TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

75-годишнина од атомскиот напад на Нагасаки

Канал5 - 09.08.2020

Јапонскиот град Нагасаки денеска ја одбележува 75 годишнината од нападот со атомска бомба со скромна церемонија поради пандемијата од коронавирус. Три дена откако атомската бомба наречена „Малецок“екплодирала на височина од околу 600 метри над ...

Кога најголемото воено злосторство ќе добие реприза: На денешен ден експлодираше атомската бомба во Нагасаки

Точка - 09.08.2020

Без оглед на тоа како овој чин е прераскажан и аргументот дека војувањето на јапонскиот брег би резултирало со далеку поголем број на жртви, не може да се негира дека атомското бомбардирање на Хирошима и Нагасаки е страшно воено злосторство, едно од ...

Нова снимка од Бејрут, експлозијата ископала дупка од 43 метри ВИДЕО

+инфо - 09.08.2020

По експлозијата, како што објавија локалните медиуми, настанала дупка со длабочина од 43 метри, а според некои проценки, ова е третата најмоќна експлозија во историјата после атомските бомби во Хирошима и Нагасаки.

Да не се повтори: Нагасаки одбележува 75 години од нападот со атомска бомба

Нова ТВ - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки се одбележува 75 годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен настан апелираа до светските лидери за поголеми заложби за забрани на ...

Обележани 75 години на американското атомско бомбардирање во Нагасаки

ММС - 09.08.2020

Во Јапонскиот град Нагасаки денеска се одбележува 75 годишнината од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од трагиченото, разурнувачко случување испратиле апел до светските лидери ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

Опсервер - 09.08.2020

Нагасаки, 9 август 2020 () – Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до ...

Јапонија одбележа 75 години од атомското биомбардирање на Нагасаки

Expres - 09.08.2020

Јапонија oдбележа 75-годишнината од атомското бомбардирање на пристанишниот град Нагасаки во 1945 . Церемонијата со минута молчење се одржа во 11:02 часот по локално време , моментот кога бомбата го разори градот.

75 години од нападот во Нагасаки со атомска бомба

Сител - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

А1 On - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

Либертас - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

Независен - 09.08.2020

Јаонија – Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.08.2020

Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат повеќе за да се забрани нуклеарното оружје ширум светот. Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од ...

75 години од нападот на САД со атомска бомба врз Нагасаки

24 Вести - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

75 години од нападот во Нагасаки со атомска бомба

4NEWS - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

24Инфо - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

Курир - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Нагасаки одбележува 75 години од нападот на САД со атомска бомба

Frontline - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

Вечер Прес - 09.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...

Јапонија одбележа 75 години од атомското биомбардирање на Нагасаки

Нетпрес - 09.08.2020

Јапонија oдбележа 75-годишнината од атомското бомбардирање на пристанишниот град Нагасаки во 1945 . Церемонијата со минута молчење се одржа во 11:02 часот по локално време , моментот кога бомбата го разори градот.

НАГАСАКИ 75 ГОДИНИ ПОТОА (фото)

Вечер - 09.08.2020

Јапонија oдбележа 75-годишнината од атомското бомбардирање на пристанишниот град Нагасаки во 1945 . Церемонијата со минута молчење се одржа во 11:02 часот по локално време, моментот кога бомбата го разори градот.

75 години од нуклеарното бомбардирање на Нагасаки

Кајгана - 09.08.2020

Нагасаки, 9 август 2020 (МИА) – Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до ...

Нагасаки: 75 години од нападот на САД со атомска бомба

MakPress - 10.08.2020

Во јапонскиот град Нагасаки беше одбележана 75-годишнина од американското нуклеарно бомбардирање во Втората светска војна. Градоначалникот на Нагасаки и преживеаните од тој трагичен, катастрофален настан апелираа до светските лидери да се вклучат ...