TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска дожд и снег- еве какво време не очекува во наредните денови

Курир - 10.12.2018

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи кои поради спуштање на постуден воздухо од север и на некои пониски места ќе бидат од дожд и снег. На повисоките места врнежите ќе бидат од снег, а на планините ќе се формира и ...

Времето денеска: повремени врнежи од дожд и снег

Р.С.Европа - 10.12.2018

Во Македонија ќе биде претежно облачно, уште од ноќта најпрвин на западот, а потоа и претпладне во поголемиот дел од земјата со повремени врнежи од дожд и снег, а на повисоките места и на планините од снег.

ДОЖД ИЛИ СНЕГ: Ваква временска прогноза има за денеска

Фактор - 10.12.2018

Со локален снег се разбуди голем дел од Македонија, но и не метрополоата. Временската прогноза за утринава вели дека имаме умерено студено утро, со минимална околу 0°С на повисоките места и околу 2°С низ котлините.

Славчо Попоски – спремете се за леден северен ветер, дожд и снег

1tv - 09.12.2018

Под влијание на влажна и студена воздушна маса која е во склоп со циклонот НЕВЕН оваа ноќ повторно облачноста ќе се сголемува и ќе има нови врнежи кој на ниските места ќе бидат од дожд, на повисоките места и на планините ќе има врнежи од снег каде ...

Променливо и врнежливо со минусни температури

OhridNews - 09.12.2018

Времето во Охрид, во текот на идната седмица ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Зголемени услови за врнежи од дожд ќе има во понеделник, петок и сабота. Дневната температура во понеделник ќе биде 6 степени, а од вторник ќе има ...

Облачно со локален дожд, а на планините снег

Макфакс - 09.12.2018

Утринава времето во Македонија е умерено до значително облачно, на некои места се уште има слаб дожд, а на планините и на повисоките места понекаде има врнежи од снег. Во текот на претпладнето врнежите насекаде ќе престанат, а облачноста ќе се ...

Ова е временската прогноза за денеска-а што не чека од утре?

Фактор - 09.12.2018

Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планините со снег. Во текот на денот ќе има разведрување, во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи кои поради спуштање на ...

Пристигнува голем студ во Македонија: Од четврток најавена промена

Press24 - 10.12.2018

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи кои поради спуштање на постуден воздухо од север и на некои пониски места ќе бидат од дожд и снег. На повисоките места врнежите ќе бидат од снег, а на планините ќе се формира и ...

Времето сончево, попладне дожд

Сител - 08.12.2018

На повисоките места низ Македонија ќе имаме снег а на пониските сончево и повремени врнежи на дожд. Најниската утринска температура според најавите ќе достигне минус седум степени, додека дневната ќе достигне максимални 14 степени.

Вонредно – циклонот НЕВЕН ќе услови многу снег, крајна претпазливост низ планините

1tv - 08.12.2018

Во текот на следните денови циклонот НЕВЕН ќе услови значителна снежна покривка на повисоките места и на планините па така околу 15ти овој месец истата може да достигна дури и над 50 цм, на некои места и значително повеќе.

Времето сончево, попладне дожд

Р.С.Европа - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде претежно сончево со умерена облачност, а попладне со повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Утре разведрување, а од вечерта повторно врнежи

Макфакс - 08.12.2018

Утре преку денот ќе има разведрување, а врнежи повторно ќе има во ноќните часови, како и во понеделник претпладне, кога поради спуштање на постуден воздух од север и на некои пониски места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

Облачно време со температура до 14 степени

Макфакс - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува, а ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Особено повеќе ќе бидат застапени во во западните подрачја на земјава.

Облачно, попладне можно е да врне

+инфо - 08.12.2018

Времето денес ќе биде облачно, а попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Циклонот НЕВЕН ќе ја покаже моќта, очекувајте дожд, снег, бела покривка и замрзнат дожд

1tv - 08.12.2018

Под влијание на циклонот НЕВЕН во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, има услови снежната граница да се спушти и на околу или нешто под 1000 м.н.в.

