TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осака елиминирана во третото коло на турнирот во Мајами

+инфо - 24.03.2019

Лидерката во светската ВТА листа, Наоми Осака (Јапонија) отпадна во третиот круг на силниот тениски турнир на тврда подлога во Мајами со награден фонд од 9 милиони долари. Осака загуби од број 27 во шемата, Су-Веи Сие од Тајван со 6:4, 6:7 (4), 3:6 ...

Серена се повлече од Мајами, Федерер едвај против молдавскиот аутсајдер

TopSport - 24.03.2019

Серена Вилијамс се повлече од Мајами опен поради повреда на левото колено, додека светската тенисерка број 1, Наоми Осака доживеа уште еден неочекуван пораз, овојпат од Тајванката Хсиех Су-Веи во третото коло. Вилијамс требаше да игра со 18.

Осака елиминирана во третото коло на турнирот во Мајами

Локално - 24.03.2019

Лидерката во светската ВТА листа, Наоми Осака (Јапонија) отпадна во третиот круг на силниот тениски турнир на тврда подлога во Мајами со награден фонд од 9 милиони долари. Осака загуби од број 27 во шемата, Су-Веи Сие од Тајван со 6:4, 6:7 (4), 3:6 ...

Серена се повлече од Мајами, Федерер едвај против молдавскиот аутсајдер

Макфакс - 24.03.2019

Серена Вилијамс се повлече од Мајами опен поради повреда на левото колено, додека светската тенисерка број 1, Наоми Осака доживеа уште еден неочекуван пораз, овојпат од Тајванката Хсиех Су-Веи во третото коло. Вилијамс требаше да игра со 18.

Осака и Андреску со победи, Нишикори во аут во Мајами

TopSport - 22.03.2019

Светската тенисерка број 1, Наоми Осака го започна настапот на Мајами опен со тешка 6:0/6:7(3)/6:1 победа над Белгијката Јанина Викмаер, додека Србинот Душан Лајовиќ се врати од сет негатива за 2:6/6:2/6:3 победа над сонародникот на Осака, Кеи ...

Осака елиминирана во третото коло на турнирот во Мајами

А1 On - 24.03.2019

Лидерката во светската ВТА листа, Наоми Осака (Јапонија) отпадна во третиот круг на силниот тениски турнир на тврда подлога во Мајами со награден фонд од 9 милиони долари. Осака загуби од број 27 во шемата, Су-Веи Сие од Тајван со 6:4, 6:7 (4), 3:6 ...

Осака и Андреску со победи, Нишикори во аут во Мајами

Макфакс - 22.03.2019

Светската тенисерка број 1, Наоми Осака го започна настапот на Мајами опен со тешка 6:0/6:7(3)/6:1 победа над Белгијката Јанина Викмаер, додека Србинот Душан Лајовиќ се врати од сет негатива за 2:6/6:2/6:3 победа над сонародникот на Осака, Кеи ...

Осака елиминирана во третото коло на турнирот во Мајами

Опсервер - 24.03.2019

Лидерката во светската ВТА листа, Наоми Осака (Јапонија) отпадна во третиот круг на силниот тениски турнир на тврда подлога во Мајами со награден фонд од 9 милиони долари. Осака загуби од број 27 во шемата, Су-Веи Сие од Тајван со 6:4, 6:7 (4), 3:6 ...

Осака елиминирана во третото коло на турнирот во Мајами

Сител - 24.03.2019

Лидерката во светската ВТА листа, Наоми Осака (Јапонија) отпадна во третиот круг на силниот тениски турнир на тврда подлога во Мајами со награден фонд од 9 милиони долари. Осака загуби од број 27 во шемата, Су-Веи Сие од Тајван со 6:4, 6:7 (4), 3:6 ...

Осака елиминирана во третото коло на турнирот во Мајами

Н.Македонија - 24.03.2019

Лидерката во светската ВТА листа, Наоми Осака (Јапонија) отпадна во третиот круг на силниот тениски турнир на тврда подлога во Мајами со награден фонд од 9 милиони долари. Осака загуби од број 27 во шемата, Су-Веи Сие од Тајван со 6:4, 6:7 (4), 3:6 ...

Осака елиминирана во третото коло на турнирот во Мајами

MTM - 24.03.2019

Лидерката во светската ВТА листа, Наоми Осака (Јапонија) отпадна во третиот круг на силниот тениски турнир на тврда подлога во Мајами со награден фонд од 9 милиони долари. Осака загуби од број 27 во шемата, Су-Веи Сие од Тајван со 6:4, 6:7 (4), 3:6 ...