TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei P40 Pro ќе има пет задни камери

Кајгана - 17.01.2020

Познатиот типстер на Twitter, Еван Блес на јавноста ѝ овозможи да види како ќе изгледа новиот Huawei P40 Pro. Блес откри дека P40 Pro ќе има керамичко куќиште, а стаклените предни и задни панели ќе бидат заоблени на рабовите.

Што може да се очекува од новите Huawei P40 и P40 Pro според досегашните неофицијални информации

Smartportal - 17.01.2020

Телефоните ќе имаат повеќе камери на задната страна, а на предната истите ќе бидат поставени во дупка од левата страна на екранот Полека се ближи времето кога ќе бидат претставени новите Galaxy S20 од Samsung, а малку потоа на ред се P40 од Huawei.

Постер ги открива варијантите на бои на Huawei P40 Pro

USB - 17.01.2020

Овие денови се појавија рендери на Huawei P40 смартфонот, кои го открија изгледот на предната страна и задниот дел на уредот. Сега се појави фотографија кога го потврдува дизајнот на Huawei P40 Pro моделот, како и варијантите на бои во кои ќе биде ...

Huawei P40 Pro ќе има „Quad Quad Bayer“ сензор на камерата

USB - 17.01.2020

Главната камера на Huawei P4 Pro смартфонот наводно ќе биде центрирана околу 52Mp image сензор (1/1.33″). Новите информации сега сугерираат дека овој сензор ќе го креира компанијата Sony и дека ќе има “16-in-1” технологија.

Нови рендери на Huawei P40 покажуваат три задни камери и две однапред

USB - 16.01.2020

Првите рендери на Huawei P40 беа прилично темни и не ни дадоа најдобар увид во изгледот на одредени компоненти, но сега тука се нови фотографии кои појасно ни го прикажуваат смартфонот. Рендерите покажуваат три камери на задната страна во ...

Познат дизајнот на Huawei P40 (ФОТО)

Локално - 15.01.2020

Huawei продолжува да работи напорно на своето портфолио на паметни телефони што ќе го видиме во 2020 година. Компанијата сè уште е предмет на невидени трговски санкции од страна на владата на САД.

Huawei P40 доаѓа со двојна селфи камера

Телефони.мк - 15.01.2020

Huawei значително ќе го унапреди мултимедијалниот капацитет на претстојниот премиум смартфон Huawei P40 кој според најновите наводни рендери се открива дека ќе пристигне кон крајот на зимава со двојна камера.