Нов циклон, дожд/снег и многу ладно време

Скопје24 - 08.12.2018

Метереолозите најавија снег на повисоките места а на пониските сончево и повремено со дожд. Ваква е најавата за оваа сабота. Од денес (сабота) па во текот на следните денови територијата на Македонија ќе се наоѓа под влијание на серија на влажни ...

Викендов многу студено, од понеделник промена на времето

4NEWS - 08.12.2018

Најавата за денешната временска прогноза е сончево време со мала локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Дневните температури ќе бидат во пораст: Скопје 8 Целзиусови степени, Крива Паланка 7, Маврово 4, Охрид 8, Битола 7, Кавадарци 8, ...

Славчо Попоски – спремете се за леден северен ветер, дожд и снег

Либертас - 09.12.2018

Под влијание на влажна и студена воздушна маса која е во склоп со циклонот НЕВЕН оваа ноќ повторно облачноста ќе се сголемува и ќе има нови врнежи кој на ниските места ќе бидат од дожд, на повисоките места и на планините ќе има врнежи од снег каде ...

Постудено со врнежи од дожд и снег

Локално - 10.12.2018

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи кои поради спуштање на постуден воздух од север и на некои пониски места ќе бидат од дожд и снег. На повисоките места врнежите ќе бидат од снег, а на планините ќе се формира и снежна ...

Подгответе се за промена - снег и дожд во Македонија

Press24 - 08.12.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерена облачност, а попладне со повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Времето се менува: Очекувајте снег низ цела Македонија

Centar - 10.12.2018

Утре претпладне ќе биде облачно со врнежи кои поради спуштање на постуден воздух од север и на некои пониски места ќе бидат од дожд и снег. На повисоките места врнежите ќе бидат од снег, а на планините ќе се формира и снежна покривка.

Подгответе се за голема промена на времето

Centar - 09.12.2018

Под влијание на нов влажен бран денес во ноќните часови, како и утре претпладне ќе има нови врнежи, кои поради спуштање на постуден воздух од север и на некои пониски места ќе бидат од дожд и снег. На планините ќе се формира снежна покривка.

Циклонот ќе ја покаже силата: Снег ќе ја прекрие Македонија

Centar - 08.12.2018

Утре преку денот ќе има разведрување, а врнежи повторно ќе има во ноќните часови, како и во понеделник претпладне, кога поради спуштање на постуден воздух од север и на некои пониски места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

Облачно време со температура до 14 степени

А1 On - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува, а ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег, oсобено во западните подрачја на земјава.

Циклонот Невен ќе ја покаже силата: Очекувајте снег и замрзнат дожд

Press24 - 08.12.2018

Под влијание на циклонот Невен во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, има услови снежната граница да се спушти и на околу или нешто под 1000 м.н.в, ...

Нов циклон, дожд/снег и многу ладно време

4NEWS - 08.12.2018

Метереолозите најавија снег на повисоките места а на пониските сончево и повремено со дожд. Ваква е најавата за оваа сабота. Од денес (сабота) па во текот на следните денови територијата на Македонија ќе се наоѓа под влијание на серија на влажни ...

Облачно, попладне дожд и снег на повисоките места

MTM - 08.12.2018

Попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и југоисточен правец.

Сончево со умерена облачност

24 Вести - 20.04.2019

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 10 до 21 степен. Во Скопје, слично време, умерено облачно со слаб до умерен ветер од ...

Денеска променливо облачно, нови врнежи од утре

Курир - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува, а ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Особено повеќе ќе бидат застапени во во западните подрачја на земјава.

Славчо Попоски: Циклонот НЕВЕН ќе ја покаже моќта, очекувајте дожд, снег, бела покривка и замрзнат дожд

Либертас - 08.12.2018

Под влијание на циклонот НЕВЕН во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, има услови снежната граница да се спушти и на околу или нешто под 1000 м.н.в.

Метео аларм: Невремето Невен носи дожд и снежна покривка од 30 сантиметри

Сител - 08.12.2018

Од утре, па во текот на следните денови територијата на Македонија ќе се наоѓа под влијание на серија на влажни воздушни бранови предизвикани од зимскиот циклон „Невен“, соопшт Славчо Поповски.

