TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна изградбата на мостот кон Керамидница, Шилегов ќе поднесе кривична пријава против Коневски оти градел на трасата

Сакам да кажам - 03.03.2020

Град Скопје денеска почна со изградба на мостот на булеварот АСНОМ, со кој општина Аеродром ќе се поврзе со општина Гази Баба. Вкупната должина на трасата изнесува 400 метри. Мостот ќе биде долг 150 метри, со 6 коловозни ленти, како и велосипедски и ...

Нов мост ќе ги поврзе Аеродром и Керамидница

Вечер Прес - 03.03.2020

Денеска почнаа подготвителните работи на изградбата на новиот 150-метарски мост кој биде веднаш до Паркот на езерцата и по својата конструкција ќе е сличен на мостот „Гоце Делчев“.Вкупната вредност на изградбата на мостот и булеварот низ Керамидница ...

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

24 Вести - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Почна да се гради новиот мост на булеварот АСНОМ

Скопје инфо - 03.03.2020

Градоначалникот Шилегов, придружуван од градоначалниците на општините Аеродром, Гази Баба и Центар, денеска изврши увид во градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ и за изградба на нов мост на реката Вардар.

СДСМ: Во ВМРО ДПМНЕ ќе добијат запаление на мускули од играње оро

AKO - 03.03.2020

Општинската организација на СДСМ од Штип реагираше по објавата на видео ден пред отворањето на мостот на реката Брегалница. На видеото се гледаат трубачи и играорци на новиот мост, а потоа некои медиуми објавија дека еве и на овој мост се играат ...

Сообраќајницата за новиот мост во Аеродром ќе зафати дел од ,,Паркот на езерата“

AKO - 03.03.2020

Од денеска почнува да се гради новиот мост на реката Вардар кој ќе ги поврзе општините Аеродром и Гази Баба. Овој мост е десетти на Вардар кој сообраќајно ќе ги поврзувата двете страни на Скопје.

Денеска започнува изградба на нов мост во Скопје

Фактор - 03.03.2020

Денес започнува втората фаза од изградбата на булеварот АСНОМ во главниот град, односно мостот преку реката Вардар што како капитален проект на Град Скопје треба да ги поврзе Аеродором и Керамидница и да го олесни движењето низ метрополата.

Пуштен во употреба новиот мост на река Брегалница

ММС - 02.03.2020

Движењето на граѓаните од населбата Сењак и Пребег од денеска значително се олеснува. Со новиот мост, ќе се растерети сообраќајот по камениот мост и булеварот „Гоце Делчев“ и ќе се овозможи полесно и побрзо движење на граѓаните и полесен транспорт ...

Почнува изградбата на мостот кај Паркот на езерата во Аеродром

Вечер Прес - 02.03.2020

Работите на изградба на 120-метарскиот мост и пробивањето на булеварот АСНОМ од улицата „Васко Карангелевски“ во Аеродром до улицата „Индустриска 1“ низ населбата Керамидница во должина од 400 метри, му се доверени на скопски „Гранит“, кој треба да ...

По 60 години Штип добива нов мост, СДСМ и на централно и на локално ниво останува посветен на развој на ...

24Инфо - 02.03.2020

Чест и задоволство е да се биде денеска тука, на овој важен ден, историски ден за граѓаните од Штип, но и од целиот исток. После повеќе од 60 години Штип и штипјани добија нов мост којшто значително ќе го подобри нивниот секојдневен живот, ќе ја ...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Штип доби нов современ мост на Брегалница, единствен од ваков тип во земјава

iPortal - 02.03.2020

Денеска во Штип свечено беа пуштени во употреба обиколницата и новиот мост на реката Брегалница. На свеченоста присуствуваше владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски, првиот човек на општина Штип, како и голем број граѓани кои по ...

Пуштен во употреба новиот мост во Штип

Frontline - 02.03.2020

Овој мост и украс на градот ќе го носи името мост „Иднина“ нека мостот сведочи за развојот на градот и нека биде значајна точка на среќавање на штипјаните од двете страни на р. Брегалница,, ќе се подобри комуникацијата меѓу граѓаните и ќе се олесни ...

Штип денеска ќе добие нов мост на Брегалница

ММС - 02.03.2020

Во Штип денеска свечено ќе биде пуштен во употреба новиот мост на реката Брегалница, кој треба да го растовари сообраќајот на булеварот „Гоце Делчев” и на Кемниот мост на реката. На пуштањето во употреба на мостот најавено е обраќања премиерот, ...

(ВИДЕО) Чочек и за нов мост во Штип

еМагазин - 02.03.2020

Како и за тунелот на автопатот Демир Капија-Смоквица, и за новиот мост на реката Брегалница во Штип, кој треба да се пушти денеска, се играше чочек. Фото: Општина Штип/видео: ...

