TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марадона: Рамос не е феномен, најдобар од сите е Диего Годин!

Gol.mk - 20.06.2018

Легендарниот аргентински ас, Диего Армандо Марадона во својата секојдневна ТВ-колумна во која го анализира Мундијалот со легендарниот новинар Виктор Хуго Моралес ги спореди двата најценети дефанзивци во Примера и издвои која е разликата меѓу Серхио ...

Нејмар ја скрати шпагети-фризурата (ФОТО)

Sport 1 - 19.06.2018

Нејмар очигледно ги послуша критичарите и брзо го смени стајлингот. Откако речиси сите на социјалните мрежи ја исмејуваа фризурата на Бразилецот, тој реши малку да ја ...

Занети: Икарди мораше да биде на Мундијалот

Спортски - 19.06.2018

Хавиер Занети одигра 143 натпревар за репрезентацијата на Аргентина и добро знае како е да се биде дел од селекцијата на „Гаучосите“. Легендарниот Аргентинец е во Русија како потпретседател на Интер, а во разговор со аргентинските медиуми откри што ...

Евра предупредува: Не одете на гости кај Роналдо!

SportMedia - 19.06.2018

Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед вели дека бил шокиран од тоа што го видел дома кај Португалецот Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра ги советуваше сите оние кои ќе добијат покана да бидат гости на Кристијано Роналдо, воопшто ...

Марадона: За мене Рамос не е феномен, феномен е „воинот“ на Уругвај

Дерби - 19.06.2018

Диего Армандо Марадона одблиску ги следи сите случувања на мундијалот во Русија, па така по првичниот коментар за изданието на Аргентина и жестокиот напад кој го испрати до селекторот Хорхе Сампаоли, легендарниот Дон Диего сега даде изненадувачка ...

Дибала: Не сум во првите 11, но работам напорно како да сум стартер

Спортски - 19.06.2018

Паоло Дибала е една од најголемите ѕвезди во селекцијата на Аргентина, но тоа не му помага премногу бидејќи Сампаоли се уште не му верува доволно. Сампаоли во натпреварот против Исланд кој заврши без победник 1:1 на клупата го остави тандемот од ...

Нејмар по само 15 минути го заврши тренингот, Бразил излезе со официјално соопштение

Дерби - 19.06.2018

Нејмар како најголема ѕвезда на Бразил доби најмногу критики за играта која ја прикажаа „кариоките“ на првиот меч со Швајцарија на Светското првенство, но покај тоа, ѕвездата на ПСЖ беше и играчот кој беше практично најмногу „тепан“ од страна на ...

Нејмар со болна гримаса го напушти тренингот, вклучени алармите во Бразил (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.06.2018

Нејмар предвреме го заврши денешниот тренинг на „Кариоките“ во Сочи, напаѓачот со болна гримаса на лицето и подкривнување го напушти теренот Откако вчера го пропушти тренингот, Нејмар денес истрча на теренот но издржа само десетина минути.

ПСЖ спреми понуда: Кавани и 100 милиони евра за Роналдо

Екипа - 19.06.2018

Пари сен Жермен е многу сериозен во намерата да го доведе во своите редови Кристијано Роналдо. Насер Ал Келаифи го гледаше во живо дуелот меѓу Шпанија и Португалија на кој Кристијано одигра брилијантно, па „светците“ веќе подготвија и понуда за која ...

Јувентус во постојан контакт со Икарди

24Фудбал - 19.06.2018

Аргентинскиот напаѓач е цел број еден на италијанскиот шампион, во Италија известуваат дека тимот од Торино е во постојан контакт со него. Калчомеркато пренесува дека италијанскиот првак Јувентус е во постојан контакт со ѕвездата на Интер и доста ...

Нејмар пак го смени имиџот, но тренираше само 15 минути

Макфакс - 19.06.2018

Засега, Светското првенство не оди според плановите на Нејмар и бразилската фудбалска репрезентација. По тешкото 1:1 реми со Швајцарија во кое Нејмар беше фаулиран дури 10 пати, тој го пропушти понеделничкиот тренинг на „селесао“, за во вторникот да ...

СП 2018: Нејмар го напушти тренинг-центарот на Бразил со нова повреда

Кајгана - 19.06.2018

Бразилската ѕвезда Нејмар по само 10 минути тренирање се пожали на нова повреда и го напушти тренинг-центарот на репрезентацијата. Тој беше фаулиран 10 пати во натпреварот против Швајцарија од првото коло од групната фаза.

Шукер: Меси и Марадона можат да се споредат…, но само по висината!

