TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Голден Стејт рутински против Орландо, Ембид се надмина кај Шарлот

Gol.mk - 07.12.2021

Голден Стејт стигна до дваесет сезонски победи на дуелот со Орландо Меџик (126-95). Кошаркарите на Стив Кер одиграа уште еден доминантен меч и потврдија дека се екипата во најдобра форма во лигата.

Кари и Вигинс го „изрешетаа“ Орландо, Јокиќ го надмина легендарниот Бирд (ВИДЕО)

Дерби - 07.12.2021

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс прередија вистинско шоу и без никакви проблеми го потврдија статусот на фаворити во пресметката против Орландо Меџик која ја добија со 126-105. Домаќините беа разиграни, ги добија во својата полза три од четирите ...

„Вориорс“ го декласираа Орландо, Кари беше незадржлив (ВИДЕО)

Екипа - 07.12.2021

Голден Стејт убедливо го совлада Орландо на свој терен со 1226:95 предводени од одличниот Стеф Кари, во натпреварите во НБА одиграни ноќеска. Иако тимот на Орландо добро влезе во натпреварот и поведе, сепак, работите во своите раце ги превзеде Кари ...