TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митрашиновиќ продолжува во Монтана

Курир - 10.08.2022

Анџелика Митрашиновиќ во наредната сезона ќе настапува за најдобрито клуб во Бугарија – Монтана. Нашата најдобра кошаркарка за 2021 година, и капитен на сениорската репрезентација играњето во Франција ќе го замени со еден од најдобрите тимови на ...

Митрашиновиќ ја замени Франција со Бугарија и потпиша за Монтана

TopSport - 09.08.2022

Најдобрата македонска кошаркарка Анжелика Митрашиновиќ заминува од францускиот прволигаш Тарбес, а одлучи да се пресели во Бугарија. Нејзин нов клуб ќе биде Монтана. Митрашиновиќ во кариерата има настапувано во БиХ, Црна Гора, Франција, како и во ...

Митрашиновиќ си замина од Франција, следна дестинација – Монтана

Екипа - 09.08.2022

Најдобрата македонска кошаркарка, Анжелика Митрашиновиќ, летово ќе ги промени клупските бои откако си замина од францускиот прволигаш Тарбес. Следна дестинација на Митрашиновиќ ќе биде Бугарија, откако 28-годишната кошаркарка ја прифати понудата на ...

Анџелика Митрашиновиќ се сели во бугарското првенство

Gol.mk - 09.08.2022

Бугарската екипа Монтана 2003 потпиша договор со македонската репрезентативка Анџелика Митрашиновиќ. 28-годишната капитенка на националниот тим ќе ја продолжи кариерата во Бугарија. Изминатата сезона ја одигра во дресот на француски Тарбес.

Митрашиновиќ од Франција се сели во Бугарија

Спортклуб - 09.08.2022

Најдобрата македонска кошаркарка во моментов Анѓелика Митрашиновиќ ќе ја продолжи својата кариера во бугарското првенство. Во источниот сосед, таа се сели од Франција, односно од тимот на Тарбес каде настапуваше минатата сезона.

Митрашиновиќ ја замени Франција со Бугарија и потпиша за Монтана

Макфакс - 09.08.2022

Најдобрата македонска кошаркарка Анжелика Митрашиновиќ заминува од францускиот прволигаш Тарбес, а одлучи да се пресели во Бугарија. Нејзин нов клуб ќе биде Монтана. Митрашиновиќ во кариерата има настапувано во БиХ, Црна Гора, Франција, како и во ...

Репрезентативката Митрашиновиќ продолжува во Монтана!

SportMedia - 10.08.2022

Анџелика Митрашиновиќ во наредната сезона ќе настапува за најдобриот клуб во Бугарија – Монтана. Нашата најдобра кошаркарка за 2021 година, и капитен на сениорската репрезентација играњето во Франција ќе го замени со еден од најдобрите тимови на ...