Дерби - 19.06.2018

Првиот човек на хрватскиот фудбал, Давор Шукер е голем оптимист и верува дека неговата репрезентација може да излезе на крај со ранетата Аргентина. Хрватска рутински ја победи Нигерија на отварањето, додека пак „гаучосите“ ремизираа со Исланд за што ...

Шок за Бразил: Нејмар поради повреда го напушти последниот тренинг!

Gol.mk - 19.06.2018

Бразил имаше неуспешен старт со ремито против Швајцарија, но она што е поголем проблем за „кариоките“ е ситуацијата со нивниот најдобар играч, Нејмар. Бразилецот, кој на дуелот против Швајцарија беше буквално тепан од противниците, вчера воопшто не ...

Бразил го загуби Нејмар?

Sport 1 - 19.06.2018

Нејмар да Силва, најдобриот фудбалер на Барзил, го напушти тренингот на кариоките, јавуваат светските медиуми. Еден од најдобрите фудбалери на светот прими дури десет удари на мечот со Швајцарија и поради тоа не тренираше во понеделникот.

Пеколен план: Во Мадрид стигна прифатлива понуда за Роналдо!

Sport 1 - 19.06.2018

Како што пренесуваат шпанските медиуми, на адресата на Реал Мадрид стигна понуда која ги задоволува критериумите на Кристијано Роналдо. Понудата е од Париз, од тамошниот шампион ПСЖ и гласи 100 милиони евра во кеш и плус Единсон Кавани, а за Роналдо ...

УРГЕНТНО, УРГЕНТНО: Нејмар повреден, под знак прашалник целиот Мундијал! (видео)

Спортски - 19.06.2018

Порблем за Бразил кој не може да биде поголем! Бразил ремизираше против Швајцарија во првото коло (1:1) и тоа е едно од изненадувањата во досегашниот тек на Мундијалот. Сепак, ремито сигурно не ги исплаши Бразилците колку денешното видео од ...

Бразил се тресе – Нејмар повреден го напушти тренингот

Екипа - 19.06.2018

Бразил одигра само 1-1 на премиерниот натпревар од СП против Швајцарија, но уште поголем проблем за селекторот Тите претставува повредата на Нејмар. Најдобриот бразилски фудбалер се пожали на повреда на зглобот по дуелот со Швајцарија, вчера воопшто ...

Најпопуларната руска кукла дел од тренингот на Бразилците (видео)

Спортски - 19.06.2018

Бразилците не го отворија Мундијалот како што очекуваа, „Кариоките“ ремизираа 1:1 против селекцијата на Швајцарија во натпревар во кој беа сметани за фаворити. Сепак и покрај таквиот старт, на тренингот на Бразил можеше да се забележи релаксирачка ...

Паника во Бразил, Нејмар го напуштил тренингот

SportMedia - 19.06.2018

Првата ѕвезда на Бразил, Нејмар поради повреда веднаш го напуштил денешниот тренинг. Првата ѕвезда на Бразил, Нејмар поради повреда веднаш го напуштил денешниот тренинг. Врз него на дуелот со Швајцарија беа направени десет прекршоци, па за многумина ...

Паника во Бразил, Нејмар по само 15 минути го напушти тренингот!

Sport M - 19.06.2018

Денес, Нејмар тренираше само 15 минути, а потоа го напушти тренингот и ги загрижи сите во бразилската репрезентација. Првата ѕвезда на Бразил, играчот од кој многу зависи играта на Кариоките, се повреди на тренингот.

Смртни закани за Бехрами од Бразилците

Кајгана - 19.06.2018

Мексико гo совлада актуелниот светски првак Германија, Исланд и зема бод на Аргентина, но најголема сензација во досегашниот дел од СП без сомнение е ремито помеѓу Бразил и Швајцарија. Првиот фаворит на првенството по 20 минути дојде до предност и ...

Бразил во паника: Нејмар пропушти втор тренинг, неизвесен за Костарика (ВИДЕО)

Стандард - 19.06.2018

Најскапиот фудбалер во историјата Нејмар заработи повреда на натпреварот со Швајцарија, откако првично сите очекуваа дека не се работи за ништо сериозно. Но фактите велат дека тоа не е случај.

Оваа изјава на Меси ја разбесни Аргентина: Промаши пенал на Мундијалот, а потоа уште еднаш ги шокираше сонародниците

Курир - 19.06.2018

Иако Аргентина на почетокот на Мундијалот успеа да стигне само до бод после ремито со Исланд, па јавноста во оваа земја е разочарана, трагичар на мечот беше Лионел Меси, кој промаши пенал на споменатиот натпревар, ја изненади јавноста со изјава.

