреќата на Шабан

Репортер - 17.02.2019

Пријатели соработници и колеги од сферата на јавниот живот изразија јавно сочувство до семејството поради прераното загинување на Шабан. Една од првите која се јави беше пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Шабан починал од срцев удар: Лекарите се обидувале да го вратат во живот по страшната несреќа

Слободен Печат - 17.02.2019

Менаџерот кој синоќа го организирал настапот на Шаулиќ во Германија, Богдан Марката се огласи и откри што се случило во болница: Шабан Шаулиќ настрада утрово во тешка сообраќајна несреќа близу градот Билефелд во северозападниот дел на Германија, ...

(ВИДЕО) Шаулиќ после концертот патувал кон аеродром за да се врати дома

Независен - 17.02.2019

Шабан Шаулиќ (67) или како што многумина го нарекуваа Кралот на фолк музиката загина во сообраќајна несреќа во близина на градот Билефелд во Германија. Несреќата ја предизвикал пијан возач кој се забил во автомобилот во кој како совозач патувал ...

Загинал Шабан Шаулиќ: Во тешка сообраќајна несреќа денес во Германија настрадал кралот на народната музиката!

Екран - 17.02.2019

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, починал денес во Германија после тешка сообраќајна несреќа. Според официјалните информации, Шабан Шаулиќ бил во автомобил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефелд каде пеел.

„Цел ден плачам, вчера се смеевме, ме испрати до гејтот“: Дара Бубамара не може да се соземе од веста дека Шабан почина

Вистина.мк - 17.02.2019

Пејачката Дара Бубамара на својот Инстаграм се огласи по повод смртта на својот колега и пријател Шабан Шаулиќ, а како и останатите и таа не може да верува дека повеќе го ...

Жална вест: Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа

Убавина и Здравје - 17.02.2019

Порталот www.svet.rs ја пренесе веста за смртта на популарниот пејач Шабан Шаулиќ , кој загина во сообраќајна несреќа во Германија. Имено, Шабан со автомобилот тргнал кон аеродромот од каде што требало да полета за Србија.

Сопругата на Шабан Шаулиќ му телефонирала цело утро, но бил недостапен; Потоа им се јавил кумот…

iPortal - 17.02.2019

Денес во 67-та година од својот живот во сообраќајна несреќа настрада познатиот српски пејач и крал на народната музика Шабан Шаулиќ. Човекот со кој бројни балканци, тука и низ светот, се веселеа, славеа, тагуваа, љубеа… зад себе остави големо ...

(ВИДЕО/ФОТО) Детали за несреќата во која загина Шабан Шаулиќ

Независен - 17.02.2019

Шабан Шаулиќ (67) загина во сообраќајна несреќа во близина на градот Билефелд во Германија. Според медиумите, несреќата ја предизвикал пијан возач кој се забил во автомобилот во кој како совозач патувал пејачот.

Со неговите хитови пееше и се веселеше регионот, оваа песна и ја посвети на сопругата, а со овие стана музичка легенда

Сител - 17.02.2019

Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Во текот на богатата кариера во медиумите и од публиката беше наречен „крал на народната музика“. Ѕвездата на народната музика, загина откако во неговиот автомобил, во кој бил со возач и ...

Семејството на пејачот: Дозволете ни во овие тешки мигови достоинствено да го зачуваме споменот на Шабан

Вечер - 17.02.2019

Во сообраќајна несреќа во Германија, трагично загина еден од најпопуларните пејачи на народна музика на Балканот Шабан Шаулиќ. Веста ја потврдија и сите медиуми.Според сознанијата несреќата се случила до градот Билефелд, во северозападниот дел на ...

Морничавото претскажување на Шабан: Ден пред смртта вака и се обратил на Сека

Република - 17.02.2019

Сека Алексиќ била во авионот со Шабан Шаулиќ само ден пред неговата несреќа, која исклучително ја потресла. Вчера патувавме заедно. Во авионот беше насмеан и бидејќи преседнувавме ми рече: Едвај го чекам утре, имам директен лет за Белград, конечно ...

Детали за сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ: Пијан возач удрил во неговиот автомобил, пејачот тргнал на ...

Сител - 17.02.2019

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во страотна сообраќајна несреќа во Германија. Неофицијално, Шабан со автомобилот тргнал на аеродром кога му се случила несреќата. Со автомобилот не управувал тој, тука имал возач.

Шабан го издало срцето: Лекарите направиле се да го вратат во живот

Република - 17.02.2019

Шабан Шаулиќ настрада утринава во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Менаџерот кој синоќа го организирал настапот на Шабан Шаулиќ во Германија, Богдан Марката, се огласи и откри што навистина се случило во болницата Пробале да го вратат во ...

Германските медиуми објавија видео од местото на несреќата во која настрада Шабан Шаулиќ, а ја предизвика пијан возач ...

Вистина.мк - 17.02.2019

По несреќата која се случи на автопатот кон Дортмунд во Германија, а настрада српската фолк леганда Шабан Шаулиќ, се појави и снимка од местото на трагичниот настан. Според извештајот на германската полиција, возилото од марката „Мазда 6“ удрило со ...

Драма во утринските часови: Сопругата на Шабан од кумот дознала за кобната вест, го барала на телефон, ама бил ...

Вистина.мк - 17.02.2019

Денеска, недела (17.02.2019) во трагична сообраќајна несреќа во Германија почина легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ. Како што пишува српски „Блиц“, семејството на Шабан безуспешно се обидувало да го добие на телефон, кога требало веќе да биде на ...

