TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАЛКУ ИМ БЕА 90 МИНУТИ ФУДБАЛ Интер ја прегази Фиорентина, ама навивачите продолжија да се „газат“ (ВИДЕО)

+инфо - 22.09.2021

Како што јавуваат италијанските медиуми, тепачката еруптирала на плоштадот „Алберти“ кој е во близина на стадионот, а двете навивачки групи се тепале со палки, фрлале бакли и разни предмети.

Мечот меѓу Фиорентина и Интер имал и трето полувреме, навивачи се тепале пред Артемио Франки (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.09.2021

Навивачи на Фиорентина и Интер имале физичка пресметка по натпреварот кој го добија нероазурите со 3-1. Тепачката еруптирала на плоштадот Алберти кој е во близина на Артемио Франки. Двете групии на навивачи се тепале со разни предмети, палки, бакли..

Мечот меѓу Фиорентина и Интер имал и трето полувреме, навивачи се тепале пред Артемио Франки (ВИДЕО)

МКД - 22.09.2021

Навивачи на Фиорентина и Интер имале физичка пресметка по натпреварот кој го добија нероазурите со 3-1. Тепачката еруптирала на плоштадот Алберти кој е во близина на Артемио Франки. Двете групии на навивачи се тепале со разни предмети, палки, бакли..