TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Дронот на Утрински брифинг над скопските улици, одржан најголемиот авто-мото настан земјава

Слободен Печат - 17.10.2021

Денес за време на гласањето за локалните избори, на скопските улици може да се забележи раздвиженост во сите општини. На страна од фокусот на локалните избори, денес на големиот паркинг пред СРЦ „Борис Трајковски“ дронот на Утрински брифинг го ...

Втор ден Авто Плус Street Show

Авто Плус - 17.10.2021

По успешниот прв ден, денес продолжува најголемиот авто-мото настан во нашата земја - Авто Плус Street Show 2021 ториот ден од Авто Плус Street Show 2021 започна. Со уште подобри временски услови во однос на вчера и уште повеќе посетители, ...

Авто Плус – Street Show

Авто Магазин - 17.10.2021

објавено 17. октомври 2021 Вчера и денеска се одржува втората улична изложба во организација на Авто Плус. Локација на настанот е на големиот паркинг пред СРЦ Борис Трајковски. Кога нема саем на возила, тогаш и паркинг е доволен за вистинските ...

Со одлична дружба, заврши првиот ден од Авто Плус Street Show

Авто Плус - 16.10.2021

Првиот од двата дена на најголемиот авто-мото настан во нашата земја, Авто Плус Street Show помина со одлично расположение и забава Помина првиот ден од Авто Плус Street Show, автомобилски саем на отворено, а присутните имаа можност да се запознаат ...

На паркингот од СЦ „Борис Трајковски“ се одржува алтернативен начин за претставување на нови, еколошки, технолошко ...

24Инфо - 16.10.2021

Денес и утре (16 и 17 октомври), на големиот паркинг во рамките на СЦ Борис Трајковски, се одржува најголемиот авто-мото настан во нашата држава, Авто Плус Street Show. На првиот ден (сабота) времето одлично не послужи, а сите присутни имаа шанса да ...

Авто Плус Street Show – перфектен ден

Екран - 17.10.2021

Вчера и денес (16 и 17 октомври), на големиот паркинг во рамките на СЦ Борис Трајковски, се одржува најголемиот авто-мото настан во нашата држава, Авто Плус Street Show. На првиот ден (сабота) времето одлично не послужи, а сите присутни имаа шанса ...

Се одржа Street Show на паркингот на СЦ „Борис Трајковски“

Вечер Прес - 17.10.2021

Викендов на големиот паркинг во рамките на спортскиот центар „Борис Трајковски“, се одржа најголемиот автомото настан во нашата држава, Street Show. Во рамките на настанот, присутните имаа шанса да се запознаат со голем број на новитети меѓу ...

Прв ден од Авто Плус Street Show

Авто Плус - 16.10.2021

Најголемиот авто-мото настан во нашата земја, Авто Плус Street Show, кој се одржува овој викенд, стартуваше со првиот од двата дена Авто Плус Street Show е иновативен начин за презентација на нови автомобили, мотоцикли, електрични возила, како и ...

Трк на Авто плус стрит шоу 2021 на паркингот на СЦ Борис Трајковски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 16.10.2021

Во отсуство на вистински автомобилски настани во Македонија, а богами и на саем, Стрит шоу на колегите од Авто плус втора година по ред е шанса за промоција на нови автомобили, мотоцикли, нови технологии и разно разни додатоци.