TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган положи заклетва: На чело на Турција уште пет години

Локално - 03.06.2023

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат. „Се колнам во мојата чест и интегритет пред големата турска нација и историја дека ќе го зачувам постоењето и независноста на државата, дека ќе ...

На церемонијата на инаугурација на Ердоган ќе учествуваат 20 државни лидери и над 40 министри

4NEWS

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

еМагазин

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

Опсервер

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

Либертас

Реџеп Таип Ердоган положи заклетва за нов петгодишен претседателски мандат

Бриф

(ВИДЕО) Ердоган положи заклетва за нов претседателски мандат: На чело на Турција уште пет години

А1 On

Курир +инфо Канал5 МКД MakPress Н.Македонија Вечер Прес