TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ванковска: На оваа генерација ѝ треба нов устав

Алфа - 17.04.2024

Кандидатката Билјана Ванковска, одговараше на прашања во живо на социјалните мрежи. Рече дека на оваа генерација ѝ треба нов ...

Погледнете го друштвото на Ванковска и видете дека Левица работи за власта!

Lider - 17.04.2024

Во предизборните интервјуа на Радио Лидер, учество прифатија Стевчо Јакимовски, Арбен Таравари, Максим Димитриевски и Гордана Силјановска Давкова. Одбија Бујар Османи, Стево Пендаровски и Билјана Ванковска.

Интервју со Билјана Ванковска, кандидатка за претседател на Северна Македонија

Глас на Америка - 17.04.2024

Повеќе прикажано Show less Глас на Америка : Зошто мислите дека имате предност пред другите кандидидати за претседател на државата? Билјана Ванковска : Предноста ќе ја кажат граѓаните на денот на гласањето.

Ванковска ќе одговара на прашања преку „Фејсбук“

Макфакс - 17.04.2024

„Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкантите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

Ванковска: Срам за предизборниот процес е отсуството на соочување на кандидатите за претседател

Слободен Печат - 16.04.2024

На непосредните средби што ги имам со граѓаните го претставувам она што може да се каже кога со некого разговарате очи в очи и е дел од мојата предизборна програма, но срам за овој предизборен процес е отсуството на соочување на кандидатите за ...

МОИТЕ РЕШЕНИЈА СЕ РАДИКАЛНИ ЗАТОА ШТО СЕ ЕДНОСТАВНИ Ванковска вели дека само таа нуди нов, граѓански Устав

+инфо - 16.04.2024

Тоа е креативно решение кое го заобиколува целиот кабалак со делови на народи. Тоа не постои во ниту еден устав на светот, во ниту едно уставно право на некоја држава. Ние под притисок на војна сме прифатиле необичиаени формули.

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Јакимовски за „целосно затворање на прашањето со Бугарија”, Ванковска за „нов граѓански ...

360 степени - 16.04.2024

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени”, емитувано на 15 април 2024 г. на МРТ 1, во кое гостуваат кандидатите за претседател на државата Стевчо Јакимовски („Храбро за Македонија“) и Билјана Ванковска (Левица) На што точно мисли ...

И вработените во приватни фирми да не работат на денот на изборите, побара Ванковска

Kumanovo News - 16.04.2024

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, на средба со граѓаните, освен со претставување на изборната програма се задржа и на известувањето од Владата за денот на гласањето и нагласи дека слободен ден на денот на изборите покрај ...

Ванковска: Кина нуди економски многу, а не бара за возврат политички ништо

365 - 16.04.2024

Кина е држава која нуди многу во полето на економска соработка, а не бара ништо политички. Западот, од друга страна, сѐ повеќе станува антиинтелектуален. Ова е оценката на кандидатката на партијата Левица за шефица на државата, Билјана Ванковска, во ...

Може ли да се оствари предизборната заложба на Ванковска за нов граѓански устав – одговара кандидатката за шеф на ...

365 - 16.04.2024

Кандидатката на Левица за претседалка на државата, Билјана Ванковска, во емисијата „360 степени“ на МРТ 1, одговараше на прашања на тема – нов граѓански устав, една од заложбите во нејзината предизборна програма.

Кина нуди економски многу, а не бара за возврат политички ништо

Пулс24 - 16.04.2024

Кина е држава која нуди многу во полето на економска соработка, а не бара ништо политички. Западот, од друга страна, сѐ повеќе станува антиинтелектуален. Ова е оценката на кандидатката на партијата Левица за шефица на државата, Билјана Ванковска, во ...

Може ли да се оствари предизборната заложба на Ванковска за нов граѓански устав – одговара кандидатката за шеф на ...

Пулс24 - 16.04.2024

Кандидатката на Левица за претседалка на државата, Билјана Ванковска, во емисијата „360 степени“ на МРТ 1, одговараше на прашања на тема – нов граѓански устав, една од заложбите во нејзината предизборна програма.

Ванковска од Центар и Кисела Вода: Неправедно е денот на изборите да биде неработен само за јавната администрација

Антропол - 16.04.2024

Билјана Ванковска, претседателскиот кандидат на Левица, при денешната средба со граѓаните на Општина Центар и Општина Кисела Вода освен со претставување на изборната програма се задржа и на известувањето од Владата за денот на гласањето „Го добивме ...

