TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус го суспендираше навивачот кој расистички го навредуваше голманот на Милан (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2021

Голманот на „Росонерите“ на загревањето пред стартот на дербито се соочи со една непријатна сцена во неделата, меѓутоа полека но сигурно случајот добива епилог. Италијанскиот прволигаш Јувентус го суспендираше од присуство на своите натпревари ...

Навивачот на Јуве жестоко ќе биде казнет за расните навреди кон голманот на Милан!

Sport 1 - 23.09.2021

Навивачот на Јувентус, кој го навредуваше голманот на Милан, Мајк Мењан, пред почетокот на неделното дерби помеѓу овие два тима во Торино, се соочува со жестока казна во која најмала грижа ќе му биде суспензијата за присуство на натпреварите на ...

Јувентус го идентификуваше и казни навивачот кој расистички го навредувал голманот на Милан

Дерби - 23.09.2021

Јувентус го исполни ветувањето дека ќе ги искористи безбедносните камери за да го идентификува навивачот кој испратил расистички навреди на сметка на голманот на Милан, Мик Мањан. Гостинскиот фудбалер се пожали на непријатната ситуација по ...