TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доставени три кандидатури за претседател на СДСМ, рокот истекува денеска

Локално - 03.12.2021

До вчера во СДСМ стигнаа три кандидатури на поранешната потпретседателка на партијата Фросина Ременски, на заменик министерот за финансии и член на Извршниот одбор на СДСМ, Димитар Ковачевски и Властимир Алексовски кој е член и активист на СДСМ од ...

Кои се најважните столбови во партиската програма на Фросина Ременски?

ТВ21

Освен Деспотовски, има и други кандидати за лидер на СДСМ

Алсат-М

По Ковачевски и Ременски, во трка Деспотовски и Зечевиќ – Димитриевски: На овој начин нема да поднесам кандидатура

ТВ21

И Јован Деспотовски размислува за кандидатура за лидер на СДСМ

Сител

Димитриевски нема да се кандидира за претседател на СДСМ: Ваквиот систем, не е според Статутот

Република

И активист од Куманово во трка за лидер на СДСМ

Фокус

Независен Фактор Бизнис Вести 24Инфо Бриф Независен Курир Нетпрес

Директорот на ТИРЗ можен кандидат за претседател на СДСМ

Телма - 02.12.2021

По 25 години членство во СДСМ, актуелниот директор на ТИРЗ размислува да се кандидира за челната позиција во партијата. Јован Деспотовски најави дека ги прави последните анализи и консултации со семејството по што ќе ја донесе конечната одлука.

Јован Деспотовски најави можна кандидатура за лидер на СДСМ

Канал5

Деспотовски сериозно размислува да им биде противкандидат на Ременски и Ковачевски во трката за лидер на СДСМ

360 степени

ИМАМ КОНЦЕПТ ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ НА ПАРТИЈАТА Јован Деспотовски сериозно размислува да се кандидира за лидер на СДСМ

+инфо

Деспотовски размислува да поднесе кандидатура за лидер на СДСМ

ТВ21

Деспостовски можен кандидат за претседател на СДСМ

Алсат-М

И Јован Деспотовски можен кандидат за лидер на СДСМ, „не се плашам од предизвици"

МКД

Н.Македонија Фактор Курир Press24 24 Вести Нетпрес Фокус Lider

Деспотовски сериозно размислува за кандидатура за претседател на СДСМ

Р.С.Европа - 02.12.2021

Директорот на Дирекцијата на ТИРЗ Јован Деспотовски сериозно размислува за кандидатура за претседател на СДСМ, но, како што вели, утре ќе соопшти дали ќе го направи тоа. Тој вели дека е член на партијата 25 години и смета дека може да понуди нов ...

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Канал5

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Сител

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Слободен Печат

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Вечер Прес

И директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски размислува да се кандидира за лидер на СДСМ

еМагазин

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Либертас

Бриф Независен MakPress Скопско Ехо 365

Рамковен договор на Бранко Црвенковски и Зоран Заев околу “изборот” на Димитар Ковачевски за “лидер” на СДСМ!?

Во Центар - 02.12.2021

Дали имаше средба на луѓе на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и екс лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски и дали е постигнат некаков рамковен договор на крупните кланови во СДСМ и во државата околу изборот на Димитар Ковачевски Таче за нов лидер на СДСМ? ...

Ременски: Не правам ништо од револт, сакам да го подготвам СДСМ да победи, а не да ја предаде власта на тацна

МКД

ВИДЕО | Ременски: Јас немам конфликт со наследството на Заев во партијата

Слободен Печат

Една година од барањето на Црвенковски СДСМ да се огради од Заев: Лидерот си заминува, последиците и поделбите остануваат

PressingTV

Eдна година по повикот на Црвенковски СДСМ да се огради од Заев: Интервјуто за БГНЕС му ја запечати кариерата

Република

Ковачевски и Ременска во трка за претседател на СДСМ по оставката на Заев

24Инфо

Ковачевски и Ременски во трка за претседател на СДСМ, ќе следат ли и други

Независен

Опсервер Frontline Скопје инфо Кајгана МКД Нова ТВ Сител Локално

Се множат кандидати за лидер на СДСМ-ќе му ги расипат ли сметките на Заев за пазарењата да остане на власт?

Алфа - 02.12.2021

Се стеснува обрачот околу претседателската фотеља во СДСМ. По кандидатурите на Фросина Ременски и Димитар Ковачевски за заменици на Зоран Заев, и поранешниот организациски секретар на партијата Миле Зечевиќ ја мерка челната позиција на СДСМ.

Зечевиќ: Ковачевски е мој партиски другар и човек со квалитетно резиме

Бриф

Зечевиќ влегува во трката за наследник на Заев: Цело време бев булдожерот на СДСМ

Press24

„Булдожерот“ на СДСМ: Заев треба да остане премиер

Република

МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ СЕ ПОБЛИСКУ ДО КАНДИДАТУРА : Јас сум во предност во однос на другите кандидати, сите долго ме познаваат, јас бев булдожерот на СДСМ

Фактор

Нема амбиции за премиер: И Зечевиќ сака да се кандидира за претседател на СДСМ

еМагазин

„Булдожерот“ на СДСМ се изјасни: Заев да остане премиер, а јас сум во предност за лидерската позиција

PressingTV