TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ќе го даночи пикапот на Елон Маск, Tesla Cybertruck

Авто Магазин - 11.12.2019

Не знаеме како Елон Маск ќе реагира кога ќе слушне дека неговото ново чедо, електричниот пикап Tesla Cybertruck, ќе биде оданочуван во Македонија. Имено, според новите законски решенија данок на моторни возила ќе се плаќа за патнички автомобили и ...

Елон Маск го возеше новиот Tesla Cybertruck (ВИДЕО)

24auto - 11.12.2019

Според последните информации најверојатно Елон Маск во својот возен парк го приклучи и новиот Cybertruck, а веќе го тестираше и на улиците на Лос Анџелес. До пред неколку денови вљубениците во Tesla производите можеа да сведочат само на појавувањето ...

Илон Маск главна вест: Турнал знак со „сајбертракот“

Automedia - 10.12.2019

Актуелноста на електричниот пикап на Tesla уште не почна да стивнува, а веќе следи ново поглавје. Илон Маск со намера да го повози својот најнов изум низ улиците на Лос Анџелес случајно турнал еден сообраќаен знак.

Елон Маск почна да го вози прототипот од Cybertruck

Smartportal - 10.12.2019

Тој со своето возило бил забележан во ресторан во Лос Анџелес, а при излегувањето од паркингот прави прекршок и го прегазува знакот кој го информира во кој правец да се движи Cybertruck е најновото возило од Tesla кое ќе им стане достапно на ...

Дали Tesla Cybertruck може да се соочи со проблеми во врска со безбедноста?

Додај Гас - 10.12.2019

Претерувањето понекогаш не носи ништо добро, а Елон Муск и неговата Tesla Motors наскоро би можеле да се уверат во тоа Имено, сè повеќе луѓе изразуваат загриженост за конструкцијата на Cybertruck.

Дали Tesla Cybertruck може да се соочи со проблеми во врска со безбедноста?

USB - 12.12.2019

Претерувањето понекогаш не носи ништо добро, а Елон Мaск и неговата Tesla Motors наскоро би можеле да се уверат во тоа. Имено, сè повеќе луѓе изразуваат загриженост за конструкцијата на Cybertruck.