Облачно, попладне дожд и снег на повисоките места

Вечер - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно.Утринската температура ќе се движи од минус седум до нула степени, а дневната од седум до 14 степени. Попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја.

Денеска променливо облачно, нови врнежи од утре

Пулс24 - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува, а ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Особено повеќе ќе бидат застапени во во западните подрачја на земјава.

Циклонот Невен ќе ја покаже моќта: Очекувајте дожд, снег, бела покривка и замрзнат дожд

Скопје24 - 08.12.2018

Под влијание на циклонот Невен во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, има услови снежната граница да се спушти и на околу или нешто под 1000 м.н.в.

Метео аларм: Невремето Невен носи дожд и снежна покривка од 30 сантиметри

4NEWS - 08.12.2018

Од утре, па во текот на следните денови територијата на Македонија ќе се наоѓа под влијание на серија на влажни воздушни бранови предизвикани од зимскиот циклон „Невен“, соопшт Славчо Поповски.

УХМР со најава за нов бран дожд и снег

Кумановски м. - 08.12.2018

Под влијание на влажен бран во сабота попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја. На планините врнежите, како што информираат од УХМР, ќе бидат од снег.

Облачно време со температура до 14 степени

Денар - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува, а ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Особено повеќе ќе бидат застапени во во западните подрачја на земјава.

Циклонот Невен ќе ја покаже моќта: Очекувајте дожд, снег, бела покривка и замрзнат дожд

4NEWS - 08.12.2018

Под влијание на циклонот Невен во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, има услови снежната граница да се спушти и на околу или нешто под 1000 м.н.в.

Најнова временска анализа: Се спушта студена и влажна воздушна маса која ќе ни донесе снежна покривка

Скопје24 - 09.12.2018

Од утре, па во текот на следните денови територијата на Македонија ќе се наоѓа под влијание на серија на влажни воздушни бранови предизвикани студена воздушна маса. Во текот на вечерта како и во текот на ноќта кон понеделник ќе има повремени врнежи ...

Променливо облачно време, нови врнежи од утре

Нетпрес - 08.12.2018

Времето во саботата ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува, а ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Особено повеќе ќе бидат застапени во во западните подрачја на земјава.

Циклонот Невен ќе донесе дожд, снег, бела покривка и замрзнат дожд

Локално - 08.12.2018

Под влијание на циклонот Невен во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, има услови снежната граница да се спушти и на околу или нешто под 1000 м.н.в.

Врнежлив викенд и стартот на новата работна недела

Кумановски м. - 08.12.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околупладне и попладне облачноста ќе се зголемува, а ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Особено повеќе ќе бидат застапени во во западните подрачја на земјава.

Циклон со цветно име носи дожд, снег и спуштање на снежната покривка во пониските места

Вечер - 08.12.2018

Под влијание на циклонот Невен во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, има услови снежната граница да се спушти и на околу или нешто под 1000 м.н.в.

Какво време не очекува од понеделник?

Скопје инфо - 07.03.2019

Стабилно и топло време со мала до умерена облачност, најавуваат метеоролозите за следните денови. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени.

Облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег

24 Вести - 09.12.2018

Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планините со снег. Во текот на денот ќе има разведрување, во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи кои поради спуштање на ...

Временска прогноза - од вторник не очекува нова промена

Сител - 09.12.2018

Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планините со снег. Во текот на денот ќе има разведрување, во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи кои поради спуштање на ...

Облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег

Канал5 - 09.12.2018

Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планините со снег. Во текот на денот ќе има разведрување, во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи кои поради спуштање на ...

Облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег

Слободен Печат - 09.12.2018

Утринската температура ќе се движи во интервалот од минус еден степен до 3 степени целзиусови, а дневната од шест до 13 степени Целзиусови. Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а ...

Облачно време со локален дожд, а на планините снег

МКД - 09.12.2018

Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планините со снег. Утринската температура ќе се движи од минус еден до 3 степени Целзиусови, а дневната од шест до 13 степени Целзиусови.

Времето денеска облачно со локален дожд и снег

Скопје24 - 09.12.2018

Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планините со снег. Во текот на денот ќе има разведрување, во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи кои поради спуштање на ...