Ковачиќ ја загрева атмосферата пред мечот со Аргентина: Ние сме подобри од нив, тие зависат од Меси…

Дерби - 19.06.2018

Фудбалерот на шпанскиот великан Реал Мадрид, Матео Ковачиќ е убеден дека ќе го добијат дербито со Аргентина кое е на програмата четврток од 20 часот во Нижни Новгород. Хрватите имаа одличен старт и со чисти 2-0 ја победија Нигерија, додека пак ...

Изјавата на Меси пред натпреварот со Хрватска ја изненади аргентинската јавност

Sport M - 19.06.2018

Најдобриот фудбалер на Аргентина, Линонел Меси одигра навистина слабо во натпреварот против Исланд на Светското првенство и уште еднаш потврди дека не му годи притисокот кои на грб му го ставија аргентинските медиуми.

Сампаоли да не се враќа во Аргентина

Вечер - 19.06.2018

Тешко дека може да помине еден ден без некој коментар, скандал или изјава од легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадон. На почетокот од светското првенство во Русија, Марадона беше актуелен со недоличното однесување кое го презентира ...

Нејмар го пропушти тренингот на Бразил

Локално - 19.06.2018

Нејмар го пропуштил вчерашниот тренинг на националниот тим на Бразил по изненадувачкото реми 1:1 против Швајцарија во првиот натпревар на „Селесао“ на Мундијалот 2018 во неделата вечерта. За време на дуелот, Нејмар беше фаулиран 10 пати и претрпе ...

Му се смеат на Меси, Аргентина играла добра одбрана против Исланд!

24 Вести - 19.06.2018

Аргентинецот Лионел Меси одигра лошо, промаши пенал во ремито на Аргентина против Исланд. Пред натпреварот против Хрватска, Меси дополнително ја разлути аргентинската јавност, а патем ги изнасмеа фудбалските фанатици низ светот.

ФОТО: Кога од „Али експрес“ ќе си ги нарачате Нејмар, Роналдо и Меси!

Екипа - 19.06.2018

Мундијалското време секога е добра инспирација за бројни фанови ширум светот… Осамнуваат серија фотографии кои и тоа како знаат да привлечат внимание, некогаш и повеќе од она што се случува на терените.

Бразилка одлучи да се разголи и да го мотивира Нејмар (ФОТО)

СуперСпорт - 19.06.2018

Денеска продолжува Светското првенство во Русија, а откако се појавија неколку прекрасни девојки (Мексико и Колумбија), кои ги поддржаа своите репрезентативци, сега се појави и една Бразилка.

Што работеше полицијата во Исланд за време на мечот со Аргентина

Оff.net - 19.06.2018

99,6% од луѓето во Исланд во саботата од 15 до 17 часот го правеле истото. Ја гледале својата репрезентација како му вади нерешено на Меси и компанија. Едни од малкумината кои не можеа да гледаат беа на полициска ...

АРГЕНТИНЦИТЕ ВО ШОК: Што подготвува Сампаоли за Хрватска? (Фото)

SportMedia - 19.06.2018

Репрезентацијата на Аргентина в четврток ќе игра против Хрватска и сигурно очекуваме еден спектакуларен натпревар. Аргентинците во првото коло киксираа против Исланд и против Хрватска мора да одат на победа.

Нејмар не тренираше, но ќе игра за Бразил против Костарика?

+инфо - 19.06.2018

Најдобриот фудбалер на Бразил, Нејмар го пропушти тренингот по натпреварот од 1.коло против Швајцарија од Е-групата на Светско првенство 2018 кој заврши нерешено 1:1. Во текот на натпреварот, бразилската ѕвезда неколкупати доби силни удари во ...

Швајцарецот Бехрами добивал смртни закани по мечот со Бразил

24 Вести - 19.06.2018

Швајцарскиот репрезентативец Валон Бехрами, родум од Косово на дуелот со „кариоките“ се повреди, сега тренира со намален интензитет пред мечот со Србија. Тој на профилот на Инстаграм добивал смртни закани од бразилски навивачи.

СП 2018: Евра: Ако Роналдо ве покани на вечера во неговата куќа, нема да се најадете

Слободен Печат - 19.06.2018

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, се потсети на една епизода од неговата комуникација со светската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо. Тие играа заедно во Манчестер, а во една прилика Евра добил покана за вечера од Роналдо.

Бехрами добивал смртни закани од Бразилци по мечот со „кариоките“

Sport 1 - 19.06.2018

Швајцарскиот репрезентативец Валон Бехрами, родум од Косовска Митровица одигра одличен меч за својата селекција против Бразил (1-1) и буквално не го остави најскапиот фудбалер на светот Нејмар да дише.