Ванковска: Без директно соочување на противкандидатите сите ќе бидеме посрамени

МКД - 16.04.2024

На непосредните средби што ги имам со граѓаните го претставувам она што може да се каже кога со некого разговарате очи в очи и е дел од мојата предизборна програма, но срам за овој предизборен процес е отсуството на соочување на кандидатите за ...

Ванковска: Срам за предизборниот процес е отсуството на соочување на кандидатите за претседател

Во Центар - 16.04.2024

На непосредните средби што ги имам со граѓаните го претставувам она што може да се каже кога со некого разговарате очи в очи и е дел од мојата предизборна програма, но срам за овој предизборен процес е отсуството на соочување на кандидатите за ...

Ванковска: Дел од моите противкандидати не се заинтересирани ниту за сопствената кампања

А1 On - 16.04.2024

Најголемиот дел од политичката елита е против нов, вистински, демократски Устав. Сите мои против кандидати се пазарат околу нови уставни амандмани што значи и на онака закрпениот Устав тие би додавале или би одземале, изјави денеска претседателскиот ...

Ванковска: Без директно соочување на противкандидатите мислам дека сите ќе бидеме посрамени

Макфакс - 16.04.2024

На денешната средба со граѓаните на Кочани, Билјана Ванковска, претседателски кандифат на Левица истакна дека на непосредните средби што ги има со граѓаните го претставува она што може да се каже кога со некого се разговара очи в очи, а е дел од ...

Ванковска: Без директно соочување на противкандидатите мислам дека сите ќе бидеме посрамени

Опсервер - 16.04.2024

На денешната средба со граѓаните на Кочани, Билјана Ванковска, претседателски кандифат на Левица истакна дека на непосредните средби што ги има со граѓаните го претставува она што може да се каже кога со некого се разговара очи в очи, а е дел од ...

Срам за предизборниот процес е отсуството на соочување на претседателските кандидати, нагласи Ванковска

Н.Македонија - 16.04.2024

На непосредните средби што ги имам со граѓаните го претставувам она што може да се каже кога со некого разговарате очи в очи и е дел од мојата предизборна програма, но срам за овој предизборен процес е отсуството на соочување на кандидатите за ...

Ванковска: Без директно соочување на противкандидатите мислам дека сите ќе бидеме посрамени

Фокус - 16.04.2024

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица денеска од Кочани порача дека на непосредните средби што ги има со граѓаните го претставува она што може да се каже кога со некого се разговара очи в очи, а е дел од предизборната програма.

Ванковска: Без директно соочување на противкандидатите мислам дека сите ќе бидеме посрамени

Кајгана - 16.04.2024

На денешната средба со граѓаните на Кочани, Билјана Ванковска, претседателски кандифат на Левица истакна дека на непосредните средби што ги има со граѓаните го претставува она што може да се каже кога со некого се разговара очи в очи, а е дел од ...

Ванковска: Без директно соочување на противкандидатите мислам дека сите ќе бидеме посрамени

Точка - 16.04.2024

На денешната средба со граѓаните на Кочани, Билјана Ванковска, претседателски кандифат на Левица истакна дека на непосредните средби што ги има со граѓаните го претставува она што може да се каже кога со некого се разговара очи в очи, а е дел од ...

Ванковска: Срам за предизборниот процес е отсуството на соочување на кандидатите за претседател

MakPress - 17.04.2024

На непосредните средби што ги имам со граѓаните го претставувам она што може да се каже кога со некого разговарате очи в очи и е дел од мојата предизборна програма, но срам за овој предизборен процес е отсуството на соочување на кандидатите за ...

Ванковска ќе одговара на прашања преку фејсбук

MTM - 17.04.2024

„Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкантите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

Денеска Ванковска ќе одговара на прашања преку Фејсбук

А1 On - 17.04.2024

Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкандидатите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

Ванковска ќе одговара на прашања преку фејсбук

Опсервер - 17.04.2024

„Дебатите претставуваат најдобар начин за кандидатите да ги претстават своите визии пред јавноста и да се соочат со визиите на противкантите на јавна сцена, во живо. Како и за граѓаните да се здобијат со подетални информации за тоа кои се нивните ...

Ванковска: Моите противкандидати се плашат од дебати – Ме изеде туѓ срам

Антропол - 17.04.2024

На непосредните средби што ги имам со граѓаните го претставувам она што може да се каже кога со некого разговарате очи в очи и е дел од мојата предизборна програма, но срам за овој предизборен процес е отсуството на соочување на кандидатите за ...