TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајсторијата на Кушан во Топ 5 погодоци на колото во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Дерби - 25.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер не успеа да направи изненадување и да извлече позитивен резултат на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на Европа. „Фармацевтите“ загубија со 28-20, но ако е за утеха имаат свој член во изборот на најдобрите на ...

Кушан го има третиот најдобар гол на колото (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2020

Е.Пелистер не успеа да дојде до победа на гостувањето кај РНЛ. Бундес-лигашот ја потврди фаворитската улога, славеше со 28-20, а битолчани си заминаа со празни раце. Како утеха за поразот, доаѓаат номинациите на ЕХФТВ по завршување на четвртото ...

Како утеха за поразот – лобот на Кушан во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

24 Ракомет - 25.11.2020

Тимот на Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето кај Рајн Некар Левен со убедливи 28-20 во четвртото коло од Лигата на Европа. Како утеха за поразот е тоа што последниот погодок на овој меч, што беше дело на Томислав Кушан со лоб удар, медиа тимот ...

Бабиќ: И покрај поразот, задоволство беше да се игра кај Рајн-Некар!

Sport 1 - 25.11.2020

Еурофарм Пелистер стекна драгоцена лекција со синоќешниот дуел против Рајн-Некар, во „САП-арена“ и покрај поразот со 20-28. Тренерот Жељко Бабиќ призна дека најмногу потфрлија во нападот, а против сериозен тим како Левен тоа е недозволиво.

Бабиќ: Рајн Некар ќе биде голема лекција за во иднина

SportMedia - 25.11.2020

Е.Пелистер не успеа да дојде до изненадување на дуелот против големиот фаворит Рајн Некар, на гостински терен беше совладан со убедливи 28-20 во дуел од четвртото коло во Лига Европа. Избраниците на Жељко Бабиќ беа подобри во првиот дел, а потоа од ...

Тренерот Бабиќ и капитенот Чанески на прес по завршувањето на натпреварот: направивме многу грешки во нападот

Битола Њуз - 25.11.2020

Синоќа по завршувањето на натпреварот Ранј Некар Левен – Еурофарм Пелистер на офцијалната прес конфренција, во кој екипата од Битола одигра добро прво полувреме, што не може да се каже за второто, во кој загуби со 28:20, зборуваа тренерот и ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

Опсервер - 25.11.2020

Манхајм, 25 ноември 2020 () – Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11).

Бабиќ: За да бидете сериозен ривал на РНЛ, мора да играте подобро во напад!

Gol.mk - 25.11.2020

Ако првото полувреме беше до некаде рамноправно, во вториот дел Еурофарм Пелистер целосно се „распадна“ и убедливо загуби на гостувањето во Манхајм против Рајн Некар Левен со 28-20. „Лавовите“ на Швалб се растрчаа, а пелистерци заглавија во нападот.

Бабиќ: Со толку лош напад не се парира на тим како Рајн Некар Левен!

Тера - 25.11.2020

Еурофарм Пелистер не можеше да ги поремети очекувањата и загуби на гостувањето кај Рајн Некар Левен со 28-20. Тренерот Жељко Бабиќ смета дека лошата партија во нападот е причината за убедливиот пораз од бундеслигашот.

Еурофарм Пелистер убедливо поразен во Германија

Тера - 25.11.2020

Македонскиот претставник во Лига Европа, Еурофарм Пелистер остана со само еден бод во три настапи сезонава, откако вечерва беше поразен од Рајн Некар Левен со 28-20. Германците по првото полувреме имаа предност од 14-11, но во вторите 30 минути беа ...

Бабиќ: Со толку лош напад, не можевме да бидеме сериозен ривал на Рајн Некар

24 Ракомет - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер загуби вторпат во Лигата на Европа. По поразот од ГОГ Гудме, и ремито со Кадетен Шафхаузен, избраниците на Жељко Бабиќ беа поразени од Рајн Некар Левен со 28-20. Бабиќ смета дека лошата партија во нападот е причината за убедливиот ...

