TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Во Хрватска падна снег

Макфакс - 23.04.2024

На подрачјето на Горски котар во Хрватска синоќа падна снег, а на места имаше и вистинска снежна покривка. Снег ја зафати и Горанската делница на автопатот А6 Риека-Загреб, но работниците на зимската служба минаа низ снегот и до утрово нема ...

📷 КАКО ДА Е БОЖИК ВО ХРВАТСКА Снегот затрупа автопат, можни се одрони

+инфо - 23.04.2024

Коловозите во Хрватска се само влажни од дожд во поголем дел од земјата, додека, пак, на повисоките места врне снег. Во текот на минатата ноќ, северозападните региони на Хрватска беа зафатени од облачност со обилни врнежи од дожд, а обилен снег ...

Дождот и снегот го забавија сообраќајот во Хрватска: автопатот кон Риека во текот на ноќта беше покриен со снег

4NEWS - 23.04.2024

Во текот на претходната ноќ северозападните региони на Хрватска беа зафатени од облачност со обилни врнежи од дожд, а обилен снег падна во Госки Котар поради што делови од автопатот во тие региони беа покриени со снег.

(Видео) Во Хрватска падна снег

Опсервер - 23.04.2024

На подрачјето на Горски котар во Хрватска синоќа падна снег, а на места имаше и вистинска снежна покривка. Снег ја зафати и Горанската делница на автопатот А6 Риека-Загреб, но работниците на зимската служба минаа низ снегот и до утрово нема ...

Во Хрватска падна снег | ВИДЕО

Сител - 23.04.2024

На подрачјето на Горски котар во Хрватска синоќа падна снег, а на места имаше и вистинска снежна покривка. Снег ја зафати и Горанската делница на автопатот А6 Риека-Загреб, но работниците на зимската служба минаа низ снегот и до утрово нема ...

[ВИДЕО] Во Хрватска падна снег

Точка - 23.04.2024

На подрачјето на Горски котар во Хрватска синоќа падна снег, а на места имаше и вистинска снежна покривка. Снег ја зафати и Горанската делница на автопатот А6 Риека-Загреб, но работниците на зимската служба минаа низ снегот и до утрово нема ...

Во Хрватска падна снег

Press24 - 23.04.2024

На подрачјето на Горски котар во Хрватска синоќа падна снег, а на места имаше и вистинска снежна покривка. Снег ја зафати и Горанската делница на автопатот А6 Риека-Загреб, но работниците на зимската служба минаа низ снегот и до утрово нема ...