TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пиоли: Манчестер Јунајтед е главен фаворит за освојување на Лигата на Европа

Екипа - 26.02.2021

Милан ќе игра против Манчестер Јунајтед во осминафиналето од Лигата на Европа, а тренерот на италијанскиот тим, Стефано Пиоли, верува дека „црвените ѓаволи“ се први фаворити за освојување на турнирот.

Солскјер за двомечот со Милан и Ибрахимовиќ: Каков роденденски подарок!

Дерби - 26.02.2021

Ждрепката за осминафиналните дуели во Лигата на Европа ни донесе пресметка која во минатото беше вистински фудбалски класик во Лигата на шампионите, односно двомеч на два големи фудаблски великани кои се едни од најтрофејните во своите земји.

Солскјер денеска полни 48 години, ждрепката за Лигата на Европа ја гледа како роденденски подарок

Спортманија - 26.02.2021

Иако го доби еден од најтешките можни противници, Норвежанецот одвај ги чека дерби дуелите со Милан. Денешната ждрепка за Лигата на Европа донесе осминафинален двобој на Манчестер јунајтед и Милан, според имињата ова можеше да биде и финале, но за ...

Солскјер за ждрепката во Европа лигата: Ова е роденденски подарок за мене

Дриблинг - 26.02.2021

Манчестер Јунајтед за пласман во четвртфиналето од Лига Европа ќе се бори со Милан, одлучи ждрепката во Нион. Оле Гунар Солскјер кој денеска наполи 48 години, тврди дека е среќен од извлекувањето и со нетрпение го очекува дуелот на 11 март на „Олд ...

Пиоли за битката со Јунајтед: Ќе се соочиме со најголемиот фаворит за титулата

Дерби - 26.02.2021

Екипата на Милан одигра далеку под очекуваното во двомечот со Црвена Звезда, но сепак избори пласман во осминафиналето на Лига Европа каде силите ќе ги одмери со премиерлигашот Манчестер Јунајтед.

Пиоли: Не може вака, Милан мора да се смени, мора да доминира на теренот

SportMedia - 26.02.2021

Милан буквално се протна во осминафиналето на Лига Европа откако без победа, но благодарение на повеќе голови во гости ја елиминира Црвена Звезда. Тренерот Стефано Пиоли вели дека „Росонерите“ почнале да попуштаат, но мора бргу да го сменат начинот ...

Ибрахимовиќ ќе дели воспитни, дел од играчи на Милан се фрустрирани дека ќе мора да играат со Јунајтед

Дриблинг - 26.02.2021

Италијански Милан во осминафиналето од Лига Европа ќе игра двомеч со Манчестер Јунајтед. Според „Скај Спорт Италија“ денешната ждрепка не донела баш среќа во редовите на Пиоли откако дел од играчите веста за противникот ја дочекале до фрустрација и ...

Пиоли: Јунајтед е фаворит, Солскјер: Ова е дуел за ЛШ

Спортски - 26.02.2021

Манчестер Јунајтед и Милан ќе го играат големото дерби во осминафиналето на Лига Европа. Тренерот на „росонерите“ Стефано Пиоли им ја препушти фаворитската улога на „црвените ѓаволи“. „За нас овој дуел е додатна мотивација.

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Спортски - 26.02.2021

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европа. Првиот меч се игра на 11-ти март на „Олд Трафорд“, а реваншот на „Сан Сиро“ е една недела подоцна.

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Кајгана - 26.02.2021

Дуел на два гиганта и воедно враќање на Ибра на „Олд Трафорд“, така одлучи попладневната жрепка за осминафиналето од Лига Европа. Дефинитивно најинтересна пресметка ќе биде онаа помеѓу Манчестер Јунајтед и Милан, два клуба кои се меѓу потесните ...

Солскјер за ремито со Сосиедад: Најважно е што се пласиравме во осминафиналето

Опсервер - 26.02.2021

– Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, по синоќешното реми со Реал Сосиедад во реваншот од 1/16-финалето во Лига Европа (0:0), изјави дека тимот игра добро. Според Норвежанецот, главната цел од пресметката со шпанскиот претставник, а ...

Солскјер: Најважно е тоа што се пласиравме во осминафиналето

Денешен - 26.02.2021

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, по синоќешното реми со Реал Сосиедад во реваншот од 1/16-финалето во Лига Европа (0:0), изјави дека тимот игра добро. Според Норвежанецот, главната цел од пресметката со шпанскиот претставник, а ...

Солскјер за ремито со Сосиедад: Најважно е што се пласиравме во осминафиналето

MakPress - 26.02.2021

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, по синоќешното реми со Реал Сосиедад во реваншот од 1/16-финалето во Лига Европа (0:0), изјави дека тимот игра добро. Според Норвежанецот, главната цел од пресметката со шпанскиот претставник, а ...