TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се огласи Тозовац од болница: Оптимист сум и верувам во Господ, но Балашевиќ како да „повлече нога“

Хаштаг - 06.03.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац се огласи од болница, каде вчера беше примен поради коронавирус и воспаление на белите дробови. Тозовац од КБЦ „Драгиша Мишовиќ“, каде прима кислород, порача дека не се чувствува најдобро, но дека ги слуша сите ...

Сите стравуваат за неговиот живот: Се огласи докторот и откри каква е состојбата на Тозовац

Република - 06.03.2021

Пејачот на народна музика Предраг Живковиќ Тозовац(85) хоспитализиран е поради здравствени проблеми. Тозовац имал сериозни проблеми со белите дробови, како последица на корона вирусот, поради што е примен во болница, каде е ставен на кислород.

Тозовац е примен во болница со тешка пневмонија

+инфо - 06.03.2021

Легендарниот фолк пејач Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчеравечер бил примен во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со тешка пневмонија предизвикана од коронавирус. Бардот на српската народна музика, засега е во сериозна состојба, но е стабилен и е на ...

Балашевиќ повлече нога, ама моето време уште не е дојдено: Тозовац се огласи за својата состојба

Република - 06.03.2021

Легендата на српската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во ЦБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград поради корона и пневмонија, а како што се дознава претходно примил вакцина против корона вирусот.

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац хоспитализиран поради компликации со коронавирусот

Слободен Печат - 06.03.2021

Легендарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац вчера бил хоспитализиран во КБЦ „Драгиша Мишковиќ“ во Белград, поради компликации предизвикани од коронавирусот и пневмонија. Тозовац бил во прилично тешка здравствена состојба, пишува „ Telegraf.rs “.

Легендата на фолк музиката итно хоспитализирана поради корона: Славниот пејач е во тешка состојба – приклучен на ...

Екран - 06.03.2021

Бардот на југословенската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден корона вирус и пневмонија. „Неговата крвна слика не е добра, тој засега е во сериозна состојба, но е стабилен.

Тозовац итно хоспитализиран, во тешка состојба е

Република - 06.03.2021

Српскиот народен пејач Предраг Живковиќ – Тозовац вчера итно бил хоспирализиран во Клиничкиот центар „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден коронавирус и воспаление на градите. Извор за српските медиуми открива дека крвната слика на 85-годишниот ...

Пред да биде примен во болница, Тозовац ПРИМИЛ ВАКЦИНА против корона

Локално - 06.03.2021

Легендата на српската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во ЦБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград поради корона и пневмонија, а како што дознава „Блиц“, претходно примил вакцина против маѓепсан вирус.

Бардот на српската народна музика Тозовац итно хоспитализиран од Ковид 19: Пејачот е во критична состојба

Вистина.мк - 06.03.2021

Бардот на српската народна музика, легендарниот фолк пејач Предраг Живковиќ Тозовац (85) бил примен вчеравечер, петок, 5.март 2021 год. во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден коронавирус и тешка пневмонија.

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац хоспитализиран поради компликации со коронавирусот

Либертас - 06.03.2021

Легендарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац вчера бил хоспитализиран во КБЦ „Драгиша Мишковиќ“ во Белград, поради компликации предизвикани од коронавирусот и пневмонија. Тозовац бил во прилично тешка здравствена состојба, пишува „Telegraf.rs“.

Бардот на српската народна музика Тозовац итно хоспитализиран од Ковид 19: Пејачот е во критична состојба

Убавина и Здравје - 06.03.2021

Бардот на српската народна музика, легендарниот фолк пејач Предраг Живковиќ Тозовац (85) бил примен вчеравечер, петок, 5.март 2021 год. во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден коронавирус и тешка пневмонија.

Легендарниот југословенски пејач Тозовац во критична состојба откако примил вакцина против коронавирусот

Курир - 06.03.2021

Легендата на српската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во ЦБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград поради корона и пневмонија, а како што дознава „Блиц“, претходно примил вакцина против маѓепсан вирус.

Тозовац се огласи од болница: Како Балашевиќ да повлече нога, се надевам ќе го победам ова зло

Бриф - 06.03.2021

Легендарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац вчера бил хоспитализиран во КБЦ „Драгиша Мишковиќ“ во Белград, поради компликации предизвикани од коронавирусот и пневмонија. Тозовац бил во прилично тешка здравствена состојба, пишува „ Telegraf.rs “.

Сите стравуваат за животот на познатиот пејач: Се огласи докторот и откри каква е состојбата на Тозовац

Нетпрес - 06.03.2021

Пејачот на народна музика Предраг Живковиќ Тозовац(85) хоспитализиран е поради здравствени проблеми. Тозовац имал сериозни проблеми со белите дробови, како последица на корона вирусот, поради што е примен во болница, каде е ставен на кислород.