TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Делницата Подмоље-Охрид пуштена во употреба пред ветениот рок

Мета - 07.07.2023

На почетокот на градежните работи на оваа делница, министерот Бочварски, заедно со директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми, ветија дека делницата Подмоље-Охрид ќе биде пуштена за сообраќај за ударниот дел од туристичката ...

Од вчера пуштена за сообраќај делницата Подмоље – Охрид

Телма - 06.07.2023

Пуштена е за сообраќај д елницата Подмоље-Охрид, со што повторно може да се користи овој дел од влезот во Охрид. Оваа делница беше затворена поради градежни активности за изградба на клучката Охрид, на изградба на бетонски мостови, како и земјени и ...

Од денес пуштен за сообраќај патот подмоље-охрид

Сакам да кажам - 05.07.2023

Од денеска, повторно е пуштена за сообраќај д елницата Подмоље-Охрид, со што може да се користи овој дел од влезот во Охрид. Делницата, како дел од автопатот Кичево-Охрид, согласно со времениот режим беше затворена за сообраќај кој беше пренасочен ...

Повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

Канал5 - 05.07.2023

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево. Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид - Кичево на потегот од излезот на градот до ...

Патот Охрид-Подмоље кон Кичево од денеска повторно отворен за сообраќај

МКД - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот за редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид - Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Пуштена за сообраќај делницата од клучка „Петља“ до Подмоље

Сител - 05.07.2023

Од денеска пуштена во употреба за редовен сообраќај делницата од клучка „Петља“ до Подмоље. СВР Охрид ги информира граѓаните дека денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен сообраќај ќе биде пуштена во употреба делницата од ...

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

Телма - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Бочварски - Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Сител - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Делницата Подмоље - Охрид пуштена за сообраќај за сите возила

24 Вести - 05.07.2023

Пуштена е во употреба делницата од магистралниот пат Охрид-Кичево кај Подмоље која, поради градежни работи, од минатиот месец, беше затворена за сообраќај.Тоа значи дека граѓаните од денеска нема веќе да треба да чекаат и по половина час за влез во ...

По еден месец, пуштен влезот на Охрид кај Подмоље – работите заради кои беше затворен, пак не се завршени

Алфа - 05.07.2023

По безмалку едномесечно затворање на главната сообраќајна артерија од Подмоље до влезот на туристичкиот центар, денеска оваа делница од магистралниот пат Охрид-Кичево е пуштена за редовен собраќај, но само едната коловозна лента.

ДЕЛНИЦАТА ПОДМОЉЕ - ОХРИД ПУШТЕНА ВО СООБРАЌАЈ: Продолжуваме на останатите делови (Фото)

Фактор - 05.07.2023

Делницата Подмоље - Охрид ја вративме за сообраќај денес за сите возила и пред рокот 10 јули што го ветивме со директорот на ЈП за државни патишта Рустеми. Ова денеска на својот Фејсбук профил го објави министерот за транспорт и врски, Благој ...

Отворена за сообраќај делницата од клучка „Петља“ до Подмоље

Макфакс - 05.07.2023

Денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен сообраќај ќе биде пуштена во употреба делницата од магистралниот пат Охрид-Кичево, на потегот сообраќајна клучка „Петља“ до Подмоље која, поради градежни работи, од минатиот месец, беше ...

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

Курир - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

По три недели пуштена е автопатската делница за влез во Охрид

Алсат-М - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми, без да ги информираат новинарите, извшиле увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид и според нивната пи ар служба – повторно го ...

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

Вечер Прес - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Бочварски-Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Бриф - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Бочварски – Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Макфакс - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Бочварски-Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

OhridNews - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Делницата од Подмоље до Охрид вратена за сообраќај

А1 On - 05.07.2023

Од денеска согласно времениот режим, делницата Подмоље – Охрид е вратена за сообраќај. Делницата Подмоље – Охрид како дел од автопатската делница Кичево – Охрид, согласно времениот режим беше затворена за сообраќај поради градежни активности на ...

Од денеска се пушта во употреба за редовен сообраќај делницата од клучка „Петља“ до Подмоље

OhridNews - 05.07.2023

СВР Охрид ги информира граѓаните дека денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен сообраќај ќе биде пуштена во употреба делницата од магистралниот пат Охрид-Кичево, на потегот сообраќајна клучка „Петља“ до Подмоље која, поради ...

