TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо може да позавиди: Бензема му се придружи на Меси во историјата на ЛШ

Sport 1 - 28.10.2020

Реал Мадрид во второто коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ) одигра 2-2 против Борусија Менхенгладбах, а Карим Бензема успеа да се запише во историјата на натпреварувањето. Бензема со голот против тимот од Менхенгладбах му се приклучи на ...

Шокантна изјава на Бензема, му вели на Менди: Мене подавај ми, не на него, тој игра против нас! (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.10.2020

Според „Ел Чирингито“, на полувремето од мечот со Борусија Менхенгладбах, Бензема му рекол на Менди да му ја подава него топката а не на Винисиус бидејќи тој играл против нив. Реал Мадрид со два гола во финишот синоќа се спаси од нов срамен пораз, ...

Бензема како Меси, ова не му успеало ниту на Роналдо

Gol.mk - 28.10.2020

Карим Бензема го најави кам-бекот на Реал Мадрид кај Борусија Менхенгладбах , кој и на вториот меч во Лигата на шампиони оваа сезона не победи. Францускиот напаѓач погоди за 1-2, а во надополнувањето Касемиро обезбеди бод за „кралевите“.

ВИДЕО. Бензема во фокусот, оговара соиграч, уловен од камерите

Дриблинг - 28.10.2020

Реал Мадрид се спаси од пораз кај Борусија во Менхенгладбах, постигна два гола за конечни 2-2 во финишот на средбата. Карим Бензџема беше еден од стрелците кај „кралевите“, на полувремето беше уловен од камерите како озборува соиграч од екипата.

Апсолутен лидер: Рамос ги „построил“ двете ѕвзди во соблекувалната

Спортски - 28.10.2020

Серхио Рамос е апсолутен лидер и жива легенда на Реал Мадрид, фудбалер од клучно значење за „кралевите“ на теренот и надвор од него. „Дејли Мејл“ пишува дека Рамос во соблекувалната се конфронтирал со две големи ѕвезди поради нивниот лош настап.

Бензема го озборува Винисиус: Тој игра против нас

TopSport - 28.10.2020

Реал Мадрид, со два гола во самиот финиш на натпреварот во Менхенгладбах, избегна пораз од Борусија, во Лигата на шампионите. Борусија имаше предност со головите на Турам од 2:0 до 87 минута.

Бензема му дава „наредби“ на Менди поради соиграч: Тој игра против нас! 🎥

СуперСпорт - 28.10.2020

Реал Мадрид и во вториот меч во Лигата на шампиони не успеа да победи, односно средбата на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах заврши 2-2. Француски „Телефут“ објави сцена која го одбележа мечот, кога Карим Бензема му се жали на сонародникот ...

Камерите го „уловија“ Бензема: Мене дај ми ја топката, тој игра против нас🎥

Спортски - 28.10.2020

За време на полувремето на мечот против Мехенгадбах надзорните камери го „уловија“ Бензема како озборува и критикува соиграч. „Кралевите“ на полувреме имаа негатива од еден гол, а Бензема му рекол на соиграчот Менди.

Никој не смее да „писне“: Рамос им „згрмел“ на две ѕвезди во соблекувалната!

СуперСпорт - 28.10.2020

Серхио Рамос е лидер во екипата на Реал Мадрид и фудбалер без кој шпанскиот шампион на моменти делуваше како просечен европски тим. „Дејли Мејл“ пишува дека Рамос во соблекувалната се искарал со две големи ѕвезди поради нивниот лош настап.

Камерите повторно уловија интересна комуникација во Реал Мадрид: Бензема оговара соиграч додека тој стои пред него ...

Дерби - 28.10.2020

Видеата од „зад сцената“ кои излегуваат во јавноста а се поврзани со Реал Мадрид привлекуваат доста големо внимание. Пред неколку денови Иско беше во центарот на вниманието затоа што на клупата за резервни фудбалери со неговите соиграчи зборуваше ...

(ВИДЕО) Бензема му се жали на Менди за Винисиус: Тој не игра со нас, прави што сака

Спортклуб - 28.10.2020

Реал Мадрид ни во вториот меч од Лигата на шампионите не успеа да забележи победа. Мечот на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах заврши со резултат 2:2. На полувремето од натпреварот француски „Телефут“ забележа детал како Карим Бензема му се жали ...

ВИДЕО: Бензема „наредува“ да не се додава топката на другиот напаѓач на Реал!

Слободен Печат - 28.10.2020

Видеото е објавено од „Телефут“ кое ги зачуди љубителите на фудбалот ширум светот. Реал Мадрид извлече бод против Борусија Менхенгладбах во второто коло од групата „Б“ од Лигата на шампионите.

