TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Макрон: „Русите се повлекуваат од Запорожје“

Еспресо - 17.08.2022

Францускиот претседател Емануел Макрон, за време на телефонскиот разговор со неговиот украински колега Володимир Зеленски, ја подвлече својата загриженост за „заканата претставена со присуството и акциите на руските вооружени сили“ околу нуклеарната ...

Макрон ги повика руските сили да се повлечат од Запорожје

Слободен Печат

Maкрон упати порака до руските сили во Украина

Фактор

Емануел Макрон повика на повлекување на руските сили од нуклеарната централа Запорожје

А1 On

Макрон ги повика руските сили да се повлечат од нуклеарната централа Запорожје

24Инфо

Емануел Макрон повика на повлекување на руските сили од нуклеарната централа Запорожје

Во Центар

Емануел Макрон повика на повлекување на руските сили од нуклеарната централа Запорожје

4NEWS

Денешен Нетпрес Вечер Прес Република MakPress

Граната падна на 10 метри од нуклеарниот отпад од Запорожје

Скопје1 - 17.08.2022

За време на украинското минофрлачко гранатирање на областа околу складиштето со контејнери со нуклеарен отпад во Запорожје, една од гранатите експлодирала на десет метри од еден таков контејнер, изјави Владимир Рогов, член на Советот на ...

Властите на регионот Запорожје ги повикаа Украинците да се евакуираат

Локално

Властите во Запорожје ги повикаа Украинците да се евакуираат

Кумановски м.

Опасни политички игри околу нуклеарната централа во Запорожје

Денар - 16.08.2022

Украина и нејзините партнери бараат повлекување на руските сили од нуклеарната централа, на Русите не им текнува да го сторат тоа, а меѓународните експерти се двоумат да дојдат чекајќи решение.

Зеленски: Ако светот сега не покаже сила и решителност, значи дека изгубил

Канал5

Украина бара нови санкции, расте загриженоста околу нуклеарната централа

Глас на Америка

ДОКОЛКУ ПОГОДАТ НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА, ЌЕ СЕ СЛУЧИ ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА ОД НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ! Експерт предупредува на штетата неспоредливо полоша од Чернобил

Во Центар

Зеленски бара меѓународни заштитни мерки за нуклеарката Запорожје

Deutsche Welle

Зеленски: Руските сили мора веднаш да се повлечат од територијата на АЕЦ Запорожје без никакви услови (ВИДЕО)

Frontline

174. ден војна во Украина! Нова експлозија на Крим! Властите на регионот Запорожје ги повикаа Украинците на евакуација!

Денар

CivilMedia Скопје1 Во Центар Фактор Канал5 Кумановски м. +инфо Локално

Зеленски пред Макрон ја обвинил Русија за нуклеарен тероризам

Р.С.Европа - 16.08.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски соопшти дека разговарал со неговиот француски колега Емануел Макрон за како што вели, рускиот „нуклеарен тероризам“. Зеленски му ја опишал на Макрон ситуацијата во нуклеарната централа во Запорожје, на ...

Зеленски разговарал со Макрон за нуклеарната централа Запорожје

Локално

Телефонски разговор Макрон и Зеленски за нуклеарната централа Запорожје

Опсервер

Макрон и Зеленски телефонски разговараа за нуклеарната централа Запорожје

А1 On

Телефонски разговор на Макрон и Зеленски за нуклеарната централа Запорожје

Фокус

Телефонски разговор Макрон и Зеленски за нуклеарната централа Запорожје

24Инфо

Телефонски разговор Макрон и Зеленски за нуклеарната централа Запорожје

MakPress

Курир Денешен OhridNews Либертас Lider ТВ21