Се играше чочек и на новиот мост во Штип (ВИДЕО)

+инфо - 01.03.2020

Штипскиот градоначалник Благој Бочварски на Фејсбук се пофали дека Штип испишува нова историја затоа што утре (понеделник) ќе биде трасиран пат за иднината, за побрз развој на градот, за денешните и за идните генерации, за развој на бизнис-секторот, ...

Вчера чочек, денеска свечено пуштање на нов мост во Штип (ВИДЕО)

Expres - 02.03.2020

Новиот мост на реката Брегалница, кој треба да го растовари сообраќајот на булеварот „Гоце Делчев” и на Камениот мост во Штип ќе биде денеска свечено пуштен во употреба. На свеченоста најавено е обраќања премиерот, Оливер Спасовски, вицепремиерката ...

Бочварски: После 65 години нов челичен мост на Брегалница

Бриф - 01.03.2020

Фејсбук статус на Благој Бочварски, градоначалник на Штип: “Утре Штип испишува нова историја, трасираме пат за иднината, за побрз развој на нашиот град, за денешните и идните генерации, за развој на бизнис секторот, за работниците и студентите, за ...

Чочек и за новиот мост кај Штип

Република - 01.03.2020

На „Твитер“ се појави видео од пуштањето во употреба на новиот мост на реката Брегалница во Штип. После 2 години застој, добивме мост, кој мораше да се прослави со чочек и веселба. 😂😂😂 pic.twitter.com/OEy9KoGHaQ — RajnaBureva (@RajnaBureva) March 1, ...

Се играше чочек и на новиот мост во Штип (ВИДЕО)

Курир - 01.03.2020

Штипскиот градоначалник Благој Бочварски на Фејсбук се пофали дека Штип испишува нова историја затоа што утре (понеделник) ќе биде трасиран пат за иднината, за побрз развој на градот, за денешните и за идните генерации, за развој на бизнис-секторот, ...

Се играше чочек и на новиот мост во Штип

Пулс24 - 01.03.2020

Штипскиот градоначалник Благој Бочварски на Фејсбук се пофали дека Штип испишува нова историја затоа што утре (понеделник) ќе биде трасиран пат за иднината, за побрз развој на градот, за денешните и за идните генерации, за развој на бизнис-секторот, ...

Штип го има единствениот патнички лачен мост на река Брегалница

Сител - 02.03.2020

Во Штип денеска со почеток свечено ќе биде пуштен во употреба новиот мост на реката Брегалница, кој треба да го растерети сообраќајот на булеварот „Гоце Делчев“ и на Кемниот мост на реката.

Штип го има единствениот патнички лачен мост на река Брегалница

iPortal - 02.03.2020

Во Штип денеска со почеток свечено ќе биде пуштен во употреба новиот мост на реката Брегалница, кој треба да го растерети сообраќајот на булеварот „Гоце Делчев“ и на Кемниот мост на реката.

Штип го има единствениот патнички лачен мост на река Брегалница

Опсервер - 02.03.2020

– Во Штип денеска со почеток свечено ќе биде пуштен во употреба новиот мост на реката Брегалница, кој треба да го растерети сообраќајот на булеварот „Гоце Делчев“ и на Кемниот мост на реката.

ВИДЕО: Се играше чочек и на новиот мост во Штип

Press24 - 02.03.2020

Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски на Фејсбук се пофали дека Штип испишува нова историја затоа што денеска ќе биде трасиран пат за иднината, за побрз развој на градот, за денешните и за идните генерации, за развој на бизнис-секторот, за ...

(ВИДЕО) Без да се одигра чочек, исто како да не се изградило

Скопје1 - 02.03.2020

Штипскиот градоначалник Благој Бочварски на Фејсбук се пофали дека Штип испишува нова историја затоа што ќе се трасира пат за иднината, за побрз развој на градот, за денешните и за идните генерации, за развој на бизнис-секторот, за работниците и за ...

ВИДЕО: Се играше чочек и на новиот мост во Штип

Вечер Прес - 02.03.2020

Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски на Фејсбук се пофали дека Штип испишува нова историја затоа што ќе биде трасиран пат за иднината, за побрз развој на градот, за денешните и за идните генерации, за развој на бизнис-секторот, за работниците и ...

Во Штип денеска со почеток свечено ќе биде пуштен во употреба новиот мост на реката Брегалница

MakPress - 02.03.2020

Во Штип денеска со почеток свечено ќе биде пуштен во употреба новиот мост на реката Брегалница, кој треба да го растерети сообраќајот на булеварот „Гоце Делчев“ и на Кемниот мост на реката.