Битолчани прерано се предадоа против Рајн Некар

Спортманија - 24.11.2020

Убедлив пораз на пелистерци во Германија. Еурофарм Пелистер остана со само еден бод во три настапи сезонава во ракометната ЕХФ Европска Лига, откако вечерва беше убедливо поразен од Рајн Некар Левен со 28-20.

Второто полувреме кобно за Е. Пелистер

Слободен Печат - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го доживеаја вториот пораз во Лигата на Европа откако загубија со 28:20 на гостувањето кај главниот фаворит во групата, Рајн-Некар Левен. Битолчани одиграа одлично во првото полувреме, и беа рамноправен противник на ...

Е. Пелистер потона во второто полувреме со Рајн-Некар

Sport 1 - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер не можеше да оди против веројатноста и очекувањата и загуби на гостувањето кај Рајн-Некар со 28-20. Македонскиот тим одира сосема солидно прво полувреме, во кое најде начини да го умртви нападот на големиот фаворит, барем во ...

„Лавовите“ од Манхајм преголем залак за Еурофарм Пелистер во ЕЛ

Gol.mk - 24.11.2020

Македонски Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето кај Рајн Некар Левен во Германија (28-20) и го доживеа вториот неуспех сезонава во рамки на новоформираното натпреварување на ЕХФ, Европската лига.

Еурофарм Пелистер немоќен во Манхајм, Рајн Некар убедливо до бодови

24 Ракомет - 24.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер претпре нов пораз овој пат на гостувањето во Германија кај тимот на Рајн Некар со 20:28. Со ова само беше потврдена улогата на фаворит за тимот од Германија кој пред почетокот на натпреварот имаше голема предност.

Битолските „фармацевти“ без лек за „лавовите“ од Манхајм

Екипа - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер во третиот меч од Лигата на Европа го претрпе и вториот пораз, откако македонскиот вицешампион очекувано загуби на гостувањето против Рајн-Некар Левен со резултат 28-20. Битолските „фармацевти“ добро парираа се до последните ...

РНЛ, сепак, пресилни за Еурофарм Пелистер

TopSport - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

Рајн Некар се покажа како пресилен за Еурофарм Пелистер, битолчани немоќни на гостувањето во Манхајм

Дерби - 24.11.2020

Ракометарите на Рајн Некар Левен ја оправдаа фаворитската улога и со убедливи 28:20 славеа против нашиот Еурофарм Пелистер во натпревар од ракометната Европска Лига. Ова беше втор пораз за битолскиот тим во новоформираното ракометно европско ...

Рајн Некар е пресилен за Еурофарм Пелистер, нов пораз на битолскиот тим

МКД - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер беше немоќен на гостувањето кај Рајн Некар Левен кој ја оправда улогата на фаворит и лесно со 28:20 дојде до триумф во меч од Европската лига. Во третиот натпревар од Европската лига, Еурофарм Пелистер го забележа вториот пораз, ...

Втор пораз за Е.Пелистер: Битолчани лесен „залак“ за Рајн Некар

SportMedia - 24.11.2020

Е.Пелистер не успеа да приреди сензација, на гостувањето кај Рајн Некар беше поразен со убедливи 28-20 (14-11) во меч од четвртото коло во Европската лига. За македонскиот клуб ова беше втор пораз, на другата страна РНЛ го запиша вториот триумф.

ФОТО: Еурофарм Пелистер не избегна пораз кај Рајн Некар, финишот го расипа впечатокот

Дриблинг - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер го доживеа и вториот пораз во ракометната Лига на Европа , откако вечерва во својот трет натпревар во групната фаза загуби на гостувањето во Германија против Рајн Некар со 28-20.

Е.Пелистер немаше сили за изненадување, пораз од осум гола разлика во Германија

Спортски - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер не успеа да приреди некакво изненадување и на гости во Германија доживеа пораз од Рајн Некар Левен со 28:20. Битолскиот тим добро се држеше во првото полувреме и не дозволија домаќините да се одлепат на некоја повисока предност.

