TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети бара неговите опоненти да се оградат од „бомбите“ за ДУИ

Фактор - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети ги предупреди сите негови политички противници да се оградат од „бомбите“ што се споделуваат за неговата партија. Тој вели дека со тоа нема да добијат ништо, затоа што се само сервис во рацете на политичката полиција.

Ахмети: Сите на див начин, како волци, организираат пропаганда против ДУИ

Макфакс - 18.07.2019

На првото собрание на ДУИ што се одржа во Сарај пред партискиот конгрес, свое обраќање имаше лидерот на партијата, Али Ахмети, кој зборуваше за како што рече, пропагандата, која сите на див начин и како волци ја организираат против ДУИ.

Ахмети ги повика политичките противници да се оградат од „бомбите“ за ДУИ

+инфо - 18.07.2019

Али Ахмети ги предупреди сите негови политички противници да се оградат од „бомбите“ што се споделуваат за ДУИ зашто, како што рече, нема да добијат ништо бидејќи се само сервис во рацете на политичката полиција со добро напишана антиалбанска агенда ...

Ахмети лут на Заев и на Мицкоски, пописот виси поради две точки

Независен - 18.07.2019

Само еден ден откако лидерот на ДУИ, Али Ахмети, изрази згрозеност од случувањата поврзани со Специјалното јавно обвинителство и уште еднаш повтори оти ветингот за сите носители на јавни функции мора да биде задолжителен, членот на Судскиот совет, ...

Заев утре ќе пие кафе само со Ахмети и Села?

Телма - 18.07.2019

Заев утре ќе пие кафе само со Ахмети и Села, доколку не ги стави и предвремените избори на дневен ред. Од ВМРО-ДПМНЕ и денеска потврдија дека Мицкоски инсистира да се разговара и за оваа точка и дека нема да се предомисли.

Ахмети пред Брнс: Ни престои уште многу работа и реформи на патот кон Европа

Фокус - 18.07.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, на првата средна со новата американска амбaсадорка Кејт Брнс, истакна дека на земјава и претстои уште многу работа на патот кон ЕУ, посебно, како што вели тој, во насока на владеењето на правото и реформите, вклучувајќи ги ...

Ахмети се сретна со новата американска амбасадорка

Макфакс - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во амбасадата на САД се сретна со новата амбасадорка на Америка во Северна Македонија, Кејт Мари Брнс. „Ахмети ѝ честиташе на Амбасадорката Брнс за новата должност, изразувајќи убедување дека успешната соработка со ...

Ахмети бара неговите опоненти да се оградат од „бомбите“ за ДУИ

Република - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети ги предупреди сите негови политички противници да се оградат од „бомбите“ што се споделуваат за неговата партија. Тој вели дека со тоа нема да добијат ништо, затоа што се само сервис во рацете на политичката полиција.

Ахмети: Сите на див начин како волци организираат пропаганда против ДУИ

24Инфо - 18.07.2019

На првото собрание на ДУИ што се одржа во Сарај пред партискиот конгрес, свое обраќање имаше лидерот на партијата, Али Ахмети, кој зборуваше за како што рече, пропагандата, која сите на див начин и како волци ја организираат против ДУИ.

Османи: ДУИ се разочарани по вчерашното апсење

Press24 - 16.07.2019

Бујар Османи коментирајќи ги случувањата поврзани со „Рекет“ кажа дека ДУИ се разочарани од апсењето за случајот и дека како партија се против селективна правда. -Ние сме против селективна правда.

Ахмети видно вознемирен: „Го девалвираа целиот процес, тоа го видовме вчера! Бараме ВЕТИНГ веднаш!“

ТВ21 - 16.07.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва во Сарај, каде што се бираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, во својот говор зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека, зборуваше за селективната правда која според него се случува во Македонија, но ...

Ахмети се сретна со Брнс: ДУИ продолжува со реформите за доброто на граѓаните

Press24 - 18.07.2019

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Скопје, оствари средба со новата амбасадорка на Америка во Македонија, Кејт Мари Брнс.

Ахмети е разочаран од апсењето за „Рекет“

Република - 16.07.2019

ДУИ и Али Ахмети се разочрани од апсењето за случајот „Рекет“. Тие како партија се против селективна правда, соопшти цицепремиерот и кадар на ДУИ Бујар Османи. За Специјалното јавно обвинителство Османи вели дека институциите треба да го истражат ...

Османи: Селективната правда е канцер на општеството, разорани сме поради случајот „Рекет“

MakPress - 16.07.2019

Во врска со новоотворениот случај на Јавното обвинителство „Рекет“, вицепремиерот и портпарол на политичката партија ДУИ, Бујар Османи, говорејќи во името на партијата, рече оти ДУИ е разочаран од тоа што се случи вчера.

Ахмети: Политичките противници да се оградат од „бомбите“ за ДУИ

Р.С.Европа - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети ги повика сите негови политички противници да се оградат од „бомбите“ што се споделуваат за неговата партија. Како што вели со тоа нема да добијат ништо, затоа што се само сервис во рацете на политичката полиција.

Ахмети: Сите на див начин, како волци, организираат пропаганда против ДУИ

Точка - 18.07.2019

На првото собрание на ДУИ што се одржа во Сарај пред партискиот конгрес свое обраќање имаше лидерот на партијата, Али Ахмети, кој зборуваше за, како што рече, пропагандата која сите на див начин и како волци ја организираат против ДУИ.

Ахмети прашува зошто Ел Чека не емитува бомби и за СДСМ и ВМРО (ВИДЕО)

Expres - 17.07.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва во Сарај, каде што се бираше претседател на локалниот партиски огранок на ДУИ , во својот ретко емотивен говор зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека.