(Видео) СДСМ: По 60 години, Штип добива нов мост

Макфакс - 02.03.2020

После повеќе од 60 години Штип и штипјани добија нов мост којшто значително ќе го подобри нивниот секојдневен живот, ќе ја олесни комуникацијата и патувањето, истакна генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Николовски: По 60 години Штип добива нов мост, СДСМ и на централно и на локално ниво останува посветен на развој на ...

iPortal - 02.03.2020

Чест и задоволство е да се биде денеска тука, на овој важен ден, историски ден за граѓаните од Штип, но и од целиот исток. После повеќе од 60 години Штип и штипјани добија нов мост којшто значително ќе го подобри нивниот секојдневен живот, ќе ја ...

По 60 години Штип добива нов мост, СДСМ и на централно и на локално ниво останува посветен на развој на ...

Локално - 02.03.2020

Чест и задоволство е да се биде денеска тука, на овој важен ден, историски ден за граѓаните од Штип, но и од целиот исток, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. „После повеќе од 60 години Штип и штипјани добија нов мост којшто ...

СДСМ: По 60 години, Штип добива нов мост

Н.Македонија - 02.03.2020

По повеќе од 60 години Штип и штипјани добија нов мост којшто значително ќе го подобри нивниот секојдневен живот, ќе ја олесни комуникацијата и патувањето, истакна генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Николовски: По 60 години Штип добива нов мост, му честитам на градоначалникот, СДСМ и на централно и на локално ниво ...

Бриф - 02.03.2020

Чест и задоволство е да се биде денеска тука, на овој важен ден, историски ден за граѓаните од Штип, но и од целиот исток. После повеќе од 60 години Штип и штипјани добија нов мост којшто значително ќе го подобри нивниот секојдневен живот, ќе ја ...

Новиот мост на Вардар ќе ги поврзе општините Аеродром и Гази Баба

Скопје инфо - 03.03.2020

Почнува да се гради новиот мост на реката Вардар кој ќе ги поврзе општините Аеродром и Гази Баба. Овој мост е десетти на Вардар кој сообраќајно ќе ги поврзувата двете страни на Скопје. По завршување на работите на улицата пред Хотел ,,Русија“, која ...

Аеродром, Гази Баба и Центар ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

Frontline - 03.03.2020

Градоначалникот Шилегов појасни дека се работи за мост како што е мостот „Гоце Делчев“ во центарот на Скопје. Вредноста на договорот во оваа фаза, како што рече, изнесува 365,5 милиони денари со вклучен ДДВ.

ВИДЕО: Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

А1 On - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

Канал5 - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

iPortal - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

Press24 - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

24Инфо - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Аеродром, Гази Баба и Центар ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

Слободен Печат - 03.03.2020

Вредноста на договорот во оваа фаза, како што рече, изнесува 365,5 милиони денари со вклучен ДДВ. Проектот се предвидува да заврши за 1,5 година. Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново ...

За една и пол година: Аеродром, Гази Баба и Центар ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

Локално - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

(Видео) Се гради мост што ќе ги поврзе Аеродром, Гази Баба и Центар

Макфакс - 03.03.2020

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, придружуван од градоначалниците на општините Аеродром, Гази Баба и Центар, денеска изврши увид во градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ и за изградба на нов мост на реката Вардар.

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

CivilMedia - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

Либертас - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

За 18 месеци трите скопски општини ќе се поврзат со новиот мост (ВИДЕО)

+инфо - 03.03.2020

За помалку од 18 месеци, општините Аеродром, Гази Баба и Центар ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

(Видео) Почна да се гради новиот мост на булеварот АСНОМ

Точка - 03.03.2020

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, придружуван од градоначалниците на општините Аеродром, Гази Баба и Центар, денеска изврши увид во градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ и за изградба на нов мост на реката Вардар.

Почна да се гради новиот мост на булеварот АСНОМ

Бизнис Вести - 03.03.2020

Градоначалникот Шилегов, придружуван од градоначалниците на општините Аеродром, Гази Баба и Центар, денеска изврши увид во градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ и за изградба на нов мост на реката Вардар.

Почна да се гради нов мост на булеварот АСНОМ

Нетпрес - 03.03.2020

Градоначалникот Шилегов, придружуван од градоначалниците на општините Аеродром, Гази Баба и Центар, денеска изврши увид во градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ и за изградба на нов мост на реката Вардар.

Аеродром, Гази Баба и Центар за една и пол година ќе бидат поврзани со мост и нов булевар

Сител - 03.03.2020

Општините Аеродром, Гази Баба и Центар за помалку од една и пол година ќе бидат поврзани со мост и ново модерно булеварско решение што ќе го растовари сообраќајот и движењето во овој дел од градот.

Почна да се гради мостот на булеварот „АСНОМ“

Порта 3 - 03.03.2020

Градоначалникот Шилегов, придружуван од градоначалниците на општините Аеродром, Гази Баба и Центар, денеска изврши увид во градежните работи за проширување на булеварот „АСНОМ“ и изградбата на нов мост на реката Вардар.