Зидан: Ние имаме добар карактер, ќе ја поминеме групата

Дриблинг - 28.10.2020

Реал Мадрид се спасуваше од пораз кај Борусија Менхенгладбах, средбата заврши 2-2, екипата од Шпанија имаше негатива од 2-0 до финишот на натпреварот. Зинедин Зидан „виси“ на клупата на Реал Мадрид, Французинот се извади на „Ел Класико“ но повторно ...

Бензема „уловен“ од камерите во тунелот: Мене подади ми ја топката, тој игра против нас (ВИДЕО)

Sport M - 28.10.2020

Карим Бензема беше стрелец на еден, Касемиро на друг гол во мечот против Менхенгладбах со што Реал Мадрид иако губеше 2:0 сепак остана непоразен. Но, за време на полувремето надзорните камери го „уловија“ Бензема како озборува и критикува соиграч.

Бензема „уловен“ како оговора соиграч: Мене дај ми ја топката, тој игра против нас (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид на чудесен начин избегнаа втор пораз во низа во Лигата на шампионите, иако до 87. минута имаа два гола негатива на гостувањете кај Борусија Менхегладбах, по што Карин Бензема и Касемиро го спасија „кралот“ од нов срам.

Бензема „фатен“ што зборува за соиграчот: Мене додајте ми ја топката, тој игра против нас (Видео)

Спортманија - 28.10.2020

Чудна ситуација на полувремето од дуелот Борусија Менхенгладбах - Реал Мадрид. Реал Мадрид синоќа се спаси од пораз на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах и одигра 2:2 благодарение на погодоците во последните неколку минути од мечот.

Меси и Бензема се единствени, Роналдо останува зад нив

Спортклуб - 28.10.2020

Интересна статистика во Лигата на шампионите. Само двајца играчи успеале во 16 сезони по ред да постигнат гол во Лигата на шампионите. Едниот од нив е Лионел Меси кој тоа го направи во минатото коло, а вториот е Карим Бензема кој тоа го направи ...

Зидан: Покажавме карактер! Ќе ја поминеме групата

TopSport - 28.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е задоволен од реакцијата на неговите играчи, кои во Менхенгладбах успеаја да освојат бод против Борусија, иако до 87 минута губеа со 2:0. „Покажавме карактер! Горд сум на играчите“, рекол Зидан и дополнил.

Зидан: Ова ќе биде тешка година

Спортски - 28.10.2020

Реал Мадрид вчера се извлече од пораз против Борусија Менхенгладбах иако се до 87. минута имаше негатива од 0:2. Во завршницата од натпреварот Бензема и Касемиро го спасија Реал од втор пораз во Лигата на шампионите.

Зидан нема дилеми: Ако продолжиме да играме вака…..

Дерби - 28.10.2020

Реал Мадрид уште една покажа страшен натпреварувачки дух и презентираше дека никогаш не се предава на натпревар во Лигата на шампионите, па иако губеше со 2:0 до 87-та минута во Германија, на крајот освои бод кој може да биде многу важен за ...

Бензема сака во Премиер

Вечер Прес - 28.10.2020

Францускиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Реал (М), Карим Бензема, откри дека е сериозно заинтересиран за преселба во англиската Премиер лига. Искусниот напаѓач испратил јасна порака до клупските челници дека ...

Камера го улови непристојниот Бензема

Оff.net - 28.10.2020

Карим синоќа со нов гол влезе на вечната листа стрелци кои давале гол во 16 сезони од Лига на шампиони. Таму е со неприкосновениот Лионел Меси. Синоќа Реал спаси жива глава против Борусија Менхенгладбах и после 2:0 извади 2:2.

Карим Бензема го израмни рекордот на Лео Меси

Република - 28.10.2020

Со постигнатиот гол на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, ја затресе противничката мрежа во 16 последователни сезони во Лигата на шампионите. Пред Французинот, вакво постигнување имаше единствено ...

Зидан: Заслуживме реми со Борусија, мислам дека и повеќе од бод

Опсервер - 28.10.2020

Мадрид, 28 октомври 2020 () – Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите размислувања за ремито со Борусија Менхенгладбах (2:2) во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите. – Резултатот зборува многу за карактерот на тимот.

Бензема постигна гол во својата 16-та последователна сезона во ЛШ

Опсервер - 28.10.2020

Мадрид, 28 октомври 2020 () – Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигна гол синоќа на гостинскиот натпревар од Лигата на шампионите против Борусија Менхенгладбах (2:2). Французинот стана само вториот играч кој постигнал гол во 16 ...

