TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова се двете клучни причини зошто Дубаи го погоди епска поплава

ТВ21 - 17.04.2024

Епски поплави го погодија Дубаи вчера, оставајќи многумина да се прашуваат што доведе до катастрофа од толку големи размери. Експертите велат дека одговорите можеби лежат во два проблеми со кои се соочува најголемиот и најгусто населен град во ОАЕ.

Хаос на аеродромот во Дубаи додека во Обединетите Арапските емирати и Оман има смртоносни бури

Слободен Печат

(ФОТО+ВИДЕО) Дубаи под вода: Трговските центри поплавени, луѓе спијат на аеродромите, луксузни автомобили пловат по улиците

360 степени

Поплава во Дубаи – затворен аеродром поради рекордни врнежи

А1 On

Дубаи под вода: поплавени се автопатите и аеродромот

Р.С.Европа

[ФОТО/ВИДЕО] Апокалиптични сцени во Дубаи, градот потполно тоне под вода, на улиците општ хаос: Летовите откажани, патниците спијат на подот на аеродромот

Точка

Апокалиптични сцени од поплавата во Дубаи: Гарнитура лета од тераса, луѓе се кријат на аеродромот (фото+видео)

Црнобело

Фактор Во Центар ММС Фокус Точка Фактор Глас на Америка Независен

Апокалипса во Дубаи по 160 литри дожд во еден ден (ВИДЕО)

Кумановски м. - 17.04.2024

Областа на Персискиот Залив вчера беше погодена од многу силен циклон, кој го зафати подрачјето од Бахреин и Катар преку Емиратите и источните делови на Саудиска Арабија до југот на Иран и Пакистан и донесе невидени врнежи и невреме во овие области.

За еден ден во Дубаи падна дожд како за една ипол година, снег и силен ветер на Балканот

Вечер Прес

Во Обединетите Арапски Емирати забележани најобилните врнежи од дожд во последните 75 години

Во Центар

Поплави во Дубаи по најголемите врнежи во последните 75 години

Сакам да кажам

(Видео) Луксузни возила “пловат“ во Дубаи: Силен дожд поплави трговски центри и населби и урна патишта

еМагазин

(ВИДЕО) ОАЕ погодени од најсилните врнежи во последните 75 години

Фокус

НАВРНА ДОЖД ЗА ГОДИНА И ПОЛОВИНА-„ВАКВО НЕВРЕМЕ НЕ СУМ ВИДЕЛА“: Апокалиптичните последици од невремето ќе се санираат за два дена, еве што сведочи една жена од Србија за невремето во Дубаи

Фактор

Црнобело Deutsche Welle 4NEWS Денар Телма ТВ21 CivilMedia ТВ21

(Видео) „Авионите не можат да полетаат, а метрото е под вода“ – драматични сцени од поплавениот Дубаи

Макфакс - 17.04.2024

„Се’ изгледа како сцена од некој апокалиптичен филм, се’ е во застој. Никој не очекуваше ваква ситуација. Мештаните ми велат дека вакви поплави немало во последните 75 години“, вели белграѓанка за српски „Блиц“, опишувајќи ги драматичните сцени од ...

Дубаи: Градот поплавен, населението и туристите заробени

Нова ТВ

(Видео) „Авионите не можат да полетаат, а метрото е под вода“ – драматични сцени од поплавениот Дубаи

Опсервер

Авионите не можат да полетаат, а метрото е под вода – драматични сцени од поплавениот Дубаи

Кајгана

Вознемирена Србинка од Дубаи: „Метрото и авионските писти се под вода, ситуацијата е надвор од контрола“

Вечер Прес

(ВИДЕО) АВИОНИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ПОЛЕТААТ, МЕТРОТО Е ПОД ВОДА: „Ова не се случило во последните 75 години!“

ТВ21

(Видео) Дубаи под вода – авионите не можат да полетаат

24Инфо

Поплавен аеродромот во Дубаи, откажани се бројни летови (ВИДЕО)

МКД - 16.04.2024

Обилен дожд ги зафати Обединетите Арапски Емирати, а големото количество врнежи доведе до тоа автопатите и аеродромот во Дубаи да се целосно поплавени. Фото: ЕПА На снимките објавени на социјалните мрежи може да се видат авиони кои се движат по ...

ВИДЕО ОД 20 СЕКУНДИ ГИ ПОКАЖУВА АПОКАЛИПТИЧНИТЕ РАЗМЕРИ! Невидено невреме го парализираше Дубаи: Војската испумпува вода од улиците (ВИДЕО)

ТВ21

(Видео) Поплавен аеродром во Дубаи: авионите едвај се движат по пистата, прекинати бројни летови

Макфакс

ВИДЕО: Потоп во Дубаи како во судниот ден, страшни сцени поради поројниот дожд, авионите едвај се движат по поплавената писта

Курир

ВИДЕО: Потоп во Дубаи, авиони „пливаат“ по пистите, реки низ улиците

Слободен Печат

,,Поплава на судниот ден!” Страшна сцена поради дождот во Емирати, авионот едвај се движи по пистата: Суспендирани летови (ВИДЕО)

Во Центар

Големи поплави во Дубаи, властите итно испратиле екипи на терен (ВИДЕО)

Во Центар

Канал5 4NEWS Денешен Опсервер Нетпрес Сител

Обилниот дожд предизвика поплави на Арапски Полуостров, 33 лица загинаа во Оман

Курир - 16.04.2024

Дождот не е вообичаена појава на Арапскиот Полуостров, па голем број улици немаат дренажа. Арапскиот Полуостров е погоден од поплави предизвикани од обилен дожд. Во надојдената вода во Оман загинаа најмалку 33 луѓе, а се трага по исчезнатите.

Обилниот дожд предизвика поплави на Арапски Полуостров, 18 лица загинаа во Оман

Бриф

Обилниот дожд предизвика поплави на Арапски Полуостров, 18 лица загинаа во Оман

Сител

Обилниот дожд предизвика поплави на Арапски Полуостров, 18 лица загинаа во Оман

Канал5

Обилниот дожд предизвика поплави на Арапски Полуостров, 18 лица загинаа во Оман

Рацин

Обилниот дожд предизвика поплави на Арапски Полуостров, 18 лица загинаа во Оман

24Инфо

Обилниот дожд предизвика поплави на Арапски Полуостров, 18 лица загинаа во Оман

MakPress