TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШЕК: Лејкерси од 2001 лесно ќе ги добиеја овие Вориорс!

SportMedia - 14.12.2018

Некогашниот играч на ЛА Јекерс, и повеќекратен НБА шампион, Шекил ОНил порачува дека тимот на „езерџиите" за кој играше во минатото без проблеми би го добил актуелниот првак во НБА лигата, Голден Стејт...

Баркли ги посочи трите најдобри екипи во НБА лигата

Дерби - 14.12.2018

Поранешниот американски репрезентативец и играч кој одбележа една ера во НБА лигата, Чарлс Баркли го искажа својот став за тоа кои тимови во моментов се најдобри во најквалитетниот кошаркарски шампионат на светот.

Кога „брадата“ ќе се налути: Бруталното забивање на Харден над МекГи e потег на денот во НБА лигата (Видео)

Дерби - 14.12.2018

Џејмс Харден блескаше во сиот свој сјај на пресметката против Лос Анџелес Лејкерс притоа уфрлајќи 50 поени со 10 скокови и 11 асистенции, но тоа не беше се од него бидејќи неговиот потег, бруталното забивање над Џавал МекГи се најде на првото место ...

„Сегашната НБА е смешна, во неа би постигнувал по 45 поени и тоа без – слободни фрлања!“

Sport 1 - 14.12.2018

Трите титули во последните четири години и рекордна сезона по бројот на победи во регуларниот дел го сместуваат сегашниот состав на Голден стејт меѓу најможните во историјата на НБА и го споредуваат со слични династии како тие на Бостон селтикс, ...

Харден блескаше со 50 поени и рекорд против ЛА Лејкерс

24 Вести - 14.12.2018

Големото дерби на Западот од НБА-лигата, меѓу Хјустон и Лејкерс го добија „ракетите“, со 126-111. Дури и Леброн Џејмс падна во сенката на Џејмс Харден, кој пружи блескава партија со 50 поени 10 скока и 11 асистенции.

„Во оваа ера на НБА лигата јас би постигнувал по 45 поени - без слободни фрлања“

Gol.mk - 14.12.2018

Доминацијата на Голден Стејт во НБА лигата ја сместува екипата во една од најдобрите на сите времиња. Трите титули во четири години, рекордниот број на победи во една сезона и револуционерниот начин на игра ги сместува „воините“ во самата елита на ...

„Кралот" се налути: Не смеевме да ги 'пипнеме',моравме да ги држеме рацете подалеку од кутијата со колачи

SportMedia - 14.12.2018

Голема беше нервозата кај „езерџиите", особено по некои чудни одлуки на судиите во поразот од Рокетс (111:126)... Голема беше нервозата кај „езерџиите", особено по некои чудни одлуки на судиите во поразот од Рокетс (111:126)...

Легендарниот Дирк Новицки постави НБА рекорд (ВИДЕО)

Екипа - 14.12.2018

Дирк Новици конечно се врати во составот на Далас. Тој е опорави по опреацијата на зглобот и во поразот на Далас од Феникс одигра шест минути. Излегувањето на 40-годишниот Германец на паркетот имаше историска димензија за НБА лигата со оглед дека ...

Дирк Новицки го помина Коби Брајант и постави нов рекорд

МКД - 14.12.2018

Синоќешните натпревари во НБА минаа во појавувањето на Дирк Новицки на теренот, Далас загуби на гостувањето кај Феникс, но Германецот запиша рекорд. За Новицки ова беше прв натпревар оваа сезона, а со тоа ја започна 21. сезона во дресот на Далас.

НБА: Харден испиша историја со четвртиот трипл-дабл со 50 поени во кариерата

Кајгана - 14.12.2018

Кога на тимот на Хјустон Рокетс му е најтешко, тука е Џејмс Харден – единствениот играч во составот кој оваа сезона игра на задоволително ниво. Синоќа тој беше одлучувачкиот фактор кој го однесе Хјустон до победа и притоа испиша историја со ...

Рекордна вечер за Новицки, на вечната листа го мина легендарниот Коби Брајант

Gol.mk - 14.12.2018

Еден од најдобрите европски кошаркари во НБА лигата, Дирк Новицки, изминатата ноќ постави нов рекорд во најсилната кошаркарска лига, кој веројатно многу долго време нема да биде соборен. 40-годишниот Германец на мечот против Феникс го одигра првиот ...

Харден „полуде“ против Лејкерс: Го носеше Хјустон до победа со трипл-дабл и 50 поени (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.12.2018

Хјустон го совлада тимот на Лос Анџелес лејкерс со 126-111 и тоа благодарение на неверојатната индивидуална партија на Џејмс Харден. Суперѕвездата на Рокетс постигна 50 поени, 11 асистенции и 10 скока, а ова беше негов четврти трипл-дабл во ...