Преглед ЛШ: Реал во последните моменти избегна нов пораз

Нетпрес - 28.10.2020

Во дуелот од второто коло на Групата Б од Лигата на шампионите Борусија Менхенгладбах и Реал Мадрид одиграа 2:2, а „Кралскиот клуб“ до 87 минута губеше до 0:2 Реал во Менхенгладбах одигра уште еден слаб меќ и потврди дека почетниот домашен пораз од ...

Тренерот на Реал изненади со изјавата по мечот со Борусија Менхенгладбах

Спортманија - 27.10.2020

Кралскиот клуб со два гола во завршницата на мечот се спаси од пораз Реал Мадрид до 87 минута губеше со 2:0 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, но на крајот стигна до 2:2 и го освои првиот бод по две кола во Лигата на шампиони.

ЛШ: Реал извади бод во Германија, Атлетико (М) се намачи со Салцбург (ВИДЕО)

SportMedia - 27.10.2020

Реал (М) се спаси од сигурен пораз на гостувањето во Германија. Иако домашните водеа со 2:0 до 3 минути пред крајот, со головите на Бензема и на Каземиро , „кралевите“ извадија бод. Ливерпул дојде до победа над Митјиланд во второто полувреме, а ...

Реал Мадрид во 93. минута се спаси од нов срамен пораз во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

МКД - 27.10.2020

Со два гола во финишот Реал Мадрид се спаси од пораз на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, израмнувачкиот гол го постигнаа во 93. минута од мечот, натпреварот заврши 2-2. По дебаклот против Шахтар, Реал Мадрид беше на прагот на втор пораз по ...

ЛШ: Касемиро го спаси Реал од нов пораз, гол-шоу на Аталанта и Ајакс

TopSport - 27.10.2020

Маркус Турам, синот на француската фудбалска легенда Лилијан, постигна два гола за Борусија Менхенгладбах, но тоа не беше доволно да се извлече победа над Реал Мадрид, откако Касемиро со асистенција и гол во последните три минути извлече 2:2 реми.

Бензема и Каземиро го спасија Реал од нов срам во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.10.2020

Реал Мадрид со гол во четвртата минута од судиското продолжение успеа да се спаси од пораз во второто коло од ЛШ. Реал Мадрид благодарение на Каземиро одигра 2:2 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, а германскиот тим до 87.

Реал е во голем проблем, прими гол од единствениот шут на Борусија (Видео)

Спортманија - 27.10.2020

Пред 27 години Лилијан Турам даде еден гол во ЛШ, сега неговиот син Маркус погоди против Реал. Борусија Менхенгладбах еднаш шутна кон голот на Реал Мадрид и даде гол за предност од 1-0 во меч кој за гостите има големо значење, бидејќи само 8 ...

ВИДЕО: Реал во 93. минута се спаси од срам во Германија, Феликс јунак на Атлетико

Gol.mk - 27.10.2020

Најтрофејниот фудбалски клуб во Лигата на шампионите, Реал Мадрид, е непрепознатлив на европската сцена. „Кралевите“ не успеаја да победат кај Борусија Менхенгладбах (2-2) и имаат два неуспеси во низа во групната фаза, нешто што не се памети подолго ...

(ВИДЕО) Реал се спаси од нов срам, вртелешка во Мадрид!

Спортклуб - 27.10.2020

Откако делумно заборави на кризата и славеше во Ел Класико, Реал Мадрид уште еднаш ги разочара своите навивачи иако на крајот успеа да дојде барем до бод. Кобна за 13-кратниот европски првак можеше да биде Борусија Менхенгладбах која до 87.

Реал не може да одигра два добри меча за три дена, му се случува потоп

Спортманија - 27.10.2020

Мадридските бели никогаш не загубиле четири европски мечеви по ред. Победата на Реал Мадрид над Барселона како да залажа многумина дека Кралевите излегоа од кризата. Дека розите не им цутат и дека не може да врзат две добри игри по ред за три дена, ...

ЛШ: Реал Мадрид се спаси од пораз, Атлетико Мадрид со пресврт до победа (видео)

OhridNews - 27.10.2020

Екипата на Реал Мадрид извлече бод на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах ремизирајќи 2-2, додека Атлетико Мадрид ја запиша првата победа совладувајќи го Салзбург со 3-2. „Кралевите“ негатива од 2-0 имаа до 87-та минута.

Реал се спаси од срам, Ливерпул и Сити сигурни🎥

Спортски - 27.10.2020

Реал Мадрид беше на чекор од бездна и се спаси од пораз против Мехенгладбах, останатите фаворит вечерва беа сигурни. Реал Мадрид после потразот во првото коло вечерва немаше право на кикс, но не тргнаа добро работите за Зидан.

