TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СОМНИТЕЛНА ГАРАЖА ВО ГОСТИВАР Мини партиски штаб пред избирачко место

+инфо - 24.04.2024

Засега нема информации дали е реагирано од набљудувачите на ова избирачко место и дали збирното место на партиските членови непосредно до избирачкото место претставува нарушување на изборниот процес.

ЗАПОЧНАА ЛИ ПРИТИСОЦИТЕ? Во Гостивар импровизиран штаб во гаража пред училиштето, во Сарај членови на Албанска партија ...

Курир - 24.04.2024

Курир дојде до информации дека во Гостивар пред Основното училиште Гоце Делчев каде што во моментов тече гласањето на првиот круг од седмите претседателски избори има импровизиран штаб на една од најголемите владејачки Албански партии во кои има ...

Мини партиски штаб пред избирачко место во Гостивар

Lider - 24.04.2024

Во Гостивар, преку улица од влезот во основното училиште Гоце Делчев, каде што се гласа, има импровизирана гаража, без обележја е, но како што тврдат наши соговорници, се работи за мини штаб на политичка партија од албанскиот ...

НЕРЕГУЛАРНОСТИ: Во Гостивар импровизиран штаб во гаража пред училиште во кое се гласа, во Сарај притисоци пред гласачки ...

Денешен - 24.04.2024

Курир дојде до информации дека во Гостивар пред Основното училиште Гоце Делчев каде што во моментов тече гласањето на првиот круг од седмите претседателски избори има импровизиран штаб на една од најголемите владејачки партии на Албанците во ...

Во Гостивар се гласа во импровизиран штаб во гаража, во Сарај членови на албанска партија вршат притисок пред ...

Нетпрес - 24.04.2024

Во Гостивар пред Основното училиште „Гоце Делчев“ каде што во моментов тече гласањето на првиот круг од седмите претседателски избори, има импровизиран штаб на една од најголемите владејачки албански партии во кои има нејзини членови.