TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади

Lider - 16.09.2021

Високата косовска делегација предводена од премиерот Албин Курти, пристигна во Скопје. Пред Владата беше организирана церемонија за официјален пречек по што следува тет-а-тет средбата на премиерите Зоран Заев и Курти.

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади

Нова ТВ

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади

Frontline

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади

Бриф

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади

Слободен Печат

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади

Либертас

Пристигна косовската делегација за првата заедничка седница на двете влади

Press24

Zoom ТВ21 Република Вечер Прес Нетпрес CivilMedia Опсервер Независен

ШТО ЌЕ СЕ ПОТПИШУВА: Во Скопје денес заедничка владина седница на Македонија и Косово

Фактор - 16.09.2021

Скопје денес ќе биде центарот каде ќе се случуваат заедничките владини седниците на Македонија и Косово. Ова е прва заедничка седница на владите на двете земји , а истата ќе ја предводат премиерите Заев и Курти.

Заев го пречека Курти пред зградата на Владата

Локално

Во Скопје денеска заедничка седница на владите на Македонија и на Косово

МКД

Заев и Курти ќе ја предводат првата заедничка седница на владите на С. Македонија и Косово

Локално

Заедничка седница на Владите на Македонија и на Косово

Р.С.Европа

Заедничка седница на владите на Македонија и Косово

24Инфо

Ќе бидат потпишани меморандуми и договори за соработка: Македонија и Косово денеска на заедничка седница на владите

Република

+инфо Gostivarpress.mk 360 степени Нетпрес Сител Фокус Zoom 24 Вести

Заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и Република Косово

Бизнис Вести - 16.09.2021

Владите на Република Северна Македонија и Република Косово денеска во Скопје ќе ја одржат првата заедничка седница во полн состав, предводени од премиерите Зоран Заев и Албин Курти. Пред почетокот на заедничката седница ќе има церемонија за ...

Заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и Република Косово

Нова ТВ

Заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и Република Косово

Независен

Заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и Република Косово

Алсат-М

Заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и Република Косово

Слободен Печат

Заедничка седница на владите на Република Македонија и Република Косово

Опсервер

Заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и Република Косово

Акцент

Lider Република Кајгана Бриф Frontline ТВ21 Скопје инфо

Утре во Скопје заедничка седница на македонската и косовската влада

Алсат-М - 15.09.2021

Владите на Северна Македонија и на Косово утре во Скопје ќе одржат заедничка седница на која, како што соопшти владиниот портпарол, Мухамед Хоџа, ќе бидат потпишани повеќе договори и меморандуми за зајакнување на соработката меѓу двете земји.

Заедничка владина седница со Косово утре во Скопје

Локално

Заедничка владина седница со Косово утре во Скопје

ТВ21

Северна Македонија и Косово утре во Скопје ќе имаат заедничка владина седница

Zoom