ВИДЕО: Харден со 50 ПОЕНИ ги сруши Лејкерси на Леброн, Дончиќ и Далас немоќни против Феникс

Gol.mk - 14.12.2018

Синоќа се одиграа четири натпревари во НБА лигата, а на сите поуспешни беа домаќините. Во дерби натпреварот, во Тексас, кошаркарите на Хјустон Рокетс славеа победа против Лос Анџелес Лејкерс со 126-111.

Дирк Новицки постави рекорд во НБА лигата (видео)

MTM - 14.12.2018

Кошаркарот на Далас Маверикс, Дирк Новицки постави рекорд во НБА-лигата по бројот на одиграни сезони во еден тим. На натпреварот со Феникс ноќта четврток кон петок, Далас беше поразен со 89:99, а Германецот ја започна својата 21 сезона во кариера во ...

ВИДЕО: Новиот „Крал Џејмс“ – неверојатна тројка преку Леброн и брутално забивање!

Екипа - 14.12.2018

Џејмс Харден остави извонредна вечера во НБА лигата сам „демолирајќи“ Лејкерси и Леброн Џејмс. Од оние 50 поени, дополнети и со 11 асистенции и 10 скока, дефинитивно за издвојување е тројката која Харден ја сервираше од 10 метри и тоа преку рацете ...

Каква тројка на Харден: Погоди преку ,,кралот Џејмс” од неверојатна далечина (Видео)

Дерби - 14.12.2018

Џејмс ,,Брадата” Харден дефинитивно му покажа на кошаркарот на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс кој ја има контролата над играта. Харден со одлична игра го надигра најдобриот кошаркар на денешницата, Џејмс и речиси постигна дупло поени од него, 50 поени, 11 ...

Џејмс Харден со 50 поени и „трипл-дабл“ им одржа лекција на Леброн и Лејкерси… (ВИДЕО)

Екипа - 14.12.2018

Џејмс Харден дефинитивно ја одбележа вечерта во НБА лигата со својот неверојатен „трипл-дабл“ и триумфот од 126-111 на неговиот Хјустон против ЛА Лејкерс. „Брадата“ со 50 поени и „трипл-дабл“ дополнет со 11 асистенции и 10 скока им одржа сам лекција ...

Хјустон и ,,Брадата” подобри од Леброн и Лејкерс (Видео)

Дерби - 14.12.2018

Хјустон Рокетс во ,,Тојота Центар” успеа да го понижи тимот на ЛА Лејкерс и ги победи со 126-111. Хјустон целиот натпревар ја имаше иницијативата и на крајот успеа во последната четвртина да направи поголема разлика за да резултатот биде 15 поени ...

ВИДЕО: Харден збесна и ги уништи Лејкерси со 50 поени и трипл-дабл!

Спортски - 14.12.2018

Изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни четири натпревари. Хјустон на свој паркет славеше против Лос Анџелес Лејкерси со резултат 126:111, а неверојатна вечер имаше Џејмс Харден. Овој натпревар беше одлучен во самиот финиш кога Хјустон го „скрши“ ...

„Брадата“ со нестварен трипл-дабл ги сруши ЛА Лејкерс

24Инфо - 14.12.2018

Квалитетен и неизвесен натпревар одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, Хјусотн Рокетс и ЛА Лејкерс. Победата им припадна на Хјустон 126:111, бидејќи Џејмс Харден успеа да го надигра Леброн ...

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

А1 On - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции ...

Харден вчера играше како во транс: Погоди тројка од огромна далечина преку Леброн! (ВИДЕО)

Спортски - 14.12.2018

Џејмс Харден зад себе има фантастична вечер во НБА лигата. Харден го предводеше Хјустон до победа против Лејкерси со 50 поени 11 асистенции и 10 скокови. Ѕвездата на Хјустон го одигра еден од најдобрите натпревари во својата кариера, а во еден ...

Харден со 50 поени и трипл-дабл ги уништи Леброн и Лејкерс (ВИДЕО)

SportMedia - 14.12.2018

Хјустон го совлада Лејкерс со 126- 111 во одличната партија на Џејмс Харден, кој мечот го заврши со трипл-дабл учинок. Во Хјустон фановите беа сведоци на неизвесен меч. Во поголем дел од дуелот водство имаше домашниот тим, додека Лејкерси по ...

Момент за историја – Новицки го сруши рекордот на Коби Брајант!

Basketball - 14.12.2018

На 3:27 минути до крајот на првата четвртина на натпреварот Феникс – Далас (99:89), се случи нешто што ја смени НБА историјата! Германскиот терминатор и еден од најдобрите европски кошаркари на сите времиња, Дирк Новицки влезе на теренот заменувајќи ...

Новицки го сруши рекордот на Коби Брајант

TopSport - 14.12.2018

Еден од најдобрите европски кошаркари во историјата, Дирк Новицки (40), изминатата ноќ, постави рекорд во НБА лигата кој веројатно никогаш нема да биде соборен. Новицки, поради операцијата на глуждот на левата нога, конечно го одигра својот прв меч ...

