TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(видео) Спречен атентат на Грчкиот претседател на „Денот на независноста„ на Грција !

Магазин - 25.03.2019

На денешната свеченост на „Денот на независноста“ на Грција, Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот војник, непознат човек се обиде да го пробие кордонот, сакајќи да го нападне грчкиот ...

Приведено лице кое се обиде да стигне до грчкиот претседател (ВИДЕО)

Локално - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

24Инфо - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

ВИДЕО: Обид за атентат врз грчкиот претседател

Курир - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

ВИДЕО. Цело обезбедување трчаше - Обид за напад на грчкиот претседател

Press24 - 25.03.2019

Непознат човек се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција. Полицијата веднаш реагираше и го уапси ...

Инцидент во Грција: Обид за напад на претседателот Павлопулос (ВИДЕО)

ТВ21 - 25.03.2019

За време на Денот на независноста во Грција, при одбележување на свечноста, 45-годишен маж се обидел да го пробие полицискиот кордон, и да го нападне претседателот на земјата Прокопис Павлопулос.

Неуспешен обид за напад на грчкиот претседател Прокопис Павлопулос (ВИДЕО)

365 - 25.03.2019

На денешната манифестација за одбележување на Денот на независноста во Грција, човек од толпата се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, пренесе „Курир“ .

(ВИДЕО) Обид за напад над грчкиот претседател Павлопулос

Фактор - 25.03.2019

Непознат човек се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција. Претседателот на Републиката, во придружба на претседателот на ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

1tv - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Приведено лице кое се обиде да стигне до грчкиот претседател

24Инфо - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

А1 On - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Обид за атентат врз грчкиот претседател

Пулс24 - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Инцидент во Грција: Обид за напад на претседателот Павлопулос (ВИДЕО)

4NEWS - 25.03.2019

За време на Денот на независноста во Грција, при одбележување на свечноста, 45-годишен маж се обидел да го пробие полицискиот кордон, и да го нападне претседателот на земјата Прокопис Павлопулос.

(ВИДЕО) Обид за напад над грчкиот претседател Павлопулос

24Инфо - 25.03.2019

Непознат човек се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција. Претседателот на Републиката, во придружба на претседателот на ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија

24Инфо - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

Вечер - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Обид за напад на грчкиот претседател при одбележувањето на „Денот на независноста“ на Грција

Сител - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Ќе го блокираме патот кон ЕУ ако Северна Македонија не го исполни Договорот

Press24 - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

+инфо - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Инцидент со грчкиот претседател (ВИДЕО)

Нетпрес - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Канал5 - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа. Во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

MakPress - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Обид за атентат врз грчкиот претседател

Република - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положувал венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Jа поддржувме европерспектива на Северна Македонија

Независен - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател упати пораки до Турција и до Албанија

Н.Македонија - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Обид за атентат врз грчкиот претседател (ВИДЕО)

Скопје24 - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

24 Вести - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

Опсервер - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Приведен маж кој се обиде да стигне до грчкиот претседател ВИДЕО

+инфо - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

А1 On - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Приведен маж кој се обидел да стигне до грчкиот претседател (ВИДЕО)

Либертас - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Павлопулос: Грција поддржува европерспектива на Македонија,но потребно е да се исполнат предусловите

MakPress - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Приведено лице кое се обиде да стигне до грчкиот претседател

Вечер - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Телма - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

(ВИДЕО) Приведено лице кое се обиде да стигне до грчкиот претседател

Независен - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Либертас - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

(ВИДЕО) Приведен маж кој се обиде да стигне до грчкиот претседател

еМагазин - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Грција со поддршка за нашата европерспектива, но бара да се исполнат предусловите

+инфо - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Инцидент во Грција, непознато лице сакаше да го нападне грчкиот претседател (Видео)

MakPress - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Опсервер - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Приведено лице кое се обиде да стигне до грчкиот претседател (ВИДЕО)

Опсервер - 25.03.2019

По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на државата Прокопис Павлопулос ги поздравуваше граѓаните, обезбедувањето и полицијата ...

Павлопулос: Секоја спротивна тактика од Преспанскиот договор, ќе го блокира евроинтегративниот напредок на Северна ...

Вечер - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

MTM - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...