Отворена за сообраќај автопатската делница Подмоље – Охрид

Вечер Прес - 05.07.2023

Пет дена пред ветениот рок, делницата од автопатот во изградба од Подмоље до Охрид е времено пуштен за сообраќај за сите возила. На оваа делница досега беше привремен режим поради изградба на клучка Охрид, на изградба на бетонски мостови, земјени и ...

ВО 11 ЧАСОТ ЌЕ БИДЕ ОДБЛОКИРАН АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД Клучката од Петља до Подмоље ќе се пушти во употреба

+инфо - 05.07.2023

Со тоа престанува да важи задолжителниот времен режим за сообраќај и задолжителното пренасочување на сообраќајот по стариот пат Охрид-Струга, се додава во соопштението од СВР Охрид. Денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен ...

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

24Инфо - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Пуштен за сообраќај влезот во Охрид, се отвора делницата од клучка „Петља“ до Подмоље

Независен - 05.07.2023

Денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен сообраќај ќе биде пуштена во употреба делницата од магистралниот пат Охрид-Кичево, на потегот сообраќајна клучка „Петља“ до Подмоље која, поради градежни работи, од минатиот месец, беше ...

Се отвара влезот на Охрид кој беше затворен поради градежни работи

еМагазин - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

Lider - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Автопатот Кичево-Охрид одблокиран, клучката од Петља до Подмоље ќе се пушти во употреба

Нетпрес - 05.07.2023

Денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен сообраќај ќе биде пуштена во употреба делницата од магистралниот пат Охрид-Кичево, на потегот сообраќајна клучка „Петља“ до Подмоље која, поради градежни работи, од минатиот месец, беше ...

Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид

Независен - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик-министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Бочварски-Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

24Инфо - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Од денес пуштен за сообраќај патот подмоље-охрид

Скопје инфо - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид - Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Бочварски-Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Република - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Бочварски-Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Денар - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Од денеска пуштена во употреба за редовен сообраќај делницата од клучка „Петља“ до Подмоље

Точка - 05.07.2023

Денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен сообраќај ќе биде пуштена во употреба делницата од магистралниот пат Охрид-Кичево, на потегот сообраќајна клучка „Петља“ до Подмоље која, поради градежни работи, од минатиот месец, беше ...

Бочварски – Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Точка - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, заменик-министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Бочварски-Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Frontline - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Отворена делницата од Охрид до Подмоље, на магистралниот пат кон Кичево

ММС - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Бочварски-Рустеми: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Бизнис Вести - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

Опсервер - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Делницата од Подмоље до Охрид отворена за сообраќај за сите возила

Мета - 05.07.2023

Делницата Подмоље - Охрид како дел од автопатската делница Кичево -Охрид, согласно времениот режим беше затворена за сообраќај поради градежни активности на изградба на клучка Охрид Согласно времениот режим, од денес делницата од Подмоље до Охрид ќе ...

Од денеска повторно отворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

Frontline - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид – Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Од денес ќе биде пуштена во употреба делницата Охрид-Кичево кај „Петља“ до Подмоље која беше затворена поради градежни ...

Порта - 05.07.2023

СВР Охрид ги информира граѓаните дека денеска од 11 часот, пред истекот на дадениот рок, за редовен сообраќај ќе биде пуштена во употреба делницата од магистралниот пат Охрид-Кичево, на потегот сообраќајна клучка „Петља“ до Подмоље која, поради ...

Oтворена за сообраќај делницата од Охрид до Подмоље на магистралниот пат кон Кичево

MakPress - 05.07.2023

Од денеска во 11 часот во редовен сообраќај ќе биде пуштена делницата од магистралниот пат Охрид - Кичево на потегот од излезот на градот до Подмоље, што поради градежни работи од минатиот месец беше затворена за сообраќај.

Заврши реконструкцијата: Вратена во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Локално - 05.07.2023

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, заменик министерот Беким Реџепи и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на реконструираната делница од Подмоље до Охрид.

По цел месец пуштен дел од патот на влезот на Охрид

Expres - 05.07.2023

По безмалку едномесечно затворање на главната сообраќајна артерија од Подмоље до влезот на туристичкиот центар, денеска оваа делница од магистралниот пат Охрид-Кичево е пуштена за редовен собраќај, но само едната коловозна лента – пренесе Алфа.