Манџукиќ испрати јасна порака до Меси и неговите соиграчи

Спортклуб - 19.06.2018

Репрезентацијата на Хрватска во четврток игра против Аргентина во големото дерби од второто коло во групната фаза на Светското првенство. Хрватска во првиот меч без проблеми ја совлада Нигерија, додека Аргентина ги шокираше своите навивачи со ...

Сите му се смеат на Меси за изјавата пред мечот со Хрватска

Sport 1 - 19.06.2018

Најдобриот аргентински фудбалер, Лионел Меси одигра лошо во изненадувачкото реми 1-1 против Исланд, по кое „гаучосите“, како еден од фаворитите за титулата ќе мора да се вади за киксот во дербито на групата против Хрватска в четврток.

Меси со изненадувачка изјава пред натпреварот со Хрватска

Дерби - 19.06.2018

Репрезентацијата на Аргентина имаше лошо отворање на Светското првенство во Русија откако ремизираше со Исланд (1:1) во првиот натпревар од групата Д. Неуспех во натпреварот против Хрватска би можел да значи крај за Аргентинците на овој Мундијал ...

Бразилските навивачи во паника: Нејмар не се појавил на тренинг

Sport 1 - 19.06.2018

Бразил во понеделникот тренираше без Нејмар, а тоа дополнително ги вознемири навивачите, кои се во страв поради повредата на левото стапало на најскапиот фудбалер во светот. Врз напаѓачот на ПСЖ беа направени десет прекршоци на мечот против ...

Меси со изјавата пред Хрватска ги запрепасти новинарите

Спортклуб - 19.06.2018

Најдобриот фудбалер на Аргентина, Лионел Меси сигурно сака што побргу да го заборави воведниот меч на Мундијалот на кој „гаучосите“ комплетно потфрлија откако одиграа само нерешено против Исланд (1-1).

КРЕСПО КРИТИКУВА: Меси не е Марадона, не може сам да титулата!

SportMedia - 19.06.2018

Еден од најдобрите напаѓачи кои ги имала аргентинската селекција, Хернан Креспо е исклучително критичен спрема Лионел Меси после „тенкото реми" на Аргентина против Исланд... Аргентина одигра „само" (1:1) во дуелот од првото коло на СП во Русија ...

Изјавата на Меси пред Хрватска ја изненади аргентинската јавност

Спортски - 19.06.2018

Најдобриот фудбалер на Аргентина, Лео Меси одигра слаб натпревар против Исланд и уште еднаш се потврди дека никако не му одговара притисокот кој му го прават аргентинските медиуми. Меси против Исланд помеѓу останатото промаши и пенал, а пред вториот ...

Бразил во паника: Нејмар влегол во соблекувална со нова повреда!?

Gol.mk - 19.06.2018

Селекцијата на Бразил не успеа да ја победи Швајцарија и покрај тоа што беше огромен фаворит на мечот, а по истиот доби нови лоши вести. Се работи за можна повреда на најдобриот фудбалер Нејмар, кој дури десетпати беше фаулиран од страна на ...

Кантона со фризура како Нејмар

Макфакс - 19.06.2018

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Ерик Кантона, не ја пропушти можноста да биде еден од оние што се мајтапат со новата фризура на Нејмар. Контроверзниот Французин овој па на главата ставил шпагети за и тој да изгледа како најголемата ...

Сампаоли спремил тактика за која Аргентинците кубат коси (ФОТО)

Sport 1 - 19.06.2018

Еден од големите фаворити за светската титула, Аргентина, по големиот кикс со Исланд (1-1), в четврток ќе го одигра дербито во групата против Хрватска, која ја победи Нигерија со 2-0, а навивачите на „гаучосите“ уште отсега кубат коси откако беше ...

Дали Ријана е причината за слабата игра на Нејмар против Швајцарија (Фото)

SportMedia - 19.06.2018

Лавина од критики беа испратени на сметка на најдобриот играч на Бразил, по ремито против Швајцарија Нејмар е еден од оние играчи кои разочараа со својот настап, по првото коло на Светското првенство во Русија.

Евра откри тајна за менталната сила на Кристијано Роналдо

Точка - 19.06.2018

Кристијано Роналдо можеби е најдобриот пример за тоа колку напорна работа е потребно да се вложи за да се постигне конечната цел. Поранешниот соиграч на Роналдо од Манчестер Јунајтед, Патрис Евра раскажува за времето кое што го поминал со ...

Аргентинците во шок: Што подготвува Сампаоли за Хрватска?

Sport M - 19.06.2018

Аргентинската репрезентација игра против Хрватска во четврток и сигурно е дека очекуваме спектакуларен судир на две моќни репрезентации. Аргентинците во првото коло направија „кикс“ против Исланд, а против Хрватска му одговара само победа.