TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Растение идеално за вашата кожа: Ослободете се од мозолчињата, акните и лузните

Градина - 27.01.2022

Алое вера има многу лековити својства и е особено добро за кожата. Ги расчистува лузните и точките на пигментацијата, го забавува стареењето и длабоко ја хидрира кожата. Акните и мозолчињата не се поврзани само со пубертетот, како што мислат многу ...

ЈА СУШАТ КОЖАТА, ГИ ЗГОЛЕМУВААТ МОЗОЛЧИЊАТА: НИКОГАШ НЕ нанесувајте ги овие работи на лицето иако ги имате во БАЊАТА!

Попара - 27.01.2022

Сите жени сакаат да експериментираат со производите за нега, а домашните маски и лосиони отсекогаш биле популарни. Сепак, не треба да се следат сите совети слепо Додека многу „домашни производи“ можат многу успешно да ги заменат купените производи ...

Необичен трик на дерматолозите за блескава кожа на лицето: Има врска со вашата омилена песна, лесно ќе запомните!

4NEWS - 26.01.2022

Чистата кожа е основа за убав тен, а со вистинските навлажнувачи, вашата кожа ќе биде сјајна и здрава. Чистењето на кожата е чекор за нега во кој најчесто правиме грешки, велат дерматолозите кои исто така имаат еден необичен совет! “Многу често ...