TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кокаин и хашиш најдени во автомобил кај Желино, две лица приведени

МКД - 05.08.2021

На наплатната рампа на автопатот во близината на Желино во акција на полицијата во автомобил „Ланчиа“ пронајдени се 100 грама кокаин и пакување хашиш. Двете лица од автомобилот се приведени.

Приведен дилер од Тетово

Сител - 05.08.2021

Денеска (05.08.2021) во 15.50 часот на наплатна рампа Желино од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Тетово, лишен е од слобода В.К. од Тетово.

Приведен дилер од Тетово

24Инфо - 05.08.2021

Денеска (05.08.2021) во 15.50 часот на наплатна рампа Желино од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Тетово, лишен е од слобода В.К. од Тетово.

Дошол од Словенија да дила дрога во Тетово – во „ланча“ фатен на наплатна рампа Желино

Република - 05.08.2021

Денеска (05.08.2021) околу 16.30 часот на наплатна рампа Желино на автопатот Скопје-Тетово, во координирана акција од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни ...

ФОТО: Две лица приведени – пронајдена дрога

ТВ21 - 05.08.2021

Денеска (05.08.2021) околу 16.30 часот на наплатна рампа Желино на автопатот Скопје-Тетово, во координирана акција од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни ...

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и хашиш во возило со тетовски ознаки

Кајгана - 05.08.2021

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и пакување хашиш кај наплатна рампа Желино, при што полициските службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Тетово ги лишеле од ...

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и хашиш во возило со тетовски ознаки

Опсервер - 05.08.2021

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и пакување хашиш кај наплатна рампа Желино, при што полициските службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Тетово ги лишеле од ...

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и хашиш во возило со тетовски ознаки

Frontline - 05.08.2021

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и пакување хашиш кај наплатна рампа Желино, при што полициските службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Тетово ги лишеле од ...

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и хашиш во возило со тетовски ознаки

MakPress - 06.08.2021

Пронајдени и одземени над 100 грама кокаин и пакување хашиш кај наплатна рампа Желино, при што полициските службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Тетово ги лишеле од ...