TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Огнените“ од ДУИ по средбата со Ахмети остануваат на ставот за промена во извршната власт

Макфакс - 30.09.2022

Група функционери и активисти на ДУИ од таканаречената „Огнена група“ предводени од градоначалникот на Сарај,Блерим Беџети и чаирскиот огранок преводен од Изет Меџити во партиското седиште во Мала Речица одржаа средба со лидерот на ДУИ. Али Ахмети.

Меџити секогаш до Ахмети, но непоколеблив во ставот против извршната власт

ТВ21

Беџети по средбата со Ахмети: Цврсто против извршната власт

Слободен Печат

Беџети го нарекува Ахмети пријател, но порача и дека цврсто стои на ставот против извршната власт

ТВ21

Беџети објави фотографии со Ахмети: Заедно со претседателот и мој пријател

Алсат-М

Меџити од „Огнената група“ на средба со Ахмети: „Цврсто во ставот против извршната власт“

Локално

Беџети објави фотографии со Ахмети: Цврсто против извршната власт

Локално

4NEWS 4NEWS 24 Вести 24Инфо MTM Press24

„Огнената група“ на средби кај Ахмети: Беџети и Меџити порачаа дека остануваат против извршната власт

360 степени - 29.09.2022

На средбата со огранокот од Сарај бил и пратеникот Арбен Зибери кој рече дека на состанокот владеела релативно позитивна атмосфера и отворено се разговараше за сите работи внатре во партијата „Огнената група“ од ДУИ која неодамна излезе со отворено ...

Ахмети во обид да ја смири „огнената група“ – Меџити и Беџети очекуваат нивните барања да се земат во предвид

ТВ21

„Oгнената група“ на средба со Ахмети, Беџети останува против владата

Канал5

Али Ахмети на средба со ограноците, но не со комплет „огнената“ група - секој на своето

24 Вести

Незадоволните во ДУИ се сретнаа со Али Ахмети: Остануваат на барањата за промени во извршната власт

А1 On

Средбата во Мала Речица не го стивна незадоволството на „огнената група“ во ДУИ

Н.Македонија

Ахмети на средби со незадоволните членови на ДУИ

Алсат-М

Фокус Телма ТВ21 ТВ21 Либертас Република Zoom Денешен

Груби е многу оптоварен, вели Меџити

Слободен Печат - 29.09.2022

Вечерва на Алсат гостуваше потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити , кој е дел од таканаречената „огнена група“ на незадоволни функционери на ДУИ, кои бараат да биде разрешен Артан Груби и другите владини министри кои доаѓаат од ДУИ.

Меџити: Груби е премногу оптеретен

Фокус

Меџити: Нашите барања ја прават ДУИ сериозна

Алсат-М

Меџити:Интерпелацијата е демократски метод

Алсат-М

Меџити: Груби е многу оптеретен

Алсат-М

Меџити: Груби е многу оптеретен

24Инфо

Груби е многу оптеретен, вели Меџити

Локално

Има проблеми во односите меѓу некои луѓе, призна Ахмети

Независен - 29.09.2022

Лидерот на ДУИ денеска по средбата со членовите на „огнената група“ призна дека има одредени меѓучовечки односи во партијата кои не се добри. Но, рече Али Ахмети, не во целина, туку се одредени луѓе.

Ахмети признава дека во ДУИ има меѓучовечки односи кои не се добри

24Инфо

Ахмети: Има меѓучовечки односи кои не се добри, но не во целина, туку се одредени луѓе

Сител

Ахмети за проблемите во ДУИ: И во семејството имате кавги и не е идеално

Press24

Ахмети: Има меѓучовечки односи кои не се добри, но не во целина, туку се одредени луѓе

Канал5

Ахмети за превирањата во ДУИ: Има меѓучовечки односи кои не се добри, ама не во целина – само меѓу одредени луѓе

Слободен Печат

Нема ништо од тоа дека ќе се создаде нова партија, изјави Ахмети

Локално

+инфо 360 степени Вечер Прес Република 365 Фокус 24 Вести Либертас