Незапирливиот Харден ги уништи ЛА Лејкерс

Basketball - 14.12.2018

Кошаркарите на Хјустон Рокетс забележаа значајна победа на домашен терен против ЛА Лејкерс со 126:111, предводени од својот лидер кој имаше маестрален настап реализирајќи трипл-дабл со 50 поени, 11 асистенции и 10 скокови.

„Брадата“ со нестварен трипл-дабл ги сруши ЛА Лејкерс (Видео)

TopSport - 14.12.2018

Квалитетен и неизвесен натпревар одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, Хјусотн Рокетс и ЛА Лејкерс. Победата им припадна на Хјустон 126:111, бидејќи Џејмс Харден успеа да го надигра Леброн Џејмс.

Шампионот немоќен против Торонто, Сакраменто вози на српски погон (Видео)

Макфакс - 13.12.2018

Победата на Торонто Репторс над Голден стејт Вориорс (113:93), монструозната партија на Ентони Дејвис од Њу Орлеанс Пеликас против Оклахома Тандер, сензационалниот Лука Дончиќ од Далас Маверикс и рекордите 19 тројки што ги постигнаа кошаркарите на ...

И покрај 30-те поени на Дјурант, Торонто поуспешен од Голден Стејт

Нетпрес - 13.12.2018

Шампионот Голден Стејт загуби од Торонто на домашен терен и покрај 30 поени што ги постигна Кевин Дурант. За „воините“ ова е 10-ти пораз од почетокот на сезоната во НБА-лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќеска: Шарлот – Детроит 108:107 ...

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

Курир - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции ...

„Брадата“ со нестварен трипл-дабл го сруши ЛА Лејкерс (Видео)

Макфакс - 14.12.2018

Квалитетен и неизвесен натпревар одиграа изминатата ноќ во НБА-лигата Хјустон Рокетс и ЛА Лејкерс. Победата му припадна на Хјустон 126:111, бидејќи Џејмс Харден успеа да го надигра Леброн Џејмс.

Голден Стејт загуби од Торонто

+инфо - 13.12.2018

Шампионот Голден Стејт загуби од Торонто на домашен терен и покрај 30 поени што ги постигна Кевин Дурант. За „воините“ ова е 10-ти пораз од почетокот на сезоната во НБА-лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќеска: Шарлот – Детроит 108:107 ...

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

Локално - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции ...

„Брадата“ со нестварен трипл-дабл ги сруши ЛА Лејкерс

Точка - 14.12.2018

Квалитетен и неизвесен натпревар одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, Хјусотн Рокетс и ЛА Лејкерс. Победата им припадна на Хјустон 126:111, бидејќи Џејмс Харден успеа да го надигра Леброн Џејмс.

Триесетте поени на Дурант не го спаси Голден Стејт од пораз на дуелот со Торонто

24 Вести - 13.12.2018

Шампионот Голден Стејт загуби од Торонто на домашен терен и покрај 30 поени што ги постигна Кевин Дурант. За „воините“ ова е 10-ти пораз од почетокот на сезоната во НБА-лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќеска: Шарлот – Детроит 108:107 ...

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

Sport M - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции ...

НБА: 50 поени на незапириливиот Харден

Сител - 14.12.2018

Kвалитетен и неизвесен натпревар одиграа изминатата ноќ во НБА-лигата Хјустон Рокетс и ЛА Лејкерс. Победата му припадна на Хјустон 126:111, бидејќи Џејмс Харден успеа да го надигра Леброн Џејмс.

Триесетте поени на Дурант не го спаси Голден Стејт од пораз на дуелот со Торонто (видео)

MTM - 13.12.2018

Шампионот Голден Стејт загуби од Торонто на домашен терен и покрај 30 поени што ги постигна Кевин Дурант. За „воините" ова е 10-ти пораз од почетокот на сезоната во НБА-лигата. Резултати на натпреварите одиграни ноќеска: Шарлот – Детроит 108:107 ...

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

Нетпрес - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. Харден средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции – ...

Харден блескаше против ЛА Лејкерс!

ЗаЗабава - 14.12.2018

Хјустон го совлада ЛА Лејкерс 126:111, а Џејмс Харден успеа да го надигра Леброн Џејмс. Најкорисниот играч во лигата, во мината сезона, одигра нестварен меч, најдобра од почетокот на сезоната, кој на крајот го заврши со трипл-дабл учинок од 50 ...

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден триумфираше над Лејкерс

+инфо - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анѓелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции ...

„Трипл-дабл" со 50 поени за Харден во триумфот над Лејкерс (видео)

MTM - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс. „Брадата" средбата ја заврши со „трипл-дабл" додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции, 10 односно 11.

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

1tv - 14.12.2018

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции ...