TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Случајна средба пред 18 години се претвори во најголемата правна драма во историјата која и денес му го загорчува ...

Вечер Прес - 15.04.2024

Доналд Трамп денеска станува првиот поранешен претседател на САД на кој му се суди кривично затоа што платил 130.000 долари на порно ѕвездата Сторми Даниелс за да молчи за нивната афера. Судењето, кое ќе трае меѓу шест и осум недели, ќе биде ...

Со изборот на поротата почна судењето на Трамп за тајната исплата за порноактерката Сторми Даниелс, тој вели дека случајот е голема глупост

Сакам да кажам

Започна судењето против Трамп – прв кривичен процес против американски претседател

Мета

Судењето на Доналд Трамп: Поранешниот претседател и аферата со порно актерката Сторми Даниелс - колку се силни адутите на обвинителот

Фактор

Почнува судењето без преседан во историјата на САД, Трамп во судница за тајната исплата за порноактерката Сторми Даниелс

Сакам да кажам

Започнува судењето на Трамп, прво за некој поранешен американски претседател

Кумановски м.

Почнува судењето на Трамп

Скопје1

МКД Во Центар Пулс24 Точка

Во Њујорк почна судењето против Трамп за скриените плаќања во екот на изборната кампања во 2016

Слободен Печат - 15.04.2024

Почна првато судење против поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, во њујоршкиот суд поради наводна исплата на парична казна за актерката од филмови за возрасни, Сторми Даниелс, пред неговата изборна победа во 2016 ...

Почнува судењето на Трамп, прво судење на американски претседател во историјата

Канал5

ПРЕСЕДАН ВО САД: Во Њујорк почнува судењето на Доналд Трамп, тоа е прво судење во историјата на американски претседател

Денешен

Почнува судењето на Трамп, прво судење на американски претседател во историјата

24Инфо

Почнува судењето на Трамп, прво судење на американски претседател во историјата

Бриф

Почнува судењето на Трамп

Слободен Печат

Почнува судењето на Трамп, прво судење на американски претседател во историјата

Бизнис Вести

Нова ТВ Република Н.Македонија Рацин Zoom ММС MakPress

Започна историското судење на Трамп

Макфакс - 15.04.2024

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп пристигна во судот на Менхетен на историско кривично судење за поткуп на порно ѕвезда, кое може да трае со недели и да го искомплицира неговиот обид да се врати во Белата куќа.

Почнува судењето на Доналд Трамп – прв американски претседател на обвинителна клупа

Телма

Доналд Трамп во судница, прво судење на американски претседател

ТВ21

ТРАМП ПРЕД СУД ЗА АФЕРАТА СО ПОРНО ЅВЕЗДАТА ДАНИЕЛС Прво судење на претседател на САД во историјата

+инфо

Започна историското судење на Трамп

Опсервер

Трамп може да се кандидира и од затвор

МКД - 15.04.2024

Доналд Трамп, повторно кандидат на американските републиканци за претседател, во последно време е чест посетител на судниците. Фото: ЕПА Во јануари поротата во Њујорк пресуди дека тој мора да ѝ плати на една писателка милиони долари за сексуално ...

Трамп може да се кандидира и од затвор

Deutsche Welle

Започнува судењето на Трамп, првото судење на американски претседател во историјата

А1 On - 15.04.2024

Во Окружниот суд на Менхетен во Њујорк денеска почнува судењето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп и тоа ќе биде прво судење на американски претседател во историјата. Доналд Трамп е обвинет за фалсификување деловни документи кога и ...

Почна судењето на Трамп, прво судење на американски претседател во историјата

Сител

Започнува судењето на Трамп, првото судење на американски претседател во историјата

Либертас

Започнува судењето на Трамп, првото судење на американски претседател во историјата

Независен

Започнува судењето на Трамп, првото судење на американски претседател во историјата

Макфакс

Започнува судењето на Трамп, првото судење на американски претседател во историјата

Локално

Започнува судењето на Трамп, првото судење на американски претседател во историјата

Опсервер

24 Вести Курир Нетпрес Фокус Точка MTM Centar