TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Facebook Messenger добива игри, теми и ефекти за Светското првенство

USB - 13.06.2018

Facebook објави дека за да го прослави Светското првенство во фудбал, ќе додаде нова содржина во апликацијата Messenger, како на Android така и на iOS платформата. Новите функции ќе бидат достапни со следното ажурирање кое наскоро ќе се појави на ...

Yahoo messenger ќе биде изгасен по 20 години постоење

ЗаЗабава - 12.06.2018

По 20 години постоење Yahoo messenger ќе биде изгасен на 17 јули, потврдуваат од Yahoo компанијата. Компанијата не објаснила зошто го гаси „месинџерот“, но во писменото соопштение за медиуми наведува дека секогаш е во потрага за возбудливи и нови ...

Легендарниот Yahoo Messenger престанува со работа на 17-ти јули

Smartportal - 12.06.2018

Компанијата Oath, во чија сопственост е Yahoo од минатата година , одлучи да го прекине еден од најстарите и најпознати chat сервиси, Yahoo Messenger. Причината за овој потег не беше јасно истакната, меѓутоа тоа и не е потребно.

По две децении легендарниот „месинџер“ заминува во историјата

Денар - 11.06.2018

Откако „AOL Instant Messenger“ беше згаснат на 15-ти декември минатата година, сега дојде ред истата судбина да ја има и легендарниот „Yahoo Messenger“, еден од првите оргинални „чет“ сервиси.