TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По Реал Кадиз ја победи и Барселона

TopSport - 05.12.2020

Кадиз забележа уште една сензационална победа во Ла Лига. По триумфот во Мадрид над Реал, Кадиз вечерва забележа триумф и против Барселона (2:1). Кадиз го запиша петтиот триумф во сезоната, додека Барселона го претрпе четвртиот пораз, во само десет ...

Барса само што се врати во игра направи аматерска грешка и му подари победа на Кадиз (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2020

Кадиз приреди уште едно изненадување откако вечрва дома ја совлада Барселона со 2-1, Ленгле и Тер Штеген имаа голем пропуст и на противникот му подарија гол и три бода. „Каталонците“ загубија на уште едно гостување во Примера, вечерва останаа со ...

Ленгле и Тер Штеген изрежираа голема глупост, Барселона двапати си „пукаше во колено“ (Видео)

Дерби - 05.12.2020

Кадиз ја направи и втората сензација оваа натперварувачка сезона во шпанската Примера, откако по триумфот над Реал Мадрид, вечерва ја совлада и големата Барселона која дефинитивно со ваков пристап и вакви подароци како овие вечерва е далеку од ...

ВИДЕО: Кадиз е хит во Шпанија, го победи Реал, а сега и Барса!

Слободен Печат - 05.12.2020

Каталонскиот клуб го претрпе и четвртиот пораз сезонава овојпат на гостувањето кај Кадиз со резултат 2:1. Уште во осмата минута домаќините дојдоа во водство преку Хименез, а израмнувањето се случи во 57 минута после автоголот на Алкала.

ВИДЕО: Лоша вечер на Барса во Андалузија, Кадиз до прва домашна радост

Gol.mk - 05.12.2020

Кадиз го „скрши мразот“ на домашен терен во новата сезона и ја победи големата Барселона (2-1) во 12. коло од Примера . Извештај од натпреварот: Новиот прволигаш покажува дека има високи амбиции во елитата.

По скоро 30 години Кадиз успеа да ја совлада Барселона (ВИДЕО)

SportMedia - 05.12.2020

По скоро три децении, Кадиз, конечно, успеа да слави над големата Барселона во официјален меч. Вечерва на својот стадион, Кадиз со 2:1 ги победи Каталонците и потсети на 1991 година, кога последен пат овој тим успеал да победи кај големиот ривал.

Што се случува со Барселона – потоп и во Кадиз

Екипа - 05.12.2020

Лионел Меси и Барселона повторно се посрамотија во рамките на Ла Лига, губејќи со 2-1 на гостувањето против Кадиз. Каталонците важеа за апсолутни фаворити на овој меч, но повторно се соочија со истиот проблем, огромниот посед на топка тешко да го ...

Барселона е само просечен тим сезонава - ништо повеќе од тоа (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2020

Барселона го доживеа четвртиот пораз сезонава во Ла Лига, откако вечерва загуби на гостувањето кај Кадиз со 2-1 во рамки на 12.коло во Ла Лига. Кадиз откако го зема „скалпот“ на Реал Мадрид, сега ги реши и Каталонците.

ВИДЕО: Уште една катастрофа за Куман, Кадиз ја победи Барселона

Дриблинг - 05.12.2020

Катастрофалната сезона за Барселона продолжува откако Кариз успеа да ги победи избраниците на Куман во 12 коло од Ла Лига со 2:1. Сензацијата на „Рамон де Каранза“ ја најави Алваро Хименез во 8 минута.

Видео: Барса пак прими глупав гол

Екипа - 05.12.2020

Барса ја продолжи традицијата на примање на почетнички голови сезонава, откако дефанзивците на каталонскиот гигант се посрамотија на гостувањето против Кадиз. Избраниците на Куман едвај стигнаа до израмнување на натпреварот на кој беа апсолутни ...

ВИДЕО: Катастрофалната реакција на одбраната на Барселона, Меси збесна

Дриблинг - 05.12.2020

Без Пике во почетниот состав, дефанзивната линија на Барселона е сосема поразлична и помалку спретна. Тоа го докажаа фудбалерите на Кадиз кои поведоа со 1:0 против фаворитот со гол по само 8 минути игра.

Барселона последен пат му гостуваше на Кадиз пред 15 години, има само еден играч од тој тим (ВИДЕО)

Дерби - 05.12.2020

Барселона вечерва од 21 часот му гостува на Кадиз во Примера, меч на кој каталонците треба да ја потврдат добрата форма со оглед на тоа што тимот игра на повисоко ниво во последниот период.

Барселона на Кадиз последен пат му гостуваше пред 15 години, од тој тим денес ќе игра само еден човек

Спортски - 05.12.2020

Фудбалерите на Барселона вечерва на гости играат против Кадиз во рамките од 12. коло во шпанската Ла Лига. Кадиз сезонава после 14 години успеа да се врати во најсилниот ранг на шпанскиот фудбал, а Барселона првпат после 15 години ќе гостува на ...