„Лавовите“ сепак се преголем залак за Еурофарм Пелистер

Вечер Прес - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се поразени на гостувањето кај германскиот Рајн Некар Левен со 28:20 во рамки на новоформираното натпреварување од ЕХФ, Европската лига. Фаворитот во групата го запиша триумфот.

Еурофарм Пелистер со минус три на одмор против Рајн Некар

24 Ракомет - 24.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер има негатива од три гола и резултат од 11:14 после 30 минути игра против Рајн Некар во Манхајм. Натпреварот почна со малку погодоци и со тешка реализација на двете страни.

ФОТО: Еурофарм Пелистер на минус три на полувреме кај Рајн Некар

Дриблинг - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер има негатива од три гола (14-11) по првиот дел на гостувањето кај Рајн Некар во својот трет натпревар во ракометната Лига на Европа. Двете екипи играа гол за гол во воведните 10 минути, по што германскиот тим со мини серија се ...

Пораз на Еурофарм Пелистер на гостувањето во Германија

Битола Њуз - 24.11.2020

Рајн Некар Левен – Еурофарм Пелистер 28:20 (14:11) Еурофарм Пелистер од Битола загуби на гостувањето во Германија, против екипата на Рајн Некар Левен, 28:20, што е втор по ред пораз на гостувањата, во Евро лигата, а ф аворитот во групата “Д“ на ...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Рајн Некар – Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

24 Ракомет - 24.11.2020

Со почеток во 20:45 часот денеска во Манхајм се игра средбата од 4. коло во Лигата на Европа на која тимот на Еурофарм Пелистер ќе гостува кај Рајн Некар. Ова ќе биде тешка средба за битолчани, но тие ќе имаат шанса за убава игра бидејќи не се под ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Независен - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

24 Вести - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Курир - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Сител - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Кумановски м. - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Вечерва во Манхајм: Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Денешен - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Sport M - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

MakPress - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

А1 On - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

РНЛ, сепак, пресилни за Еурофарм Пелистер

Макфакс - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

РНЛ, сепак, пресилни за Еурофарм Пелистер

Опсервер - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

24 Вести - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

Курир - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Е.Пелистер поразен во Германија

Сител - 25.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

Кумановски м. - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

MakPress - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

А1 On - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Лига Европа: Пелистер игра тежок меч вечерва во Германија

Сител - 24.11.2020

Ракометарите на Е.Пелистер вечерва имаат тешко гостување во Лига Европа. Германскиот Рајн Некар е домаќин на македонскиот тим кој ќе се обиде да изненади против големиот фаворит. Средбата се игра со почеток во 20.45ч.

Ковид-позитивен во Мешков Брест, одложен дуелот против Флензбург

Sport M - 24.11.2020

Натпреварот од групата А во Лигата на шампионите, во која игра и нашипт Вардар, меѓу белорускиот Мешков Брест и Флензбург е одложен. Белорускиот тим бил на тестирање во текот на вчерашниот ден и имало еден позитивен резултат.

Ковид-позитивен во Мешков Брест, одложен дуелот против Флензбург

Gol.mk - 24.11.2020

Непрекинува одложувањето на натпревари од Европската лига и Лигата на шампионите. Денес се одложени пет натпревари од четвртото коло на второто по ранг натпреварување, а утре наместо четири, ќе се играат три натпревари од редовното коло на ...

Позитивен тест во Мешков Брест, ЕФХ го одложи мечот со Флензбург

SportMedia - 24.11.2020

Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Мешков Брест и Флензбург, кој требаше да се одигра утре во групата во која се наоѓа и нашиот шампион Вардар, е одложен на неодредено време. Вчера, два дена пред натпреварот, ракометарите на Мешков Брест како ...

Одложен натпревар од групата на Вардар!

24 Ракомет - 24.11.2020

Натпреварот од групата А во Лигата на шампионите, во која игра и Вардар, меѓу Мешков Брест и Фленсбург е одложен. Белорускиот тим бил на тестирање во текот на вчерашниот ден и имало еден позитивен резултат.