Реал се избори за голем бод на „Борусија-Парк“, нови победи за Ливерпул и Сити (ВИДЕО)

Дерби - 27.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид со пеколен финиш се спасија од пораз на дуелот против Борусија Менхенгладбах во Лигата на шампионите. „Кралевите“ беа во загубена позиција на „Борусија-Парк“, губеа со 2-0 со головите на Маркус Турам се до самата завршница ...

Бензема се израмни со Меси и обезбеди место меѓу бесмртните

Екипа - 27.10.2020

Карим Бензема беше стрелец на првиот гол на Реал Мадрид во ремито против Борусија Менхенгладбах од 2-2. Французинот со овој гол обезбеди место меѓу бесрмтните во Лигата на шампионите, бидејќи стана единствениот фудбалер покрај Лионел Меси што ...

ЛШ: Реал во финишот избегна уште еден шокантен пораз, Касемиро донесе бод (ВИДЕО)

Дриблинг - 27.10.2020

Реал Мадрид беше на работ на уште еден сензационален пораз во групната фаза во ЛШ, но со два гола во последните шест минути извлече бод одигрувајќи 2-2 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах.

Бензема и Каземиро го спасија Реал Мадрид: Менхенгладбах прокоцка победа во финишот (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.10.2020

Реал Мадрид успеа да избегне пораз на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах и одигра 2-2 благодарение на двата гола на Карим Бензема и Касемиро во самиот финиш од натпреварот во рамки на групата Б.

Касемиро му го расипа шоуто на Турам: Реал Мадрид освои бод во Германија 🎥

СуперСпорт - 27.10.2020

Реал Мадрид одигра само реми на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах (2-2) во второто коло од елитната Лига на шампиони. Борусија водеше со 2-0 благодарение на головите на Маркус Турам во 33. минута, односно 58.

Татко му играше за Барса, тој вечерва го „дроби“ Реал

Спортклуб - 27.10.2020

До почетокот на минатата сезона, малкумина знаеја дека син му на легендарниот Лилијан Турам, Маркус е професионален фудбалер и игра за Борусија Менхенгладбах. Од вечерва сите го знаат затоа што е прва ѕвезда на второто коло од Лигата на шампионите.

Реал се спаси од нов дебакл во 87-ма и 93-та

Оff.net - 27.10.2020

Не паметиме ваков лош почеток на Реал Мадрид во ЛШ кој бележи пораз од Шахтјор и реми со Борусија Менхенгладбах, ама едвај на мускули откако син му на Турам им даде два. Атлетико, Ливерпул, Порто и Сити ја оправдаа фаворитската ...

Се подготвува нов срам за „кралевите“ – Турам повторно го матираше Куртоа (ВИДЕО)

Екипа - 27.10.2020

Маркус Турам и по втор пат го матираше Тибо Куртоа и донесе водство од 2-0 за Борусија Менхенгладбах на мечот против Реал Мадрид. Кралевите се наоѓаат во тешка ситуација, откако беа поразени и во првото коло на домашен терен од Шахтјор ...

Дали Турам ќе го „реши“ Зидан?

TopSport - 27.10.2020

Реал Мадрид повторно губат на полувреме од меч од Лигата на шампионите, откако Маркус Турам ги донесе Борусија Менхенгладбах до 1:0 водство по шокантниот домашен пораз од Шахтјор (2:3). Иронично, Турам е син на Лилијан Турам, поранешниот соиграч на ...

Реал пред втор пораз во ЛШ, Азар чека шанса од клупа (ВИДЕО)

Дриблинг - 27.10.2020

Реал Мадрид е во негатива од 1-0 на полувреме на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах во својот втор натпревар во групната фаза во ЛШ. Германскиот тим дојде во водство во 33 минута преку Турам.

Реал Мадрид повторно очаен: Турам донесе водство за Менхенгладбах (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.10.2020

Борусија Менхенгладбах води со 1-0 против Реал Мадрид по првото полувреме во рамки на групата Б во Лигата на шампионите. „Кралевите“ по поразот од Шахтјор во првото коло на домашен терен од 2-3, сега повторно се во неволја и на гостувањето кај ...

Проблеми за Реал: Турам го матира Куртоа 🎥

Спортски - 27.10.2020

Реал Мадрид има негатива од 1-0 на полувреме на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах во Лигата на шампиони. После шокантниот пораз од Шахтјор во првиот меч „кралевите“ немаат право на кикс, но работите за нив не тргнаа добро.

Нов шок за Реал Мадрид во ЛШ – Турам ги „начна“ кралевите (ВИДЕО)

Екипа - 27.10.2020

Реал Мадрид продолжува со лошите настапи во Лигата на шампионите. И покрај победата во „Ел класико“ минатиот викенд, нов шок за навивачите на најтрофејниот клуб во Европа. Борусија Менхенгладбах преку Маркус Турам поведе со ...