Ахмети се сретна со новата американска амбасадорка

Вечер - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во амбасадата на САД се сретна со новата амбасадорка на Америка во Северна Македонија, Кејт Мари Брнс. „Ахмети ѝ честиташе на Амбасадорката Брнс за новата должност, изразувајќи убедување дека успешната соработка со ...

Ахмети лут: Бара бомби и за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 17.07.2019

Зошто никој не објавува приватни разговори од членови на ВМРО- ДПМНЕ и од СДСМ, туку само од ДУИ, праша синоќа лидерот на партијата Али Ахмети. Тој зборуваше во Сарај, каде што се избираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, пренесе ТВ 21.

Ахмети се сретна со новата амбасадорка на САД Бeрнс

Сител - 18.07.2019

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во Амбасадата на САД во Скопје, оствари средба со новата американска амбасадорка во Северна Македонија, Кејт Мари Бернс.

Ахмети бара бомби и за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 17.07.2019

Зошто никој не објавува приватни разговори од членови на ВМРО- ДПМНЕ и од СДСМ, туку само од ДУИ, праша синоќа лидерот на партијата Али Ахмети. Тој зборуваше во Сарај, каде што се избираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, пренесе ТВ 21.

Ахмети се сретна со новата американска амбасадорка

24Инфо - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во амбасадата на САД се сретна со новата амбасадорка на Америка во Северна Македонија, Кејт Мари Брнс. „Ахмети ѝ честиташе на Амбасадорката Брнс за новата должност, изразувајќи убедување дека успешната соработка со ...

Ахмети: Ние сакаме ветинг, правдата да важи за сите исто

Press24 - 17.07.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети синоќа во Сарај, каде што се бираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, во својот говор зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека, зборуваше за селективната правда која според него се случува во Македонија, но ...

Средба Ахмети-Брнс: Претстои уште многу работа во насока на владеењето на правото

Слободен Печат - 18.07.2019

Од ДУИ денеска соопштија дека Ахмети и Брнс разговарале и за заедничките достигнувања во насока на општествената кохезија, договорите со Атина и Софија и патот кон НАТО и Европската Унија.

Ахмети: Зошто не се објавуваат приватни разговори за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Слободен Печат - 17.07.2019

Ахмети праша каде се другите разговори и зошто се објавуваат приватни разговори само од членови на ДУИ Лидерот на ДУИ Али Ахмети синоќа во Сарај, каде што се бираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, во својот говор зборуваше за „бомбите“ кои ...

Ахмети се сретна со новата амбасадорка на САД Бeрнс

Локално - 18.07.2019

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во Амбасадата на САД во Скопје, оствари средба со новата американска амбасадорка во Северна Македонија, Кејт Мари Бернс.

Зошто не се објавуваат приватни разговори за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Вечер - 17.07.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети синоќа во Сарај, каде што се бираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, во својот говор зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека, зборуваше за селективната правда која според него се случува во Македонија, но ...

Ахмети се сретна со новата американска амбасадорка

Точка - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во амбасадата на САД се сретна со новата амбасадорка на Америка во Северна Македонија, Кејт Мари Брнс. „Ахмети ѝ честиташе на Амбасадорката Брнс за новата должност, изразувајќи убедување дека успешната соработка со ...

Ахмети прашува зошто Ел Чека не емитува бомби и за СДСМ и ВМРО (ВИДЕО)

Либертас - 17.07.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва во Сарај, каде што се бираше претседател на локалниот партиски огранок на ДУИ , во својот ретко емотивен говор зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека.

Ахмети се сретна со новата амбасадорка на САД Брнз

Канал5 - 18.07.2019

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во Амбасадата на САД во Скопје, оствари средба со новата американска амбасадорка во Македонија, Кејт Мари Брнз. Ахмети и честитал на амбасадорката Брнз за новата должност и ...

Ахмети: Нашиот народ „не јаде трева“, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ целиот процес го девалвираа

Независен - 17.07.2019

Иако беа собрани за да го изберат претседателот на огранокот на ДУИ за Сарај, лидерот на ДУИ во својот говор зборуваше и за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека. „Мене ми е жал за прислушкуваните разговори што се објавуваат за ДУИ.

Новата амбасадорка на САД на средба со Ахмети: Претстои уште многу работа, посебно во насока на владеењето на правото и ...

Либертас - 18.07.2019

Ахмети и честитал на амбасадорката Бернс за новата должност и изразил убедување дека успешната соработка со САД ќе продолжи и во иднина во насока на реализирање на нашите заеднички цели, Северна Македонија интегрирана во НАТО и ЕУ и со функционална ...

Ахмети вознемирен: Зошто не се објавуваат „бомби“ за ВМРО и СДСМ, туку само за ДУИ? (ВИДЕО)

365 - 17.07.2019

Лидерот на ДУИ – Али Ахмети, е тажен што Ел Чека објавува прислушкувани „приватни разговори“ само за членовите на ДУИ, но тажен е и за селективната правда која, според него, се случува во Македонија, и за која, како што вели, со време ги опоменал ...

Ахмети на Брнс и порачал дека треба да се работи на реформите

Р.С.Европа - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети се сретна со новата американска амбасадорка Кејт Мари Брнс. На средбата, според соопштението на ДУИ, станало збор за заедничките достигнувања во насока на општествената кохезија, договорите со Атина и Софија и патот ...

Ахмети се сретна со новата американска амбасадорка

Centar - 18.07.2019

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во амбасадата на САД се сретна со новата амбасадорка на Америка во Северна Македонија, Кејт Мари Брнс. „Ахмети ѝ честиташе на Амбасадорката Брнс за новата должност, изразувајќи убедување дека успешната соработка со ...