Шок, солзи, неверување: Карлеуша, Жељко Јоксимовиќ, Рада Манојловиќ, Драгана Мирковиќ и многу други се простија од ...

Вистина.мк - 17.02.2019

Регионалните музички ѕвезди и фановите се во солзи, тага, неверување и шок по веста дека кралот на српската народна музика, Шабан Шаулиќ, трагично загина во сообраќајна несреќа откако пијан возач се удри во возилото во кое беше тој.

ВИДЕО: Шабан Шаулиќ загина во сообраќајка во Германија

А1 On - 17.02.2019

Познатиот српски пејач, Шабан Шаулиќ, како што пренесуваат српските медиуми, починал утринава во сообраќајна несреќа во Германија. Според неофицијални информации, несреќата се случила по концертот на Шаулиќ во Билефелд.

(Видео) Увид на местото на сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ

Макфакс - 17.02.2019

Шабан Шаулиќ, или како што многумина го нарекуваат, кралот на српската народна музика, загина во тешка сообраќајна несреќа која утрово се случила во Германија, на автопат помеѓу Дортмунд и Билефелд.

Колегите на Шаулиќ во шок- нивните изјави ќе ве растажат

Курир - 17.02.2019

Музичкиот свет го изгуби кралот на фолкот Шабан Шаулиќ, а колегите во солзи сеуште не можат да поверуваат во страшната вест. – Само што ми кажаа дека мојот Шабан загина. Не можам да верувам. – изјави Халид Бешлиќ за босанските медиуми.

Трагедија: Во сообраќајна несреќа во Германија загина српскиот пејач Шабан Шаулиќ

Канал5 - 17.02.2019

Легендата на српската народна музика 68 годишниот Шабан Шаулиќ денеска загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Оваа трахична информација за „Новости“ ја пренел зетот на Шабан Шаулиќ, Бата Мирковиќ.

Снимка од сообраќајната несреќа на Шабан Шаулиќ: Сите се во шок од загубата

Република - 17.02.2019

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ утринава загина во сообраќјна несреќа во Германија, кога пијан возач без дозвола удрил во возилото со кое Шабан одел кон аеродром. Неговите обожаватели и почитувачи на неговото дело занемеа од оваа вест која ...

Пијан возач без дозвола удрил во возилото на Шаулиќ - ова е официјалниот извештај од германската полиција

Press24 - 17.02.2019

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија. Според неофицијални информации во возилото бил со кумот и возачот. Германската полиција објавила официјален извештај од тешката несреќа.

Последен поздрав, пријателите и колегите се простуваат од Шабан

Репортер - 17.02.2019

Колеги, соработници, пријатели од сферата на јавниот живот се неутешени поради заминувањето на големиот пејач. Бројни колеги и пријатели изразија сочувство до семејството на трагично настраданиот Шабан Шаулиќ.

Вака замина во незаборав кралот на народната музика

Пулс24 - 17.02.2019

Ова е последна снимка од неговито настап во Германија. Шабан публика ја развеселувал со песни, но пеел и тажни како “Си одиш, ми ги рушиш ...

Дивјачки се забил во Шабан: Седел на совозачкото место и му немало спас

Република - 17.02.2019

Балканот е во длабока тага. Светот остана без кралот на народната музика. Шабан Шаулиќ засекогаш замина од овој свет после настапот во Билфилд во клубот Фаринда. Тој настапувал со колешката Теа Таировиќ, а после тоа доживеа сообраќајна несреќа после ...

Се огласи семејството на Шабан Шаулиќ: „Не напушти нашиот сопруг, татко, дедо, кум, пријател!“

Вистина.мк - 17.02.2019

Семејствотот на Шабан Шаулиќ се огласи по страшната сообраќајна несреќа во која загина пејачот, а во истата ја напишаа својата болка во овие тешки ...

Во сообраќајна несреќа во Германија, загина пејачот Шабан Шаулиќ

Нова ТВ - 17.02.2019

Во сообраќајна несреќа во Германија денеска, загина еден од најпознатите пејачи на народна музика на Балканот Шабан Шаулиќ. Веста ја објави српските медиуми. Според сознанијата на Блиц , несреќата се случила во градот Билефелд, во северозападниот ...

Почина кралот на народната музика - Шабан Шаулиќ

Факултети - 17.02.2019

Познатиот пејач Шабан Шаулиќ почина во сообраќајна несреќа во Германија, пренесуваат белградските медиуми. Несреќата се случила во градот Билефелд, во Германија. Роден на 6 септември 1951 во Шабац.

Пијан возач без дозвола дивјачки се забил во возилото на Шаулиќ

Слободен Печат - 17.02.2019

Германската полиција го објави официјалниот извештај од тешката сообраќајна несреќа. Кралот на српската народна музика Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Германската полиција го објави официјалниот извештај од тешката ...

Пијан возач се забил во автомобилот во кој бил Шабан: Лекарите дале се од себе да го спасат

Република - 17.02.2019

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Како што неофицијално се дознава, Шабан со автомобилот трганал на аеродром, кога се случила несреќата. Со автомобилот не управувал тој, туку возач.

Откриена причината за сообраќајната несреќа во која загина Шабан

Вистина.мк - 17.02.2019

Кралот српската народна музика, Шабан Саулиќ, почина во болница во Германија по тешката сообраќајна несреќа, и покрај борбата на докторот за неговиот живот. Шаулиќ (67) во саботата вечер настапувал во еден клуб во Билефилд, во североисточниот дел на ...